Paryż - Bruksela - Amsterdam

  1. Holandia
  2. Wyc. Objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  799
  Razem (Szczegóły ceny)1 598
  Zapytaj o ofertę
  Legnica799 zł
  11-12-2019 ( 3 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  799 punktów PAYBACK
  11Grudnia 2019
  Wyjazd 18:00
  LEGNICA
  STACJA ORLEN, JAWORZYNSKA 238
  Przyjazd 09:00
  AMSTERDAM, BRUKSELA
  Czas podróży: 15 godzin
  14Grudnia 2019
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Udogodnienia w hotelu:

   Hotel
   • Bez paszportu

   Opis organizatora:

   Jarmark świąteczny - amsterdam, bruksela, paryż

   • Amsterdam to miasto, które nie przegapia żadnej okazji do świętowania. Tradycyjnie największą choinkę zobaczymy na placu Dam, udekorowana 40.000 lampkami LED na pewno zbuduje świąteczny nastrój w każdy świąteczny wieczór. Największe lodowisko świątecznie zostanie zbudowane przy Museumplein, a przez cały grudzień będziemy mogli podziwiać dekoracje świetlne, które zbudowane będą wzdłuż kanałów w ramach Festiwalu Świateł w Amsterdamie.
   • W stolicy Belgii na placach i skwerach swoje wyroby oferować będzie ponad 200 dostawców, lodowiska, diabelskie młyny, pokazy świetlne oraz wiele innych atrakcji. Szczęśliwcy mogą zobaczyć nawet przechadzającego się ulicami Świętego Mikołaja. Jarmark w Brukseli już od kilku lat polecany jest jako jeden z najciekawszych jarmarków w całej Europie.
   • Francuzi swoje święta celebrują tak jak potrafią najlepiej, czyli przez żołądek. W samym Paryżu znajdziemy kilkanaście jarmarków na których francuzi prześcigają się w oferowanych produktach. Na pewno spróbować powinniśmy pieczonych kasztanów, wyrobów mięsnych i znanych na cały świat francuskich serów, podanych w rozmaitych konfiguracjach. Wszystko to pod patronatem Papa Noel, czyli francuskiego Świętego Mikołaja ?

   Program ramowy

   DZIEŃ 1  Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Przejazd przez Niemcy. (Trasa od granicy ok. 732 km)
   DZIEŃ 2  Przyjazd do Amsterdamu w godzinach porannych. Zwiedzanie zaczniemy od rejsu po licznych, miejskich kanałach, podczas którego będziemy mieli okazję podziwiać uroki stolicy Holandii. W trakcie wycieczki łodzią zobaczymy m.in. - Muzeum Van Gogha, Muzeum Narodowe Rijksmuseum, Anny Frank oraz Stację Centralną, stanowiącą charakterystyczny punkt miasta (czas trwania rejsu to ok. 75 minut). Następnie udamy się na spacer, podczas którego zobaczymy inne ciekawe i ważne miejsca, jak pomnik Rembrandta, Singel - najstarszy kanał, Magere Brud. Czas wolny, który możemy wykorzystać na zakup pamiątek, zwiedzanie np. Dzielnicy Czerwonych Latarni lub innych obiektów wewnątrz, a także posiłek. Po południu czas wolny na udział w Jarmarkach Świątecznych. Wieczorem przejazd do hotelu, przy trasie Amsterdam - Bruksela. Nocleg. (Trasa ok. 200 km)
   DZIEŃ 3  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Brukseli z pilotem. Podczas spaceru zobaczymy m.in. Dzielnicę Europejską, oraz Katedrę Świętego Michała - patrona miasta. Przejedziemy obok bardzo charakterystycznego obiekt w Brukseli, jakim jest Atomium - pierwiastek żelaza powiększony 185 miliardów razy. Kolejnym punktem spaceru po mieście będzie tutejsza starówka i Manneken Pis - pomnik siusiającego chłopca, najbardziej rozpoznawalna postać stolicy Belgii, często przebierana w różnokolorowe stroje. Warto wspomnieć, że chłopiec ma swoją koleżankę - mniej znaną Jeanneke Pis. Odwiedzimy Wielki Plac, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, uznawany za jeden z najpiękniejszych placów Europy. Po spacerze, czas wolny, w czasie którego proponujemy udac się na jeden z jarmarków. Następnie spotkanie przed autokarem i przejazd do Paryża. Nocleg. (Trasa ok. 315 km + przejazd po Paryżu)
   DZIEŃ 4  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd metrem do centrum Paryża oraz zwiedzanie Wieży Eiffla (II taras widokowy). Następnie przejdziemy na wyspę Cite, na której znajduje się katedra Notre Dame. Następnie udamy się pod Pałac Sprawiedliwości. Przejdziemy po najstarszym paryskim moście Pont Neuf, pod budowę którego kamień węgielny, w 1578 roku, położył Henryk III - król Francji. Udamy się na dziedziniec Luwru, żeby następnie przejść przez piękne ogrody Tuilerie (Les Tuileries), aż do placu Zgody (Place de la Concorde), gdzie ścięto Ludwika XVI i Marię Antoninę. Tutaj, na środku znajduje się charakterystyczny obelisk, pochodzący z Luxoru. Kolejny punkt programu to spacer Polami Elizejskimi, najsłynniejszymi alejami Paryża, na plac Charles'a de Gaulle'a, na którym znajduje się słynny Łuk Triumfalny. Przejazd na wzgórze Montmarte (XVIII dzielnica Paryża), na którego szczycie znajduje się Bazylika Sacré-Coeur. Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych. (Trasa ok. 1130 km)
   DZIEŃ 5  Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych (granica ok. godz. 11 - 00). Przejazd do poszczególnych miast.

   Cena obejmuje

   Przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek) lub przejazd autokarem klasy ULTRAPREMIUM(powiększona przestrzeń między siedzeniami, indywidualny system multimedialny, klimatyzacja, DVD, WC, barek)
   zakwaterowanie - 2 noclegi w hotelach **/***
   wyżywienie BB - 2 śniadania
   ubezpieczenie Signal Iduna KL 15000 €, NNW 15000 zł, bagaż (utrata 1000 zł)
   opiekę pilota
   realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE

   Dopłaty wymagane na miejscu

   Koszty programowe, opłaty lokalne, parkingowe, koszty przewodnickie, przeprawa koszty programowe (opłata zawiera wjazd na Wieżę Eiffla - II taras widokowy, rejs po kanałach w Amsterdamie, opiekę pilotażowa, podatki turystyczne, opłaty wjazdowe, opłaty klimatyczne w hotelach) - 60 €/os. - płatne obowiązkowo u pilota w autokarze; koszty nie podlegają rozliczeniu

   Dopłaty opcjonalne

   Pakiet Komfort
   Ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych KL 20000 euro, NNW 10000 zł, bagaż (utrata 500 zł)  - 40 zł/os
   Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 3,5% wartości rezerwacji
    

   Informacje dodatkowe

   Program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu
   pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych
   program obejmuje zwiedzanie obiektów z zewnątrz; zwiedzanie wewnątrz w indywidualnym zakresie w ramach czasu wolnego
   cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych
   dokumenty - dowód osobisty lub paszport
   zaleca się wyrobienie karty EKUZ
    

   Pakiet komfort

   Gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
   napoje w autokarze w cenie (jednorazowo - 2x kawa, 2x herbata, 2x zimny napój 0,2l)
   torba materiałowa z logo
   cena - 50 zł/os. 

   Karta dużej rodziny

   Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny możesz przez cały rok korzystać z rabatów na nasze wyjazdy -
   5% na wszystkie wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
   3% na wyjazdy first minute, last minute i inne w cenach promocyjnych liczone od zrabatowanych cen katalogowych
   100 zł rabatu na obozy młodzieżowe.
   Więcej informacji - Karta Dużej Rodziny

   Ubezpieczenie

   Każdy Uczestnik korzystający z imprez zorganizowanych przez Biuro Podróży Oskar jest objęty ubezpieczeniem Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., na podstawie podpisanej umowy ubezpieczenia. Numer polisy ubezpieczeniowej - 201383.
   Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący -
   ubezpieczenie kosztów leczenia 15000 euro
   ubezpieczenie następstw nieszczęsliwych wypadków 15000 zł
   ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)
   Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia -
   ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej - 3,5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6,7% wartości przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych
   ubezpieczenie od chorób przewlekłych - szczegóły u konsultantów
   ubezpieczenie dotyczące sportów - Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportów - szczegóły u konsultantów
   Dokumenty -
   Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Podróże Signal Iduna dokument do pobrania -   Bezpieczne Podróże
   Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Rezerwacje Signal Iduna dokument do pobrania - Bezpieczne Rezerwacje
   Warunki Ubezpieczenia NNW na terenie Polski dokument do pobrania - NNW na terenie Polski

   Holandia, Wyc. Objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Amsterdam / niderlandzki

   Czas lokalny
   Nie ma różnicy w czasie względem Polski (przez cały rok)

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana. Obywatele Polski mogą wjechać na terytorium Holandii na podstawie paszportu lub dowodu osobistego.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   Adapter nie jest wymagany; 220 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ F

   Pieniądze

   Waluta
   euro (EUR), 1 EUR = 100 centów , 1 EUR = 4.2792PLN, kurs NBP z dnia 2019-10-22

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Danie fast food w FEBO (samoobsługowe okienka z krokietami, frytkami, itp.) – 1,5-4 EUR; danie w restauracji 12-25 EUR; piwo (0,5 l) – 3-5 EUR; kieliszek wina – 4-5 EUR.

   Napiwki
   Napiwki nie są oczekiwane przez obsługę. Częste jest natomiast zaokrąglanie rachunku do pełnej kwoty.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   W większości miejsc należy uiścić opłatę turystyczną. W Amsterdamie planowana wysokość podatku turystycznego na 2018 rok wynosi 6% wartości noclegu, w Hadze wynosi on ok. 3 EUR/noc, a w Maastricht ok. 6 EUR/noc.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Komunikacja miejska w Amsterdamie: bilet 60-minutowy przesiadkowy – 2,90 EUR, 24-godzinny – 7,50 EUR, 72-godzinny – 17 EUR. przejazd taksówką z lotniska do centrum Amsterdamu – ok. 30-40 EUR. Warto zastanowić się również nad wypożyczeniem roweru, przykładowe ceny: ok. 5 EUR/godzina, ok. 8-12 EUR/dzień. Komunikacja międzymiastowa – głównie pociągi i autobusy, przykładowa cena przejazdu między Amsterdamem a Rotterdamem pociągiem – ok. 15 EUR.

   Wynajem samochodów
   Cena za wypożyczenie samochodu to ok. 55 EUR/dzień. Za benzynę zapłacimy 1,24 EUR/l, a za olej napędowy ok. 1,38 EUR/l. Obowiązuje ruch prawostronny.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   W zdecydowanej większości miejsc w Holandii można porozumiewać się po angielsku, dobra jest również znajomość języka niemieckiego. W większych miastach i ośrodkach turystycznych można zazwyczaj płacić kartą (w sklepach lepiej się wcześniej upewnić czy karta wydana przez polski bank jest akceptowana). W mniejszych miejscowościach oraz małych pensjonatach i restauracjach warto upewnić się czy płatność kartą jest możliwa. W większych miastach sieć bankomatów jest dobrze rozwinięta. W przypadku chęci zwiedzania większości muzeów i innych atrakcji warto zastanowić się nad zakupem karty turystycznej ze zniżkami/darmowymi wejściami do niektórych atrakcji oraz możliwością korzystania z komunikacji miejskiej bez dodatkowych opłat (np. I Amsterdam City Card lub Museumkaart). W Holandii jest ponad 15 000 kilometrów dróg rowerowych. W miastach rowerzyści są najważniejszymi użytkownikami dróg. Na pierwszy rzut oka możemy nie zauważyć ścieżki rowerowej, więc zawsze należy się rozglądać przy przejściu na drugą stronę jezdni. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz