Magia Złotego Trójkąta

oferta dostępna

Cena za osobę 4 061

Razem (Szczegóły ceny)8 122

Masz kartę payback?
Dostaniesz 4061 punktów paybacksamolot

10:30:00

06.11.2019
Warszawa - Okęcie
Nowe Delhi

14.11.2019
DEL
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Oferty egzotyczne

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kraj

INDIE

Opis

Dzień 1 Wylot do Delhi
Przelot do Delhi z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.
Dzień 2: Delhi
Witamy w Delhi - stolicy Indii, drugiego pod względem liczby mieszkańców państwa świata. To symbol współczesnych Indii pełnych zaskakujących kontrastów, których nie zobaczymy w Europie. Tego dnia zaczniemy od zwiedzania Starego Delhi zwanego też Szahdżahanabadem. Zobaczymy Raj Ghat, miejsce pamięci o Mahatmie Gandhim, twórcy współczesnych Indii. Przejedziemy obok Czerwonego Fortu, pochodzącego z XVI w. kompleksu obronnego. Dojedziemy do Chandni Chowk, rynku o specyficznej atmosferze, na którym oferowane są różnorodne produkty, od słodyczy po elektronikę. Wieczorem w ramach opcjonalnego Pakietu Wycieczkowego - przejażdżka rikszą, symbolem tutejszego miejskiego transportu.
Dzień 3: Delhi - Agra
Po śniadaniu opuścimy hotel i wyruszymy na zwiedzanie Nowego Delhi. Zobaczymy Kutb Minar, imponującą Bramę Indii poświęconą żołnierzom poległym na frontach I wojny światowej i w wojnach z Afganistanem. Przejedziemy obok reprezentacyjnej siedziby prezydenta, budynku parlamentu oraz XV-wiecznego łączącego sztukę perską z indyjską grobowca Humayuna, jednego z władców Indii. Po południu udamy się do Agry położonej nad brzegiem Jamuny. Krzyżowały się tu ważne szlaki handlowe, a w XVII w. była to jedna z większych metropolii świata, wspomniana jest także w słynnej indyjskiej epopei Mahabharta. Przyjazd do hotelu.
Dzień 4: Agra
Śniadanie. Dzisiaj odwiedzimy najsłynniejszą budowlą Indii - Tadż Mahal. Przyjedziemy tu o świcie, gdyż w promieniach wschodzącego słońca najlepiej podziwiać to niesamowite mauzoleum wzniesione przez władcę Szahdżahana na pamiątkę jego żony. Zachwyca tu przyroda współgrająca z architekturą. Po wschodzie słońca wrócimy do hotelu na śniadanie. Następnie w ramach opcjonalnego Pakietu Wycieczkowego wyjedziemy do Fortu Agra zwanego również Czerwonym Fortem. Rozciąga się stąd wspaniały widok na rzekę i Tadż Mahal. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie lub odpoczynek. W późnych godzinach popołudniowych zapraszamy na Wieczór z indyjską kuchnią Agra Food Trail (w ramach Pakietu Wycieczkowego). Nocleg.
Dzień 5: Fatehpur Sikri - Jaipur
Po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu wyjedziemy z Agry kierując się w stronę Jaipur.Po drodze wstąpimy do niewielkiego miasta Fatehpur Sikri położonego około 40 kmod Agry. Odwiedzimy tu wpisany na listę UNESCO wyjątkowo dobrze zachowany zespół architektoniczny dawnej stolicy WielkichMogołów z Wielkim Meczetem, Panch Mahali innymi budynkami pałacowymi. Świadczą one o dawnej potędze władców tego miejsca,opuszczonego z powodu braku wodyw 1585 r., stąd Fatehpur Sikri zwane jest "miastem widmem". Po południu dotrzemy do Jaipur,zwanego "różowym miastem", będącym stolicąstanu Radżastan. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast Indii. Zakwaterowanie.
Dzień 6: Jaipur
Po śniadaniu wyjedziemy z hotelu i zwiedzimy kompleksu Amber Fort, w którym do czasuzałożenia miasta Jaipur mieściła się stolica Radżputów.Pierwsze wzmianki o forcie pochodzą z ok. 1000 r. W opcjonalnym Pakiecie Wycieczkowym proponujemy Państwu przejażdżkę na słoniach. Po zwiedzaniu czeka nas objazd po Jaipur, podczas którego zobaczymy Pałac Wiatrów,budynek obserwatorium Jantar Mantar,Pałac Miejski. Wieczorem dla chętnych (w ramach pakietu kolacyjnego) - Pokaz kulinarny z kolacją.
Dzień 7: Jaipur - czas wolny lub wycieczki opcjonalne
Śniadanie. Czas na samodzielne zwiedzanie miasta lub wypoczynek przy hotelowym basenie lub w SPA (usługi SPA za dodatkową opłatą). Dla chętnych Jeep Safari z wizytą w typowej indyjskiej wiosce z obiadem w Samode - wycieczka w ramach Pakietu Wycieczkowego.
Dzień 8: Jaipur - Delhi
Po śniadaniu żegnamy się z Jaipur i wyruszymy z powrotem do Delhi, gdzie dotrzemy popołudniem. Będzie okazja do przeżycia wyjątkowego wieczoru pełnego wrażeń - w ramach Pakietu Kolacyjnego zapraszamy na spektakl Kingdom of Dreams, które pokazuje jak wyjątkowym miejscem są Indie. Nocleg.
Dzień: 9 Powrót
Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.
WAZNE INFORMACJE
Obywatele RP udający się do Indii są objęci obowiązkiem wizowym. Istnieje możliwość występowania o e-wizy. Indyjska e-wiza pozwala na wykonanie całej procedury wizowej online, w tym dokonanie płatności i wydruk wizy bez konieczności składania wizyty w konsulacie.

Cena zawiera

Przelot, program zwiedzania według oferty, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie, wyżywienie wg wybranej opcji( BB śniadania, HB śniadania i Pakiet Kolacyjny w cenie 649 PLN od osoby (5 kolacji w hotelu, dzień 6: Pokaz kulinarny z kolacją, dzień 8: Kingdom of Dreams); opiekę polsko-języcznego rezydenta, opłaty lotniskowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, ubezpieczenie KL, NNW, bagażu oraz choroby przewlekłe.

Cena nie zawiera

Pakietu Wycieczek w cenie 699 PLN od osoby (dzień 2: Przejażdżka rikszą, dzień 4: zwiedzanie Fortu Agra i Agra Food Trail, dzień 6: przejażdżka na słoniu w Forcie Amber, dzień 7: jeep safari z obiadem); ubezpieczenia kosztów rezygnacji w cenie 240 PLN od osoby; Kosztu biletów wstępu, przewodnika 70 EUR od osoby płatne na miejscu; wizy do Indii.

Informacje praktyczne


Stolica

Delhi (New Delhi)


Język

hindi, angielski oraz 21 języków uznawanych za oficjalne w poszczególnych stanach


Czas lokalny

Różnica w czasie względem Polski to: czas letni +3,5 godziny czas zimowy +4,5 godziny


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza jest wymagana. Wizę turystyczną jednokrotnego wjazdu można wyrobić indywidualnie za pośrednictwem platformy internetowej Indian e-VISA (https://indianvisaonline.gov.in/visa/). Opłata: 60 USD/osoba. Płatność kartą kredytową lub debetową. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty wyjazdu i muszą być w nim co najmniej 2 wolne strony.

Wizę turystyczną można wyrobić również w Ambasadzie Indii lub za pośrednictwem niektórych touroperatorów (koszt ok. 330 PLN)


Waluta

rupia indyjska (INR), 1 INR = 100 pais (paisa)

Aktualny kurs to: 1INR = 0.055178PLN, kurs NBP z dnia 2019-05-24


Ceny w hotelach i restauracjach

Samosa (pierożek z nadzieniem na ciepło) – ok. 12 INR/szt., duży placek z nadzieniem z kurczaka – ok. 60 INR, frytki – ok. 40 INR, danie curry – 120-200 INR, zestaw obiadowy – 200-400 INR; piwo (0,5 l) – 80-120 INR, butelka wody mineralnej (1 l) – ok. 15-20 INR, napój gazowany (0,5 l) – ok. 15 INR


Napiwki

Wskazane jest zostawianie napiwków w wysokości 10-15% od rachunku lub 5-15 rupii w zależności od rodzaju usługi


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień. Zalecana jest profilaktyka przeciwmalaryczna (szczególnie w porze wilgotnej), a niektórych rejonach Indii szczepienie przeciw japońskiemu zapaleniu mózgu.


Obowiązkowy podatek turystyczny

Nie ma obowiązującej opłaty za pobyt turystyczny.

Napięcie i rodzaj gniazdka

230 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ D, typ M (w wielu miejscach może być potrzebny adapter)


Komunikacja / transport publiczny

Indie to bardzo dobrze skomunikowany kraj. W odległe regiony można polecieć lokalnymi liniami lotniczymi lub podróżować pociągiem lub autobusami. W miastach popularne są tuk-tuki (riksze). Przykładowe ceny: przejazd autobusem miejskim – 8-25 INR; taksówka z kierowcą wynajęta na cały dzień – 600-1000 INR, korzystanie z tuk-tuka przez cały dzień – 100-150 INR.


Wynajem samochodów

Bardzo popularny jest wynajem samochodu z kierowcą (ok. 600-1000 INR/dzień). Wynajem samochodu bez kierowcy to podobny koszt. Cena benzyny to ok. 73 INR/l, a oleju napędowego to 64 INR/l.

Obowiązuje ruch lewostronny.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Polecamy zabranie dolarów amerykańskich lub euro i wymianę waluty na miejscu (na lotnisku, w hotelu, upoważnionym banku lub u uprawnionych dealerów).

Sieć bankomatów jest słabo rozwinięta, dlatego warto mieć ze sobą gotówkę. W dużych miastach i miejscowościach turystycznych można zazwyczaj płacić kartą.

Hindusi lubią zawyżać ceny dla Europejczyków. Zdarza się, że za ten sam produkt w tym samym sklepie każdego dnia zapłacimy inną cenę. Warto korzystać ze sklepów z ustalonymi cenami.

Kupując pamiątki, warto się zawsze targować, ponieważ cena wyjściowa praktycznie zawsze jest bardzo zawyżona.

W miejscach uczęszczanych przez turystów należy liczyć się z żądaniem drobnej opłaty praktycznie za wszystko.

Zaleca się picie wyłącznie wody przegotowanej lub z fabrycznie zamkniętych pojemników. Nie należy spożywać owoców i warzyw bez ich uprzedniego wymoczenia w płynach dezynfekujących.

Ze względu na specyficzną florę bakteryjną, w przypadku problemów żołądkowych wskazane jest udanie się do lekarza. Stosowanie środków powszechnie używanych w Europie nie jest zalecane.

Hindusi chętnie widzą uczestnictwo turystów w uroczystościach religijnych. Należy jednak pamiętać, że dostęp do niektórych świątyń może być ograniczony.

Należy wystrzegać się propozycji sprzedaży wysyłkowej biżuterii i kamieni szlachetnych za zaliczką. Zazwyczaj w zamian za zaliczki nie otrzymuje się zakupionego towaru lub jest to towar bezwartościowy. Odzyskanie pieniędzy od nieuczciwych sprzedawców jest trudne, czasochłonne i może wymagać poniesienia dodatkowych kosztów.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz