Niezwykła Ziemia Obiecana

  1. Izrael
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  2 978
  Razem (Szczegóły ceny)5 957
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  21-03-20202978 złNajtaniej! ( 7 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  2978 punktów PAYBACK
  WAW21Marca 2020ETM
  Wylot 05:50
  Warszawa - Okęcie
  Przylot 10:55
  Ejlat
  Długość lotu: 05:00:00
  WAW28Marca 2020ETM
  Przylot 14:50
  Warszawa - Okęcie
  Wylot 11:35
  Ejlat
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Kategoria

   Opis oferty

    
   Zakwaterowanie:

   Hotele o standardzie odpowiadającym **/ *** w ocenie organizatora (wg programu) - (7 rozpoczętych dób hotelowych).

   Do dyspozycji gości:

   w hotelu restauracja oraz bar

   Pokoje:

   wszędzie 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

   Wyżywienie:

   śniadania oraz kolacje (wg. opisu w programie)

   Program

   Dzień 1
   Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po przylocie do Ovdy koło Ejlatu odprawa paszportowo-celna, a następnie przejazd przez pustynię Negev w kierunku Ejlatu. Po dojeździe zwiedzanie podwodnego akwarium, w którym można suchą stopą znaleźć się na dnie zatoki Aqaba i obserwować rafę koralową. Postój w centrum miasta przy placu flagi, który upamiętnia przyłączenie miasta do Izraela. Kolacja (możliwa w formie zimnego pakietu) i nocleg w hotelu w Ejlacie lub okolicy. (Trasa ok. 80 km).

   Dzień 2
   Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd nad Morze Martwe. Zakupy kosmetyków z minerałami z Morza Martwego oraz przejazd na relaksującą kąpiel w Morzu Martwym - 430 m.p.p.m. Następnie zwiedzimy Masadę - twierdzę Heroda Wielkiego i jednocześnie miejsce walki Zelotów - społeczności Żydów, która najdłużej opierała się Rzymowi. Kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem /Hebronie lub okolicy. (Trasa ok. 320 km).

   Dzień 3
   Po śniadaniu wjazd na Górę Oliwną oraz zwiedzanie Bazyliki Wszystkich Narodów położonej przy Getsemani, czyli Ogrodzie Oliwnym, znanym Polakom jako Ogrójec. Następnie przejazd do Starego Miasta. Przejdziemy przez dzielnicę muzułmańską i bazar arabski Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), na końcu której znajduje się Bazylika Grobu ze skałą Golgoty i Grobem Jezusa. Następnie udamy się do dzielnicy ormiańskiej i żydowskiej oglądając po drodze Cardo Maximus - pozostałości po starej rzymskiej ulicy i dojdziemy do Bramy Syjońskiej. Czas wolny na Starym Mieście w Jerozolimie na spacer i zakupy na barwnym targu arabskim. Kolacja i nocleg w Betlejem /Hebronie lub okolicy. (Trasa ok. 60 km). Dla chętnych zwiedzanie Jerozolimy nocą" w późnych godzinach wieczornych (dodatkowo płatne ok. 25 USD/ osoby).

   Dzień 4
   Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Betlejem - miejsca narodzin Jezusa.Wizyta w Grocie Narodzenia i wybudowanej na niej Bazylice Narodzenia Pańskiego orazna Polu Pasterzy - położonego na skraju. Przejazd do Tel Awiwu - panoramiczne zwiedzanie miasta:dzielnica z najwieksząna świecie liczbą domów w stylu Bauhaus, a także spacer po starej dzielnicy Jaffa, gdzie będzie czas na kawę na placu Kedumin. Czas wolny na spacer przy plaży. Przejazd na nocleg do Tyberiady, Nazaretu lub okolicy. (Trasa ok. 250 km).

   Dzień 5
   Po śniadaniu przejazd do Hajfy, gdzie zobaczymy efektowne perskie Ogrody Bahaitów (bahaizm to mieszanka judaizmu, chrześcijaństwa i islamu), o ile to możliwe spacer po ogrodach wokół Sanktuarium Baba.Następnie udamy się do Akki (lista UNESCO) - malowniczego starego miasta, gdzie zwiedzimy twierdzę krzyżowców. Kolejnym przystankiem będzie położone w wyżynnej części Galilei święte miasto Żydów - Safed - od stuleci ośrodek żydowskiej nauki, religii, mistycyzmu i Kabały. Przejazd na nocleg do Tyberiady, Nazaretu lub okolicy. (Trasa ok. 250 km).

   Dzień 6
   Po śniadaniu przejedziemy do Meggido (Biblijny Armagedon), gdzie można zobaczyć ponad 20 warstw osadnictwa, twierdzę i podziemny tunel do źródeł wody. Wjedziemy również na górę Tabor - miejsce związane z Przemienieniem Pańskim - zwiedzimy piękny Kościół oraz zobaczymy rozległą panoramę na dolinę Jezreel. Następnie pojedziemy do gorących źródeł Hamat Gader Spa,gdzie będzie można w górskiej scenerii u podnóża wzgórz Golan w dolinie rzeki Yarmuk zażyć zdrowotnej kąpieli. Dzień zakończymy rejsem po Jeziorze Galilejskim do centrum Tyberiady,gdzie zobaczymy pozostałości starożytnego miasta zbudowanego z czarnego kamienia bazaltowego. Nocleg w kibucu.(Trasa ok. 250 km).

   Dzień 7
   Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się na południe wzdłuż doliny Jordanu. Po drodze zwiedzimy Bet Shean, gdzie zobaczymy m. in. teatr rzymski, bizantyjską ulicę, antyczne świątynie oraz łaźnie rzymskie. Następnie zwiedzanie Qasr Al. Yehud - miejsce chrztu Jezusa Chrystusa. Po południu dotrzemy do najstarszego miasta świata - Jerycha a tamodwiedzimy klasztor zawieszony na Górze Kuszenia (wjazd kolejką linową) i zobaczymy Drzewo Zacheusza. Późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu w Betlejem/ Jerychu/ Herbonie lub okolicy. (Trasa ok. 200 km).

   Dzień 8
   Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko Ovda k/ Eilatu, odprawa paszportowa i wylot do Polski. Dla klientów pozostających na pobyt - przejazd do wybranego hotelu w Ejlacie i pobyt w dniach 8.-14., a dnia 15. wykwaterowanie i wylot do Polski. (Trasa ok. 250 km).

   Uwagi do programu
   UWAGI Wycieczki od połowy marca 2020 będą realizowane w oparciu o przeloty do Tel Avivu (TLV). Dokładny termin zostanie podany do 31.10.2019.
   - Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i menu). - W okresie najważniejszego święta religijnego Yom Kippur, mogą wystąpić zmiany w organizacji objazdów i pobytów. Wszystkie posiłki w tym czasie są serwowane na zimno, podawane są tylko napoje bezalkoholowe.
   - Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
   - Godziny wylotów/powrotów mogą ulec zmianie! Aktualne godziny powrotu poda pilot Rainbow na miejscu.
   - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
   -Osobom korzystającym z kąpieli w Morzu Martwym sugerujemy posiadanie obuwia do wody.

   "

   Świadczenia

   Cena podstawowa obejmuje: przeloty samolotem do/z Ovdy k.Ejlatu, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania i obiadokolacje (lub lunche), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania i ubezpieczenie TU Europa - wariantpodstawowy (NW, KL, Assistance oraz bagaż).

   Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu,Tour Guide System, obsługi przewodników, kierowców itp.): ok.220 USD/ osoby (płatne obligatoryjnie na miejscu). Cena nie obejmuje również: napojów do obiadów, kolacji, wycieczek fakultatywnych (Jerozolima nocą ok. 25 USD/ osoby) oraz innych wydatków osobistych. Najpopularniejszą walutą na miejscu jest dolar USA.

   Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia pobytu o7 kolejnychnocyw wybranym hotelu w Ejlacie (tylko w terminach z wylotem od03.11.19 do 16.03.20). Opisy hoteli dostępne w katalogu i w systemie rezerwacyjnym R.pl.

   Inne

   - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
   Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

   "

   Sezonowość

   Zwykle wysoki sezon turystyczny w Izraelu trwa w listopadzie oraz od połowygrudnia do końca kwienia. W pozostałych terminach część udogodnień hotelowych może być dostępna w ograniczonym zakresie lub nieczynna.

   META Description

   Ejlat - izraelski kurort • Masada - twierdza Heroda • Jerozolima - święte miasto trzech religii • Betlejem - Grota Narodzenia • Via Dolorosa - Droga Krzyżowa• Tel Awiw - kosmopolityczna metropolia • Hajfa - perskie ogrody • Akka - twierdza krzyżowców • Meggido - biblijny Armagedon • Safed - święte miasto Żydów • Hamad Gader - gorące źródła w dolinie rzeki Yarmuk • Bet Shean - na skrzyżowaniu handlowych szlaków • Jerycho - najstarsze miasto świata • Morze Martwe - relaks w największej depresji na świecie! • Dla chętnych możliwość przedłużenia wypoczynku o 7 dni w Ejlacie!

   Wizy

   Paszport

   - Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

   - Obywatele polscy nie potrzebują wiz do Izraela na pobyt do 90 dni.

   - Od 1.01.2018 roku, Władze Państwa Izrael nie stemplują paszportów na żadnym z przejść granicznych. Każdy pasażer otrzymuje standardowo wydrukowaną kartkę z zezwoleniem na wjazd i pobyt na terenie Izraela. Należy jednak pamiętać, iż fakt przekroczenia granicy lądowej z Izraelem może oznaczać brak możliwości lub utrudnienia wjazdu do Arabii Saudyjskiej, Iraku, Iranu, Libanu, Libii, Syrii. Dlatego jeśli planujecie Państwo wizytę w tych krajach, należy zwrócić się do urzędu paszportowego o wymianę paszportu. Nie ma natomiast problemu z wjazdem do Izraela przy uprzedniej bytności w krajach arabskich lub innych nieuznających Izraela.

   Wizy - informacje dla sprzedawców

   Paszport

   - Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

   - Obywatele polscy nie potrzebują wiz do Izraela na pobyt do 90 dni.

   - Od 1.01.2018 roku, Władze Państwa Izrael nie stemplują paszportów na żadnym z przejść granicznych. Każdy pasażer otrzymuje standardowo wydrukowaną kartkę z zezwoleniem na wjazd i pobyt na terenie Izraela. Należy jednak pamiętać, iż fakt przekroczenia granicy lądowej z Izraelem może oznaczać brak możliwości lub utrudnienia wjazdu do Arabii Saudyjskiej, Iraku, Iranu, Libanu, Libii, Syrii. Dlatego jeśli planujecie Państwo wizytę w tych krajach, należy zwrócić się do urzędu paszportowego o wymianę paszportu. Nie ma natomiast problemu z wjazdem do Izraela przy uprzedniej bytności w krajach arabskich lub innych nieuznających Izraela.

   Izrael, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Jerozolima, Tel Awiw (centrum finansowe, siedziba większości ambasad) / hebrajski, arabski

   Czas lokalny
   Różnica w czasie względem Polski to +1 godzina przez cały rok

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana dla obywateli Polski w przypadku pobytów o długości maks. 90 dni. Przekroczenie granicy jest możliwe na podstawie paszportu. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter nie jest wymagany; 220 V; 50 Hz / typ C, typ C-2

   Pieniądze

   Waluta
   nowy szekel izraelski (NIS), 1 szekel = 100 agorot , 1 ILS = 1.0851PLN, kurs NBP z dnia 2019-10-21

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Talerz hummusu – od ok. 15 ILS; kanapka na ciepło np. z kebabem – ok. 25 ILS; falafel w chlebku pita – ok. 12-17 ILS; shoarma w chlebku pita - ok. 26 ILS; falafel lub shoarma w formie dania w restauracji – od ok. 37 ILS; piwo w pubie/barze (0,5 l) – od ok. 27 ILS; butelka wody (1,5 l) – ok. 7 ILS.

   Napiwki
   Najczęściej opłata serwisowa jest wliczona do rachunku. Można ewentualnie zaokrąglić rachunek do pełnej kwoty.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Nie ma obowiązującej opłaty za pobyt turystyczny.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Komunikacja publiczna jest bardzo dobrze rozwinięta (szczególnie autobusowa). Przykładowe ceny: pojedynczy przejazd komunikacją miejską w Jerozolimie/Tel Awiwie – ok. 6,9 ILS; przejazd Jerozolima-Tel Awiw – 19 ILS; przejazd Jerozolima-Ejlat – ok. 70 ILS. Taksówki są wyposażone w liczniki, ale można również uzgodnić cenę przejazdu z kierowcą. UWAGA: transport publiczny nie kursuje w Szabat i święta żydowskie.

   Wynajem samochodów
   Koszt wynajęcia samochodu zaczyna się od ok. 80 ILS/dzień. Za benzynę zapłacimy ok. 6,39 ILS/l, a za olej napędowy ok. 5,89 ILS/l. Obowiązuje ruch prawostronny.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   Podczas wjazdu do Izraela można zostać poddanym szczegółowej kontroli (wywiad, dokładne sprawdzania bagażu). Dotyczy to szczególnie osób mających w paszporcie pieczątki z niektórych krajów (np. Turcji i Egiptu). Izraelska pieczątka w paszporcie uniemożliwi wjazd do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Libanu i niektórych innych państw Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Można poprosić o potwierdzenie wjazdu na kartce (w kolorze niebieskim), którą należy mieć przy sobie cały czas do momentu wyjazdu z Izraela. Podczas wyjazdu otrzymuje się kartkę różową. Częste pytania zadawane podczas kontroli granicznej to: po co przyjeżdżasz do Izraela, co będziesz tutaj robić, gdzie się zatrzymasz, czy kogoś tu znasz (czy masz do niego kontakt), czy masz tu jakąś rodzinę, czy znasz język hebrajski, co myślisz o Izraelu. Na pytania warto odpowiadać jak najkrócej, ale zgodnie z prawdą. Można przyjąć postawę tzw. „głupiego turysty”. Szczegółowej kontroli można zostać poddanym również podczas wyjazdu z Izraela. Warto być na lotnisku nawet 3 godziny przed wylotem, ponieważ służby granicznej nie obchodzi czy turysta zdąży na samolot czy nie. Pytania podczas kontroli są podobne jak na wjeździe. Dodatkowo celnicy mogą się zapytać czy samemu pakowaliśmy bagaż i czy ktoś miał do niego dostęp po zamknięciu. Polecamy zabranie euro lub dolarów amerykańskich i wymianę waluty na miejscu, w kantorze lub banku. Powszechne jest również płacenie kartą, a sieć bankomatów jest dobrze rozwinięta. W większości miejsc można bez problemu porozumiewać się po angielsku. Większość hoteli i hosteli, barów, restauracji a nawet niektóre miasta (np. Tel Awiw) udostępniają darmowy Internet Wi-Fi. W miejscach kultu oraz np. ortodoksyjnych lub arabskich dzielnicach wymogiem jest zakrywanie ramion (do łokcia) i nóg (min. za kolano). ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz