Słońce Izraela

oferta dostępna

Cena za osobę -19%39993 239

Razem (Szczegóły ceny)6 478

Masz kartę payback?
Dostaniesz 3239 punktów paybacksamolot

05:00:00

21.03.2020
05:50 Warszawa - Okęcie
10:55 Ejlat

28.03.2020
12:35 ETM
14:50 WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Region

Izrael / Izrael

Opis oferty:

Ejlat • Masada • Morze Martwe • Pustynia Negev • Krater Makhtesh Ramon • Jerozolima • Petra • Rafa Delfinów  Piękny tydzień pod słońcem Izraela. Wypoczywając w Ejlacie, słynnym kurorcie szczycącym się największą liczbą słonecznych dni w Izraelu, można korzystać z jego wszystkich atrakcji. To idealne miejsce dla plażowiczów, amatorów sportów wodnych i miłośników nocnego życia. Warto wybrać się na wycieczki fakultatywne, aby poznać południowy Izrael i jego najpiękniejsze zakątki. Ich trasy prowadzą po najsłynniejszych miejscach wpisanych w historię świata. Niebosiężna Masada, majestatyczna Petra w Jordanii oraz niezwykłe, pustynne krajobrazy czekają na odkrycie. Trasa w Izraelu i Jordanii: ok. 680 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Izraela. Transfer do hotelu w Ejlacie. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. EJLAT

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Plaże EJLATU ciągną się przez ok. 10 km wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego. Z plaż można zobaczyć skały pustyni Negev, mieniące się różnymi odcieniami miedzi oraz wysokie góry na granicy z Jordanią. W Ejlacie są zarówno plaże z miękkim, złotym piaskiem jak i żwirkowo-kamieniste. Turkusowe, ciepłe i spokojne Morze Czerwone stwarza idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Miłośnicy nurkowania i snurkowania znajdą tu jedne z najpiękniejszych raf koralowych na Bliskim Wschodzie. Kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ. MASADA - MORZE MARTWE

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do MASADY, wjazd kolejką na wzgórze i zwiedzanie twierdzy Zelotów, która była ostatnim bastionem obrony przed Rzymianami. Przejazd nad MORZE MARTWE. Czas wolny na kąpiel w leczniczych wodach Morza Martwego, najniżej położonym miejscu na świecie. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. JEEP SAFARI - PUSTYNIA NEGEV - KRATER MAKHTESH RAMON

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd na PUSTYNIĘ NEGEV, zajmującą ponad połowę całkowitego obszaru Izraela, pełną różnobarwnych form skalnych. Przejazd samochodami terenowymi z Mitspe Ramon przez najbardziej malownicze miejsca, do MAKHTESH RAMON, największego na świecie krateru utworzonego w wyniku erozji. Ma on 40 km długości, od 2 do 10 km szerokości i kształt wydłużonego serca. Krater tworzy największy park narodowy Izraela - Rezerwat Przyrody Ramon. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. JEROZOLIMA

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wcześnie rano przejazd do JEROZOLIMY - świętego miejsca trzech wielkich religii monoteistycznych: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Zwiedzanie: Góra Oliwna z kościołem Dominus Flevit oraz Bazyliką Agonii (Kościół Wszystkich Narodów), skąd rozpościera się niesamowity widok na błyszczącą w słońcu złotą Kopułę na Skale i Bramę św. Szczepana. Spacer wąskimi uliczkami starego miasta. Przejście Cardo - jedną z najstarszych ulic Jerozolimy prowadzącą w kierunku Ściany Płaczu, Via Dolorosa - Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Pańskiego. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ. PETRA

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do granicy z Jordanią, po przejściu formalności granicznych spotkanie z przewodnikiem jordańskim i przejazd do PETRY - ruin starożytnej twierdzy Nabatejczyków, ponownie odkrytej dla świata w 1812 r. przez szwajcarskiego podróżnika Johanna Ludwiga Burckhardta. Petra znajduje się pod patronatem UNESCO, jest również na liście siedmiu nowych cudów świata. Spacer mieniącym się wszystkimi odcieniami różu, czerwieni i fioletu wąskim wąwozem Siq. Na ścianach wąwozu można podziwiać liczne malowidła i płaskorzeźby. Następnie zwiedzanie: Wielki Skarbiec, gdzie kręcono jeden z odcinków filmu o przygodach Indiany Jonesa, katakumby królewskie, rozległy amfiteatr rzymski, brama Themenos i miejsce składania ofiar. Powrót do Izraela, przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ. RAFA DELFINÓW

Śniadanie. Przejazd do RAFY DELFINÓW, kompleksu rekreacyjnego nad brzegiem Morza Czerwonego, gdzie można spędzić dzień na plaży w towarzystwie tych wspaniałych morskich stworzeń. To niezwykłe miejsce powstało w celach edukacyjnych ponad dwadzieścia lat temu. Delfiny żyją w naturalnym środowisku i mają swobodny dostęp do otwartego morza. Ingerencja człowieka w ich życie jest tutaj minimalna i ogranicza się wyłącznie do ochrony gatunku. Pływające mola i punkty obserwacyjne pozwalają odwiedzającym obserwować delfiny podczas zabawy, odpoczynku czy opieki nad młodymi. Na terenie kompleksu znajduje się również strefa relaksu dla dorosłych - piękny zielony ogród botaniczny z trzema podgrzewanymi basenami relaksacyjnymi. Ta spokojna sceneria w połączeniu z muzyką i zabiegami spa pozwoli na chwilę oddechu po szaleństwach na plaży. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelu Be Unique***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i klimatyzacją • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Opłaty fakultatywne: Morze Martwe i Masada: ok. 120 USD; Petra: ok. 230 USD (dzieci do 12 lat: ok. 135 USD); Jeep Safari: ok. 65 USD (dzieci do 12 lat: ok. 60 USD); Jerozolima: ok. 180 USD; wszystkie wycieczki - wymagane min. 20 osób.

Informacje praktyczne


Stolica

Jerozolima, Tel Awiw (centrum finansowe, siedziba większości ambasad)


Język

hebrajski, arabski


Czas lokalny

Różnica w czasie względem Polski to +1 godzina przez cały rok


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana dla obywateli Polski w przypadku pobytów o długości maks. 90 dni. Przekroczenie granicy jest możliwe na podstawie paszportu. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu.


Waluta

nowy szekel izraelski (NIS), 1 szekel = 100 agorot

Aktualny kurs to: 1ILS = 1.1213PLN, kurs NBP z dnia 2019-08-23


Ceny w hotelach i restauracjach

Talerz hummusu – od ok. 15 ILS; kanapka na ciepło np. z kebabem – ok. 25 ILS; falafel w chlebku pita – ok. 12-17 ILS; shoarma w chlebku pita - ok. 26 ILS; falafel lub shoarma w formie dania w restauracji – od ok. 37 ILS; piwo w pubie/barze (0,5 l) – od ok. 27 ILS; butelka wody (1,5 l) – ok. 7 ILS.


Napiwki

Najczęściej opłata serwisowa jest wliczona do rachunku. Można ewentualnie zaokrąglić rachunek do pełnej kwoty.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.

Obowiązkowy podatek turystyczny

Nie ma obowiązującej opłaty za pobyt turystyczny.

Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany; 220 V; 50 Hz / typ C, typ C-2


Komunikacja / transport publiczny

Komunikacja publiczna jest bardzo dobrze rozwinięta (szczególnie autobusowa). Przykładowe ceny: pojedynczy przejazd komunikacją miejską w Jerozolimie/Tel Awiwie – ok. 6,9 ILS; przejazd Jerozolima-Tel Awiw – 19 ILS; przejazd Jerozolima-Ejlat – ok. 70 ILS.

Taksówki są wyposażone w liczniki, ale można również uzgodnić cenę przejazdu z kierowcą.

UWAGA: transport publiczny nie kursuje w Szabat i święta żydowskie.


Wynajem samochodów

Koszt wynajęcia samochodu zaczyna się od ok. 80 ILS/dzień. Za benzynę zapłacimy ok. 6,39 ILS/l, a za olej napędowy ok. 5,89 ILS/l.

Obowiązuje ruch prawostronny.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Podczas wjazdu do Izraela można zostać poddanym szczegółowej kontroli (wywiad, dokładne sprawdzania bagażu). Dotyczy to szczególnie osób mających w paszporcie pieczątki z niektórych krajów (np. Turcji i Egiptu). Izraelska pieczątka w paszporcie uniemożliwi wjazd do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Libanu i niektórych innych państw Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Można poprosić o potwierdzenie wjazdu na kartce (w kolorze niebieskim), którą należy mieć przy sobie cały czas do momentu wyjazdu z Izraela. Podczas wyjazdu otrzymuje się kartkę różową.

Częste pytania zadawane podczas kontroli granicznej to: po co przyjeżdżasz do Izraela, co będziesz tutaj robić, gdzie się zatrzymasz, czy kogoś tu znasz (czy masz do niego kontakt), czy masz tu jakąś rodzinę, czy znasz język hebrajski, co myślisz o Izraelu. Na pytania warto odpowiadać jak najkrócej, ale zgodnie z prawdą. Można przyjąć postawę tzw. „głupiego turysty”.

Szczegółowej kontroli można zostać poddanym również podczas wyjazdu z Izraela. Warto być na lotnisku nawet 3 godziny przed wylotem, ponieważ służby granicznej nie obchodzi czy turysta zdąży na samolot czy nie. Pytania podczas kontroli są podobne jak na wjeździe. Dodatkowo celnicy mogą się zapytać czy samemu pakowaliśmy bagaż i czy ktoś miał do niego dostęp po zamknięciu.

Polecamy zabranie euro lub dolarów amerykańskich i wymianę waluty na miejscu, w kantorze lub banku. Powszechne jest również płacenie kartą, a sieć bankomatów jest dobrze rozwinięta.

W większości miejsc można bez problemu porozumiewać się po angielsku.

Większość hoteli i hosteli, barów, restauracji a nawet niektóre miasta (np. Tel Awiw) udostępniają darmowy Internet Wi-Fi.

W miejscach kultu oraz np. ortodoksyjnych lub arabskich dzielnicach wymogiem jest zakrywanie ramion (do łokcia) i nóg (min. za kolano).
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz