Druga natura Japonii

  1. Japonia
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  7 949
  Cena za wszystkich 15 898
  (Szczegóły ceny)
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  20-02-20217949 zł ( 10 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  7949 punktów PAYBACK
  WAW20Lutego 2021CTS
  Wylot
  Warszawa - Okęcie
  Przylot
  Sapporo (Hokkaido)
  Długość lotu: 13:00:00
  WAW28Lutego 2021HND
  Przylot
  Warszawa - Okęcie
  Wylot
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Kraj

   JAPONIA

   Opis

   Sapporo - stolica Hokkaido - Zabytkowe Otaru - Park Narodowy Shikotsu Toya - Hakodate - miasto samurajów - Przejazd shinkansenem - Zamek w Sendai - Matsushima - rejs po zatoce - Nikko - religijne serce Japonii - Tokio - stare i nowe

   Program

   1 dzień:
   Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem. Wylot z przesiadkami do Sapporo w Japonii.
   2 dzień:
   Przylot do Sapporo - gospodarza Igrzysk Olimpijskich w 1972 roku i największego miasta na najbardziej na północ wysuniętej dużej japońskiej wyspie – Hokkaido. Wyspa charakteryzuje się chłodniejszym klimatem niż pozostałe, przyciąga zaś zarówno Japończyków jak i obcokrajowców zauroczonych jej krajobrazami i dziką przyrodą. Zwiedzanie miasta i pierwszy kontakt z japońską rzeczywistością. Zobaczymy wieżę zegarową, promenadę Odori Koen z ogrodem Odori, gdzie zimą odbywa się słynny festiwal śniegu, a latem Letni Festiwal Sapporo. Zobaczymy też świątynię Hokkaiji. Nocleg w Sapporo.
   3 dzień:
   Odwiedzimy ogród botaniczny z muzeum Ajnów. Ajnowie to tajemnicza i dziś już wymierająca mniejszość etniczna, która przybyła na Hokkaido na długo przed obecnymi Japończykami, od których różni się znacznie pod względem wyglądu, np. większość z nich ma jasne oczy. Największym badaczem Ajnów był powszechnie znany w Japonii Bronisław Piłsudski, brat Józefa Piłsudskiego. Odwiedzimy tereny olimpijskie ze skocznią narciarską, ważnym obiektem dla Polaków ze względu na triumfy Wojciecha Fortuny i Adama Małysza. Następnie przejedziemy pociągiem do pobliskiej nadmorskiej miejscowości Otaru, charakteryzującą się tradycyjną architekturą. Spacer po głównej uliczce handlowej oraz wzdłuż zabytkowego, malowniczego kanału. Wizyta w słynnej starej kawiarni oświetlanej lampami oliwnymi. Powrót na nocleg w Sapporo.
   4 dzień:
   Wycieczka do spektakularnego Parku Narodowego Shikotsu Toya. Spacer wokół powulkanicznych jezior Shikotsu i Toya, które nigdy nie zamarzają, a rybacy łowią w nich ryby przez cały rok. Następnie kolejką wjedziemy na punkty widokowe, z których będziemy podziwiać widoki na ocean oraz kratery okolicznych, wspaniałych wulkanów, dających o sobie znać nawet dziś. W kurorcie Noboribetsu Onsen będziemy mieli okazję odwiedzenia onsenu. Onsen to japońskie źródła wulkaniczne rozsiane po całym kraju, a kąpiele w nich to jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu przez Japończyków. Powrót na nocleg do Sapporo.
   5 dzień:
   Przejazd pociągiem przez południową część wyspy Hokkaido do Hakodate. Po drodze będziemy podziwiać widoki na zatokę Uchiura. Spacer po Hakodate, miasta pięknie położonego na górującym nad zatoką półwyspie, z niską zabudowąi krętymi, stromymi uliczkami wijącymi się na wzgórzach. Zobaczymy tu między innymi budynek starego ratusza, konsulatu brytyjskiego oraz zabytkową cerkiew, a także starą dzielnicę portową, ulubione miejsce osiadłych tu Europejczyków. Zwiedzimy fort Goryokaku, byłą siedzibę rządu Republiki Ezo – istniejącego w XIX wieku na Hokkaido państwa, które utworzyli samurajowie zbiegli z innych wysp Japonii przed zwolennikami władzy cesarza. Będzie okazja do zapoznania się z ciekawą historią, zasadami postępowania i zwyczajami samurajów. Po zmroku czeka nas wjazd na punkt widokowy na Górze Hakadote, z którego rozciąga się wspaniała panorama na miasto. Nocleg w Hakodate.
   6 dzień:
   Rano wizyta na targu, gdzie można spróbować m.in. świeżych krabów albo jeżowców. Następnie przejazd superszybkim pociągiem – shinkansenem przez najdłuższy na świecie podmorski tunel Seikan, łączący wyspy Hokkaido i Honsiu, do miasta Sendai. Po przyjeździe udamy się na zwiedzanie miasta. Zobaczymy między innymi ruiny zamku Aoba-jo, dawną siedzibę rodziny Date, zbudowany w latach 1600-1602 na szczycie góry Aoba, w doskonałym strategicznie punkcie do obrony i panowania nad miastem. Zwiedzimy również Mauzoleum wojownika Masamune Date,założyciela miasta, który z racji braku jednego oka nazywany był „jednookim smokiem”, a także buddyjskie świątynie - Rinno- ji i Shifuku- ji. Nocleg w Sendai.
   7 dzień:
   Wyjazd do Matsushimy, która jest zaliczana do trzech Nihon Sankei - najwspanialszych krajobrazów w Japonii. Podziwianie malowniczych, porośniętych sosnami wysepek - jednego z najpiękniejszych widoków Japonii i zwiedzanie miasta. M.in. świątynia Zuiganji, związana rodem Date, w której praktykuje się zen oraz świątynia Etsuin. Niezapomnianym wrażeniem pozostanie wizyta w pawilonie herbacianym Kanrantei, gdzie będziemy mogli napić się ceremonialnej, zielonej herbaty z widokiem na zatokę. Następnie udamy się na godzinny rejs widokowy po zatoce. Powrót na nocleg do Sendai.
   8 dzień:
   Przejazd shinkansenem do Tokio. Zwiedzanie miasta zaczynamy od Asakusa, najstarszej dzielnicy Tokio, gdzie już w 628 r. zbudowano pierwszą świątynię buddyjską z pięciopiętrową pagodą. W takiej pagodzie każde piętro symbolizuje jeden z pięciu żywiołów: ziemię, wodę, ogień, wiatr i pustkę. Zwiedzanie kompleksu Senso-ji i okolicznych kapliczek. Spacer po pasażach Nakamise, pełnych sklepów z pamiątkami. Wieczorem wizyta w rozświetlonej handlowo-rozrywkowej dzielnicy Ginza. Znajduje się tam m.in. zabytkowy budynek słynnego japońskiego teatru Kabuki. Nocleg w Tokio.
   9 dzień:
   Przejazd pociągiem do Nikko, miejsca związanego z szogunami rodu Tokugawa. To religijne serce Japonii, gdzie znajdują się niezwykłe kompleksy świątynne buddyjskie i szintoistyczne, otoczone bujną przyrodą. Przespacerujemy się pośród malowniczego parku, odwiedzimy wpisane na listę UNESCO, wspaniale zdobione i jedyne w swoim rodzaju świątynie - mauzoleum jednego z najpotężniejszych władców Japonii, szoguna Tokugawa Ieyasu. Zobaczymy tu również słynne buddyjskie alegoryczne przedstawienie „Trzech Mądrych Małp” oraz święty most Shin-kyo, który jest jednym z symboli Japonii. Powrót do Tokio. Kolacja pożegnalna i nocleg w hotelu.
   10 dzień:
   Rano przejazd w rejon tokijskiego portu i największych w świecie targów rybnych. To właśnie tutaj sprzedaje się m.in. błękitne tuńczyki, które w tym samym dniu trafiają do najlepszych restauracji w formie sashimi. Będąc tu namawiamy na spróbowanie znakomitego i najświeższego w całym mieście sushi. Następnie dalsze zwiedzanie Tokio. Udajemy się do Harajuku, dzielnicy po której przechadzają się młodzi Japończycy ubrani w ekstrawaganckie, najmodniejsze stroje. W pobliżu pójdziemy do szintoistycznej świątyni Meiji, jednej z najważniejszych w Japonii. W ciszy pięknego parku można znakomicie odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski.
   11 dzień:
   Przylot do Warszawy.

   Zakwaterowanie

   9 noclegów według programu, hotele o standardzie ***, w miarę dostępności w jednym z miejsc - nocleg w ryokanie (tradycyjnym hotelu japońskim - pokoje ze wspólnymi łazienkami).

   Wyżywienie

   Śniadania w hotelach lub w lokalnych barach, kolacja powitalna i pożegnalna.

   Transport

   Przeloty wg programu, mikrobusy, komunikacja miejska, pociągi.

   Ubezpieczenie

   Signal Iduna S.A.
   Realizacja programu turystycznego: wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
   Opieka polskiego pilota na całej trasie.
   Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

   Uwagi praktyczne

   Minimalna liczba uczestników w grupie: 10, maksymalna: 19.
   Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

   Informacje praktyczne

   Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. Zostaną przesłane pocztą elektroniczną w liście do uczestników, około 2 tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Wyżywienie poza wymienionym w programie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot. Należy pamiętać, że Japonia jest krajem drogim. W sytuacji gdy nieletni podróżuje z jednym z rodziców, dziadkami lub opiekunami (a nie z obojgiem rodziców) wymagane jest pismo notarialne w języku angielskim poświadczające że rodzice (lub drugi rodzic dziecka) wyrażają zgodę na wyjazd.
   Płatności:
   I rata: 25% ceny złotówkowej płatne przy rezerwacji,
   II rata: 100% ceny złotówkowej (minus I rata) - na 45 dni przed wyprawą,
   III rata: 400 USD - uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę. i przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki).
   Informacje wizowo-paszportowe:
   Wymagany paszport, ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy. Przy wjeździe do Japonii w celu turystycznym obywatele Polski nie potrzebują wiz, o ile pobyt trwa nie więcej niż 90 dni. Przy dokonywaniu rezerwacji należy podać dodatkowo dane paszportowe:
   a) seria i numer paszportu;
   b) data wydania oraz termin ważności paszportu;
   c) miejsce wydania/ organ wydający;
   d) obywatelstwo;
   e) miejsce urodzenia.
   Brak wymaganych danych paszportowych i osobowych lub ich niezgodność z paszportem zabieranym na wyprawę, może spowodować dodatkowe koszty związane z realizacją imprezy turystycznej lub w ostateczności uniemożliwić uczestnictwo w zarezerwowanej imprezie.
    
   Informacje zdrowotne:
   Nie ma obowiązku szczepień. Jednak jak wszędzie na świecie, również w Polsce, warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Należy zawsze pamiętać o podstawowych zasadach higieny. W miesiącach letnich należy szczególną uwagę przywiązywać do ochrony przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.
   O wyprawie:
   Proponujemy unikalną wyprawę na północ „kraju kwitnącej wiśni”, częściowo poza utarte turystyczne szlaki. Dzięki temu, poza takimi symbolami Japonii jak Tokio czy Nikko będziemy mogli odkryć między innymi dziką naturę Hokkaido i chłonąć spektakularne piękno pejzaży Matsushimy. Nasze spotkanie z Japonią zaczynamy od spokojnej północy, stopniowo, coraz bardziej zanurzając się w specyfice tego niesamowitego kraju. Z każdym dniem nasza wyprawa nabiera tempa, temperatury są coraz wyższe, a na naszej trasie większa różnorodność japońskich atrakcji. Japonia ze swoją ciekawą historią i nowoczesnością, odmiennością zwyczajów oraz egzotycznymi krajobrazami to kraj, który każdy prawdziwy podróżnik musi odwiedzić. Dawne państwo samurajów stało się obecnie potęgą przemysłową i technologiczną. To rzecz powszechnie znana, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że Japończycy są narodem bardzo uduchowionym. Wyznają państwową religię - szintoizm, opartą na japońskiej mitologii oraz buddyzm i jego odmianę - zen. Często nawet obie religie jednocześnie, przy czym szinto może wyznawać tylko członek narodu japońskiego, wybranego przez bóstwa. Są wrażliwi na estetykę we wszystkim co robią oraz piękno przyrody. Wiosna i jesień w Japonii są najpiękniejszymi i najbardziej kolorowymi porami roku, a bogate świątynie, monumentalne zamki, ozdobne ogrody i krajobrazy czynią z Japonii jedno z najbardziej czarujących miejsc świata. Zwiedzimy dwie różne wyspy Japonii: Hokkaido i Honsiu. Hokkaido jest najbardziej na północ wysuniętą wyspą Japonii, w związku z tym wiosna przychodzi później, a jesień wcześniej. Będziemy podziwiać piękno natury, liczne zabytki historyczne oraz połączenie tradycji z nowoczesnością. Zapoznamy się ze zwyczajami i dniem codziennym Japończyków. Spotkamy się z odmienną, często trudną do zrozumienia dla nas kulturą, znajdziemy się w zupełnie innym otoczeniu, w innym świecie. Poznamy też wspaniałą kuchnię japońską, tak różną od naszej. To nie tylko sushi i sashimi, to wielki wybór różnorodnych potraw, które łączy głównie to, że wszystkie posiłki spożywa się tu za pomocą pałeczek. Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących aktywnie zwiedzać świat, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i poznawaniu odmiennych kultur. Staramy się w miarę możliwości docierać również w miejsca położone poza obszarami masowej turystyki, ale nie unikamy miejsc atrakcyjnych i popularnych. Wyprawa nie należy do trudnych, Japonia jest krajem doskonale zorganizowanym i ceni się tam punktualność. Podczas wyjazdów zdarzają się  przejazdy komunikacją publiczną i miejską. Bagaż główny powinien mieć dobre kółka i być na tyle lekki, by samodzielnie można było go przenosić na dworcach, czy w hotelach. Nie ma możliwości skorzystania z usług bagażowych. Zakwaterowanie przewidujemy w hotelach, apartamentach lub pensjonatach 3 gwiazdkowych z łazienkami. Podczas pobytu w Hakadote, w miarę dostępności, zakwaterowanie będzie miało miejsce w ryokanie – tradycyjnym domu gościnnym. Śpi się tu na materacach na podłodze, a czyste i ładne łazienki są wspólne dla kilku pokoi. W ryokanie poczujemy prawdziwy klimat odmiennej kulturowo, egzotycznej Japonii. Wskazane jest zabranie dolarów amerykańskich wydanych po 2013 r. Stare banknoty nie są przyjmowane podobnie jak banknoty zużyte lub uszkodzone. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot.
   Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki
   Informacja o cenie:
   Ceny wraz z częścią walutową nie obejmują:
   - pozostałych posiłków nie ujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok. 15-25 USD/posiłek), możliwość zakupów w sklepach tańszego wyżywienia,
   - wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od ilości chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników).

   Japonia, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Tokio / japoński

   Czas lokalny
   Różnica w czasie względem Polski to: czas letni +7 godzin czas zimowy +8 godzin

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana dla obywateli Polski przebywających w Japonii do 90 dni. WAŻNE: nie wolno podczas takiego pobytu otrzymywać wynagrodzenia za pracę.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   Wymagany adapter; 100 V; 50 Hz / 60 Hz, typ A, typ B

   Pieniądze

   Waluta
   jen (JPY), 1 JPY = 100 cenów = 1000 rinów , 1 JPY = 0.03538PLN, kurs NBP z dnia 2020-02-20

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Talerzyk sushi w barze – od ok. 140 JPY; niewielki zestaw sushi na targu rybnym – ok. 4300 JPY; danie obiadowe – ok. 500-900 JPY; piwo (0,5 l) – ok. 500 JPY.

   Napiwki
   W Japonii nie ma zwyczaju dawania napiwków, wręcz jest to uważane jest za nietakt.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Nie ma obowiązującej opłaty za pobyt turystyczny.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   W Tokio najpopularniejsze jest podróżowanie metrem. Jednodniowy bilet na wszystkie środki transportu publicznego w mieście “Tokyo Combination Ticket” kosztuje 1590 JPY/osoba dorosła. Popularne jest również kupno karty przedpłaconej na komunikację (PASMO lub Suica). Taksówki (Tokio) – 500-700 JPY opłaty wyjściowej + ok. 300 JPY za kilometr. Transport międzymiastowy – najpopularniejsze są koleje. Poza tym kursują autobusy oraz statki. W przypadku planowanych min. kilku przejazdów transportem publicznym warto zakupić kartę Japan Rail Pass (zakupu można dokonać wyłącznie poza granicami Japonii), obejmującą większość środków transportu publicznego w Japonii – koszt ok. 29 110 JPY/osoba dorosła/ 7 dni w taryfie standardowej.

   Wynajem samochodów
   Cena wypożyczenia samochodu zaczyna się od ok. 5000 JPY/dzień. WAŻNE: Wymagane jest posiadanie międzynarodowego prawa jazdy zgodnego z Konwencją genewską 1949 r. Nie wszystkie wypożyczalnie samochodów honorują polskie prawo jazdy zgodne z wzorem unijnym. Za benzynę zapłacimy ok. 140,00 JPY/l, a za olej napędowy ok. 116,90 JPY/l. Obowiązuje ruch lewostronny.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   Polecamy zabranie dolarów amerykańskich lub euro i wymianę na lokalną walutę na miejscu (czasem wymiana waluty w banku obarczona jest wysoką marżą). Do wymiany waluty niezbędne jest wypełnienie formularza i okazanie paszportu. Nie wszystkie polskie karty płatnicze są akceptowane w Japonii i nie wszystkie są obsługiwane w japońskich bankomatach. Warto mieć przy sobie gotówkę. Powszechnym zwyczajem przy wejściu do czyjegoś domu, świątyni, a nawet restauracji jest zdejmowanie butów i zakładanie przygotowanych kapci. Zdarzają się nawet specjalne kapcie zakładane tylko i wyłącznie do toalety. Siorbanie podczas jedzenia posiłku (szczególnie zupy czy japońskich makaronów) nie jest uznawane za niekulturalne. Wręcz przeciwnie – głośne siorbanie jest mile widziane, pokazuje, że posiłek nam smakuje. Powszechne jest głośne proszenie kelnera, aby podszedł do stolika („Sumimasen!”). Taksówka wolna oznaczona jest kolorem czerwonym, a zajęta zielonym. W przypadku zaproszenia do czyjegoś domu w dobrym tonie jest wręczenie gospodarzowi drobnego upominku. Na powitanie i pożegnanie wskazane jest kłanianie się, a nie podawanie ręki. Rozmowy przez telefon oraz głośne konwersacje w komunikacji publicznej są źle przyjmowane. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz