Fenickie dzieła

oferta dostępna

Cena za osobę 3 450

Razem (Szczegóły ceny)6 900

Masz kartę payback?
Dostaniesz 3450 punktów paybacksamolot

28.01.2020
Warszawa - Okęcie
Bejrut

05.02.2020
BEY
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kategoria

***

Opis oferty

 
Hotele *** w okolicach: Bejrutu (5) , Doliny Kadisza (1), Trypolisu (1).

Wyżywienie: śniadania a za dopłatą kolacje (4) - wg. opisu w programie napoje do kolacji dodatkowo płatne.

Pokoje: 2 - osobowe, wszystkie z łazienką oraz najczęściej TV-sat.

Program

Dzień 1
Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozkłady. Przylot do Bejrutu (możliwe międzylądowanie), odprawa celno - paszportowa. Transfer do hotelu w okolicach Bejrutu, zakwaterowanie i nocleg. (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu, dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji).

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie Bejrutu - stolicy Libanu. Miasto nazywane jest często Paryżem Bliskiego Wschodu. Ta tętniąca obecnie życiem metropolia, której początki sięgają 2000 lat p.n.e. była swego czasu prawdziwą bramą na Bliski Wschód i najważniejszym portem wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego. Bejrut jest miejscem gdzie krzyżują się główne szlaki w Libanie i świetnym punktem wypadowym do turystycznych atrakcji. Zwiedzanie rozpoczniemy od przykładnie odrestaurowanego centrum: Place d'Etoile z parlamentem (z zewnątrz), meczet Al - Omami i katedra św. Jerzego, Plac Męczenników oraz jedna z głównych ulic miasta - Al.-Hamra. Następnie słynnym bulwarem Corniche przejedziemy w stronę Gołębich Skał, gdzie w malowniczej scenerii zrobimy przerwę na spacer i zdjęcia. Po południu wyruszymy w Góry Libanu widokowa trasa poprowadzi nas najpierw do Deir El - Qamar. Jest to prawdziwe muzeum architektury z wąskimi uliczkami i tradycyjną zabudową. Zwiedzimy tu bajkowy zamek Bejteddin - częściowo pełniący funkcję rezydencji prezydenta Libanu, zachwycający dziedzińcami, paradnymi schodami i arkadami, czy wyszukanymi zdobieniami. Powrót do hotelu na nocleg kolacja (fakultatywnie). (Trasa ok.100 km)

Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd w stronę Sydonu, niewielkiego miasteczka portowego okolonego gajami cytrusowymi i plantacjami bananowców. Jest to osada mająca ponad 6000 lat, która w czasach świetności była ważnym punktem strategicznym i obronnym. Zachował się tu zamek krzyżowców i stare miasto z charakterystyczną zabudową muzułmańską. Podczas spaceru zobaczymy meczety, warsztaty rzemieślników i ruchliwe lokalne targowisko z łukowymi sklepieniami. Obejrzymy też imponujący Khan al-Franj - zajazd kupiecki, gdzie interesy prowadzili przybysze z Europy. W drodze do Sydonu zatrzymamy się również przy starofenickiej świątyni Eszmuna. Skromne dziś ruiny są pozostałością najważniejszego niegdyś centrum religijnego regjonu. W dalszą podróż udamy się do Tyru (miasto wpisane na listę UNESCO), starożytnego fenickiego miasta słynącego z purpurowego barwnika do tkanin i szkła. Zobaczymy tu wykopaliska z czasów rzymskich: rozległą nekropolię, hipodrom i akwedukt. Na koniec - jeżeli aktualna sytuacja polityczna na to pozwoli - udamy się do Qany położonej zaledwie 20 km od granicy z Izraelem. Niektórzy badacze utrzymują, że to właśnie tu, a nie w Kafr Kanna miał miejsce cud przemienienia wody w wino. Zobaczymy również grotę, w której wg tradycji Chrystus spotykał się ze swoimi uczniami. Powrót do hotelu w okolicach Bejrutu kolacja (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok.200 km)

Dzień 4
Po późnym śniadaniu wyjazd na zwiedzanie okolic Bejrutu: Jeitta Groto - kompleks jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami i stalagmitami o bajkowych kształtach, będący jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji Libanu oraz malownicza dolina Dog River (Nahr al-Kalb).Znajduje się w niej szereg kamiennych stelli z inskrypcjami z czasów od faraonów egipskich, Asyryjczyków i babilońskiego króla Nabuchodonozora II, po Arabów i współczesną dominację francuską. Przejazd do Jounieh i wjazd kolejką linową do Harrisy. Tu, na wysokości 620 m. n.p.m., znajduje się sanktuarium Matki Boskiej Libańskiej. Zobaczymy katedrę Notre Dame du Liban z 1908 r., a także statuę Matki Boskiej. Z placu przed katedrą rozciąga się wspaniała panorama wybrzeża. W dalszej części dnia znajdziemy się już w Byblos, które upomina się o tytuł najstarszego, wciąż zamieszkanego miasta świata (wpisane na listę UNESCO). Zwiedzimy ruiny liczące ponad 8000 lat oraz przespacerujemy się po niewielkiej, malowniczej starówce. Powrót do hotelu w Bejrucie lub okolicach. Wieczorem dla chętnych "wieczór libański"(dodatkowo płatny ok. 45 USD). Uczta dla duszy i ciała. Tańce, śpiew, tradycyjne stroje oraz wyśmienita libańska kuchnia! (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu, dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji).(Trasa ok.100 km)

Dzień 5
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy do Baalbek (UNESCO), najbardziej znanej w świecie wizytówki Libanu. To fenickie miasto skupione wokół kultu boga Baala, w czasach hellenistycznych znane było jako Heliopolis, ale także później przyciągało tysiące pielgrzymów jako sanktuarium boga Jowisza. Baalbek, ze swoimi kolosalnymi strukturami, jest jednym z najwspanialszych przykładów architektury rzymskiej. Zobaczymy imponujące świątynie Jowisza, Wenus i Bachusa, a także olbrzymie monolity, będące największymi w świecie kamiennymi blokami wyciosanymi ludzkimi rękami. Po zwiedzaniu przejazd do Lasu Bożych Cedrów (UNESCO), jednej z ostatnich pozostałości rozległych lasów cedrów libańskich. Z uwagi na doskonałe właściwości, ich drewno było eksploatowane przez wszystkie obecne tu potęgi, od Fenicjan, Izraelitów i Egipcjan, po Rzymian i Turków. Wzmianki o tych majestatycznych drzewach pojawiają się w najstarszych mitach, liczącym kilka tysięcy lat Eposie o Gilgameszu, czy w wielu fragmentach Biblii. Po wizycie w rezerwacie przejazd do spektakularnie położonego Baszarri. Nazwa ta w języku fenickim oznaczała dom bogini Isztar, natomiast dzisiaj miasto bardziej kojarzone jest jako jedno z najstarszych w świecie skupisk chrześcijan oraz... krajowe centrum sporów zimowych. Po spacerze urokliwymi uliczkami zakwaterowanie i powrót na nocleg w hotelu w Dolinie Kadisza kolacja (fakultatywnie). (Trasa ok. 180 km)

Dzień 6
Po śniadaniu i wykwaterowaniu rozpoczniemy dzień we wpisanej na listę UNESCO Dolinie Kadisza. Miejsce to szczyci się wieloma obiektami sakralnymi z czasów pierwszych chrześcijan, a strome urwiska wyżłobione przez biblijną rzekę Kadisza służyły jako miejsce schronienia i medytacji. Ten maleńki fragment niewielkiego w gruncie rzeczy Libanu prezentuje niesłychaną różnorodność chrześcijaństwa: znajdują się tu kościoły jakobickie, melechickie, nestoriańskie, ormiańskie, czy przede wszystkim maronickie. Odwiedzimy datowany na IV w. klasztor Mar Antonios Qozhaya - architektoniczną perłę położoną wysoko ponad doliną rzeki, czy częściowo wykuty w skale klasztor Qannubin, niegdyś siedzibę kościoła maronickiego. Odwiedzinom w obu obiektach towarzyszą spektakularne scenerie górskie. W okolicy znajduje się także kanion rzeki Baatara (Balaa Pothole), znany z wodospadów, niewielkich jezior, czy unikatowego w skali świata miejsca, zwanego Otchłanią Trzech Mostów: wyrzeźbiony przez 255-metrowy wodospad kocioł erozyjny o trzech naturalnych wapiennych mostach. Podejście do tego przyrodniczego zjawiska wymaga kilkukilometrowego spaceru i jest uwarunkowane pogodą i stanem wód. Przejazd na nocleg w okolice Trypolisu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 7
Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Trypolisu. Istniejące już w VII w. p.n.e. miasto pełniło funkcję ważnego portu, niezależnie do kogo aktualnie należała władza, jednak dopiero pod panowaniem arabskim rozkwitło jako wiodący ośrodek handlowy i naukowy tej części Morza Śródziemnego. Odwiedzimy Stare Miasto, którego układ ulic podyktowany został ukształtowaniem terenu i kierunkiem dominujących wiatrów. Wąskie i kręte uliczki - tak charakterystyczne dla Bliskiego Wschodu - w niczym nie przypominają paradnych arterii eleganckiego Bejrutu. Pełno tu natomiast starych souków (rynków), karawanserajów, łaźni tureckich, czy wspaniałych meczetów z czasów Mameluków. Wejdziemy w tę tętniącą życiem część miasta, żeby zanurzyć się w aromatach lokalnych "pachnideł" oraz skosztować orientalnych słodyczy. Obejrzymy też Trypolis z lotu ptaka dzięki wizycie w cytadeli z czasów krzyżowców. Po zwiedzaniu wyruszymy na południe i zatrzymamy się we wspominanym już przez greckich kronikarzy Al-Batrun - pełnym zabytków miasteczku, w którym zobaczymy m.in. fragmenty fenickiego falochronu, rzymski amfiteatr, czy maronickie kościoły. Dojazd do Bejrutu i krótka wizyta w dzielnicach Achrafieh i Gemmayzeh, znanych z urokliwych uliczek i wyjątkowej, nieco snobistycznej atmosfery kreowanej przez lubiące te okolice środowiska artystyczne. Zakwaterowanie w hotelu w Bejrucie lub okolicy, nocleg (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu, dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji). (Trasa ok. 100 km)

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie (możliwość złożenia bagaży w przechowalni). Czas wolny na odpoczynek i samodzielną eksplorację Bejrutu a następnie nocny transfer na lotnisko i wylot do Warszawy. W tym dniu nie ma obiadokolacji ( dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji. Uwaga! w zależności od rozkładu lotów możliwy przelot z Bejrutu do Warszawy w trakcie 8 dnia imprezy.

Dzień 9
Przylot do Warszawy (możliwe międzylądowanie).

Uwagi do programu

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przeloty samolotem do/z Bejrutu (możliwe międzylądowanie), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, Assistance oraz bagaż)

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy libańskiej (ok. 20$ płatna na lotnisku w Bejrucie), kosztów realizacji programu zwiedzania, biletów wstępu, opłat granicznych, Tour Guide System, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp. - ok. 195 USD/os płatne obligatoryjnie na miejscu oraz innych wydatków osobistych. Możliwość dopłaty do obiadokolacji (4) w systemie rezerwacyjnym.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.5/6. Sprawdź opinie: "

Wizy

- Wiza do Libanu jest stemplowana w paszporcie (na lotnisku po przylocie do Bejrutu - koszt ok. 20 $

- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

- Należy pamiętać, iż stempel izraelski w paszporcie uniemożliwia wjazd do Libanu ( dotyczy to również stempli z granic z Izraelem: izraelsko egipskiej w Tabie i izraelsko jordańskiej ).

META Description

• Bejrut - Paryż Bliskiego Wschodu • Jeitta Groto - bajkowe jaskinie • kolejka linowa do Harrisy • Katedra Notre Dame du Liban • Byblos - najstarsze zamieszkałe miasto świata (UNESCO) • Góry Libanu • zamek Bejteddin - rezydencja prezydenta Libanu • Sydon sprzed 6000 lat • świątynia Eszmuna • Tyr (UNESCO) • Qana - cud przemiany wody w wino • Baalbek (UNESCO) - imponujące świątynie rzymskie • rezerwat słynnych libańskich cedrów (UNESCO) • Dolina Kadisza (UNESCO) - kościoły w górskich sceneriach • Otchłań Trzech Mostów wśród wodospadów i kanionów • Stare Miasto w Trypolisie

Wizy - informacje dla sprzedawców

- Wiza do Libanu jest stemplowana w paszporcie (na lotnisku po przylocie do Bejrutu - koszt ok. 20 $

- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

- Należy pamiętać, iż stempel izraelski w paszporcie uniemożliwia wjazd do Libanu ( dotyczy to również stempli z granic z Izraelem: izraelsko egipskiej w Tabie i izraelsko jordańskiej ).

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz