Liban - śladami Fenicjan

oferta dostępna

Cena za osobę -17%63995 249

Razem (Szczegóły ceny)10 498

Masz kartę payback?
Dostaniesz 5249 punktów paybacksamolot

09.09.2019
22:30 Warszawa - Okęcie
02:55 Bejrut

15.09.2019
03:50 BEY
06:30 WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Region

Liban / Liban

Opis oferty:

Bejrut • Deir el Qamar • Beiteddine • Nahr el Kalb • Jeita Grotto • Harissa • Faqra • Byblos • Annaja • Dolina Bekaa • Baalbek • Ksara • Anjar • Bsharre • Dolina Qadisha • Sydon • TyrWielokulturowy, pełen kontrastów, dynamicznie rozwijający się Bejrut, nazywany "Paryżem Bliskiego Wschodu", jest znakomitą bazą wypadową do poznawania Libanu, więc wszystkie noclegi wycieczki zostały zaplanowane w centrum miasta. Stolica Libanu słynie z intensywnego nocnego życia, jest fascynującym miastem o niepowtarzalnej atmosferze, gdzie spotykają się turyści z całego świata. W programie zwiedzanie Bejrutu i cały dzień na indywidualne poznawanie tego miasta. Na każdy dzień zaplanowano ciekawe trasy do najsłynniejszych miejsc Libanu, które wpisały się w dzieje świata starożytnego. Byblos, Tyr i Baalbek na pewno zachwycą pasjonatów archeologii. Pięknem natury urzekają Dolina Qadisha, Las Bożych Cedrów i jaskinie Jeita. Magiczny świat Orientu, kolebka starożytnych cywilizacji, miejsca pełne sekretów wciąż czekają na odkrycie. Łączna trasa w Libanie: ok. 800 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Bejrutu. Transfer do hotelu w Bejrucie, zakwaterowanie, nocleg.

2. DZIEŃ. BEJRUT - DEIR EL QAMAR - BEITEDDINE

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Libanu, BEJRUTU, który pamięta czasy Fenicjan. Zwiedzanie Muzeum Narodowego, które mieści ponad 100 000 eksponatów z czasów antyku i średniowiecza. Przerwa na zdjęcia przy Skale Gołębiej. Spacer promenadą Corniche do nowoczesnej dzielnicy Solidere w centrum. Zwiedzanie ruin łaźni rzymskiej. Spacer przez Place de I'Etoile. Przejazd do DEIR EL QAMAR, gdzie zachowały się liczne przykłady starożytnej architektury libańskiej. Przejazd do BEITEDDINE. Zwiedzanie Pałacu Beiteddine - letniej rezydencji prezydenta. Pałac pełen apartamentów-haremów, fontann i kolumnad zachwyca podłogami zdobionymi mozaikami z marmuru, luksusowymi łaźniami tureckimi i doskonale utrzymanymi ogrodami. Na terenie posiadłości mieszczą się również dom dla gości, gdzie niegdyś mieszkał francuski poeta Lamartine, oraz wyjątkowa kolekcja mozaik pochodząca z ruin bizantyjskiego kościoła. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. NAHR EL KALB - JEITA GROTTO - HARISSA - FAQRA - BYBLOS - ANNAJA

Śniadanie. Przejazd nad NAHR EL KALB (Rzekę Psa), gdzie w wapiennej skale łańcucha gór Mount Lebanon znajdują się jedne z najwspanialszych jaskiń świata - JEITA GROTTO. Odkryte w 1836 r., zyskały międzynarodową sławę dzięki spektakularnym, czasem nawet złowieszczym tworom stalaktytów, stalagmitów, kamiennych ścian i kolumn. Zwiedzaanie. Jaskinie mieszczą się na dwóch poziomach, dolną kondygnację zwiedza się podczas przeprawy łodzią po podziemnym jeziorze o długości 623 m, a górną pieszo. Przejazd do HARISSY, gdzie nad zatoką Jounieh góruje ogromna statua Our Lady of Lebanon. Wejście na taras widokowy statuy, gdzie można podziwiać wspaniałą panoramę miasta i zatoki. Przejazd do górskiej miejscowości FAQRA, słynnego ośrodka narciarskiego na wysokości 1550 m n.p.m. Niepowtarzalna okazja do podziwiania pięknych górskich widoków, naturalnych formacji skalnych oraz pozostałości rzymskich i greckich świątyń. Przejazd do portowego miasta BYBLOS. Spacer wokół średniowiecznej starówki. Wizyta w odrestaurowanym XII-wiecznym zamku krzyżowców. Obok zamku znajduje się stanowisko archeologiczne ukazujące fascynującą historią miasta począwszy od czasów neolitycznych. Zwiedzanie ruin świątyni bogini Baalat Gebal. Przejazd od ANNAJA, wizyta w klasztorze św. Marona, gdzie spoczywa św. Charbel Makhlouf. Niedaleko klasztoru znajduje się samotnia i cela w której św. Charbel spędził życie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. DOLINA BEKAA - BAALBEK - KSARA - ANJAR

Śniadanie. Przejazd do DOLINY BEKAA. Zwiedzanie BAALBEK, jednego z największych cudów starożytnego świata. Największe i najlepiej zachowane rzymskie świątynie, jakie widział świat, wznosząc się wysoko nad równiną Bekaa, obwieszczały potęgę imperium rzymskiego. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do KSARY, wizyta w najstarszej winiarni z XIX w. i degustacja win. Zwiedzanie terenu wykopalisk ANJAR, gdzie znajdują się jedyne zachowane w Libanie pozostałości po dynastii Umajjadów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. BSHARRE - DOLINA QADISHA

Śniadanie. Przejazd do miasta BSHARRE w północnym Libanie, gdzie żył Khalil Gibran - najsłynniejszy libański poeta i filozof. Przejazd do Lasu Bożych Cedrów opisanego w Starym Testamencie. Przejazd do DOLINY QADISHA, jednej z najgłębszych i najpiękniejszych dolin Libanu. Obiad. Na dnie dzikiego, stromego wąwozu płynie rzeka Qadisha, mająca źródło w grocie Qadisha u podnóża lasu cedrowego. Dolina mieści jedne z najważniejszych na świecie wczesnochrześcijańskich osad. Wykute i ukryte w stromych skałach kaplice, groty i pustelnie często pokryte są XII- i XIII-wiecznymi freskami. Zwiedzanie klasztoru Mar Antonios Qozhaya. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. SYDON - TYR

Śniadanie. Przejazd do południowego Libanu. Zwiedzanie Echmoun -najlepiej zachowanej fenickiej świątyni w Libanie. Przejazd do SYDONU, należącego wraz z Byblos i Tyrem do wielkiej fenickiej trójki miast-stanów. Zwiedzanie: Zamek Morza wzniesiony w XIII w. przez rycerzy św. Jana, stare miasto, Khan as-Sabun, Khan el-Franj - największy w Sydonie zajazd dla karawan. Przejazd na wybrzeże Morza Śródziemnego do TYRU - miasta handlarzy i podróżników, dawnego fenickiego portu morskiego, gdzie spotykają się trzy kontynenty, a wpływy cywilizacji mieszają się od blisko 4000 lat. Obiad. Zwiedzanie miasta o niespotykanym przepychu, pełnego mozaikowych zdobień, kolumnad i łaźni publicznych; Al-Bass - rozległa nekropolia z setkami kamiennych i marmurowych sarkofagów, olbrzymim łukiem o trzech przęsłach, akweduktem i hipodromem z II w. n.e. Powrót do hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji, gdzie serwowane będą tradycyjne potrawy kuchni libańskiej, miedzy innymi kofty, falafel ,dolma sambusak oraz aromatyczne pasty warzywne: baba ghanoush, muttabbal czy hummus z chlebem pita. Kuchnia libańska swoje bogactwo i różnorodność zawdzięcza wpływom tureckim, arabskim, perskim, ormiańskim oraz francuskim. Powrót do hotelu. Wykwaterowanie. Późnym wieczorem transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

6 noclegów w hotelu*** w Bejrucie • 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 5 śniadań, 3 obiady, 5 kolacji • przelot • przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 125 USD.Wizy: obywatele polscy udający się do Libanu w celach turystycznych otrzymują wizę na lotnisku, koszt wizy 20 USD. Wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu. W paszporcie nie może być pieczątki izraelskiej.

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz