Dia de los Muertos - wakacje z duchami

  1. Meksyk
  2. Wyc. objazdowe
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  7 049
  -7%7599 zł
  Razem (Szczegóły ceny)14 099
  Warszawa
  27-10-2019 ( 11 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  7049 punktów PAYBACK
  Transport
  samolot
  Długość lotu
  11:00:00
  Wylot
  27.10.2019
  06:05 Warszawa - Okęcie
  19:25 Meksyk
  Przylot
  07.11.2019
  19:50 MEX
  22:10 WAW
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Udogodnienia w hotelu:

   Opis touroperatora:

   Kategoria

   ***

   Opis oferty

    
   Zakwaterowanie:

   Hotele *** (kategoria lokalna) - skromne, ale wygodne.

   Pokoje: z reguły klimatyzowane, z łazienką, TV i telefonem.

   Do dyspozycji gości:

   restauracja i bar, a czasem także basen lub ogród.

   Wyżywienie:

   śniadania amerykańskie (serwowane porcje, najczęściej: owoce, jajecznica, smażony bekon lub kiełbaska, pieczywo, croissant, mały pojemniczek dżemu i masła, 1 kubek soku, 1 filiżanka kawy lub herbaty) oraz obiadokolacje (serwowane porcje: zupa, drugie danie to najczęściej drób, rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser). W hotelu w Acapulco serwis all inclusive.

   Program

   Dzień 1
   Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Mexico City (via jeden z portów europejskich). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl. Przylot do Mexico City, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

   Dzień 2
   Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista UNESCO) - stolicy Meksyku, a przed konkwistą państwa Azteków, w programie: Plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków razem z muzeum, katedra, Pałac Narodowy z freskami Diego Riviery (ze względów politycznych pałac nie zawsze jest udostępniony zwiedzającym). Następnie przejazd do dzielnicy Xochimilco i zwiedzanie muzeum Dolores Olmedo. Po południu dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 25 USD/os) rejs po kanałach Xochimilco, słynących z największego w stolicy targu kwiatowego, przejażdżka ozdobnymi łodziami po kanałach przy dźwiękach muzyki mariachi. Po drodze do Xochimilco przejazd obok stadionu Azteków, głównej areny Igrzysk Olimpijskich w 1968 r. i Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 1970 r. Kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 130 km)

   Dzień 3
   Po śniadaniu przejazd główną aleją miasta Paseo de la Reforma do Parku Chapultepec i zwiedzanie Muzeum Antropologicznego (olbrzymie zbiory przedmiotów kultur prekolumbijskich, znalezionych na terenach badań archeologicznych w całym Meksyku). Następnie przejazd do oddalonego o ok. 50 km Teotihuacan (lista UNESCO) - ważnego ośrodka religijnego i politycznego Azteków: zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie oraz Świątyni Pierzastego Węża. Na koniec wizyta w tradycyjnym warsztacie obróbki obsydianu. Następnie wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Kolacja i nocleg w Mexico City. Opcjonalnie za dodatkową opłatą wyprawa na zapasy w maskach na Arena de Mexico (największa arena w Meksyku), gdzie można podziwiać emocjonujące starcia dobra i zła podczas show lucha libre (koszt od ok. 30-70 USD/os).

   Dzień 4
   Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Queretaro, miasta założonego przez Indian Otomi, następnie wchłoniętego przez imperium Azteków i finalnie zdobytego przez hiszpańskich kolonizatorów. Miasto odegrało dużą rolę w historii Meksyku: to tutaj podpisano traktat kończący wojnę meksykańską (1848 r.), tutaj stracono cesarza Maksymiliana Ferdynanda Józefa (1867 r.) i tutaj zatwierdzono konstytucję (1917 r). Miasto jest również wpisane na listę UNESCO. Spacer po miejskiej starówce m.in.: Plaza Principal (Jardin Obregon), kościół San Francisco (charakterystyczna kolorowa kopuła), Teatro de la Republica, akwedukt. Przejazd do San Miguel Allende - miasta artystów i festiwali, uznanego w całości w 1926 r. przez władze Meksyku za narodowy zabytek. Spacer po kolonialnej starówce. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg w okolicach San Miguel de Allende lub Guanajuato. (Trasa ok. 350/450 km - w zależności od miejsca noclegu

   Dzień 5
   Po śniadaniu pojedziemy do Guanajuato (którego nazwa w miejscowym dialekcie oznacza Miasto Ząb) - dziś to klejnot epoki kolonialnej. Spacer po mieście, w programie m.in.: Teatr Benito Juareza, Aleja Pocałunku, wizyta w słynnej kopalni srebra Valenciana, która wraz z centrum historycznym miasta od 1988 r. wpisana jest na listę UNESCO. Guanajuato słynie również z systemu tuneli pochodzących z XVIII wieku - przejazd lokalnymi autobusami. Następnie przejazd przez wspaniałe krajobrazy pasma Sierra Madre Occidental do Morelii. Po przyjeździe spacer.: m.in. katedra, Palacio de Gobierno, Casa Natal de Morelos, targ lokalnych słodyczy, akwedukt. Następnie udamy w się w dalszą drogę do położonego w centrum indiańskiej krainy Tarasków - Patzcuaro, które urzeka bielonymi domkami z ukwieconymi balkonami, brukowanymi uliczkami i wszechobecnym zapachem palonego węgla. Spacer po miasteczku: Plaza Casco de Quiroga, Casa de 11 Patios, Biblioteca Central z muralami Juana O'Gormana przedstawiającymi historię stanu Michoacan, Plaza Gertrudis Bocanegra, bazylika de Nuestra Senora de la Salud. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Patzcuaro, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 290 km)

   Dzień 6
   Po wczesnym śniadaniu rejs po jeziorze Patzcuaro na wyspę Janitzio (znanej głównie z obrzędów związanych z Dniem Zmarłych). Nad wyspą dominuje 40-metrowy pomnik Jose Marii Morelosa y Pavona (bohater ruchu niepodległościowego) na który można się wspiąć i podziwiać piękną panoramę jeziora oraz indiańskie wioski. Powrót na przystań i krótka wizyta w mieście Patzcuaro, nigdy nie podbitego przez Azteków, a dziś słynącego z tradycyjnego indiańskiego rękodzieła. Wizyta na lokalnym bazarze i możliwość zakupu pamiątek. Opcjonalnie w ramach możliwości czasowych po południu wizyta w położonej nieopodal Santa Clara del Cobre - miasteczku słynnym w całym Meksyku z wyrobów z miedzi. Kolonialne miasteczko z bielonymi domkami jest dziś siedzibą najbardziej cenionych twórców wyrobów miedzianych w kraju - pokaz obróbki miedzi. Wizyta w jednej z wytwórni oraz spacer po mieście (koszt ok. 15 USD/os). Powrót na kolację i nocleg do hotelu w okolicach Patzcuaro. (Trasa ok. 70 km)

   Dzień 7
   Po wczesnym śniadaniu wyjazd w stronę Sanktuarium Motyla Monarcha i wizyta w Parku Narodowym, gdzie przy odrobinie szczęścia można spotkać motyle migrujące z Kanady, spacer po parku w wysokich górach. Następnie przejazd do Taxco - "srebrnego miasta". Do dziś istnieją tu czynne kopalnie srebra, a miasto słynie z pięknych, tradycyjnych wyrobów jubilerskich (możliwość dokonania zakupów w jednej z licznych galerii srebra), ponadto w programie zwiedzanie kolonialnego centrum miasta i pięknego kościoła Santa Prisca. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Taxco, kolacja, nocleg Opcjonalnie pod wieczór przejazd lokalnymi garbusami przez miasto na punkt widokowy (ok. 20 USD/os). (Trasa ok. 370 km) .

   Dzień 8
   Po śniadaniu wyjazd do Acapulco - najsłynniejszego kurortu Meksyku nad Oceanem Spokojnym. Zakwaterowanie w hotelu i czas na wolny. W hotelu w Acapulco serwis ALL INCLUSIVE! (Trasa ok. 250 km)

   Dzień 9
   Po śniadaniu całodniowy wypoczynek w Acapulco - czas na kąpiele słoneczne i morskie. Dla chętnych, za dodatkową opłatą (ok. 40 USD) rejs statkiem po zatoce i podziwianie niepowtarzalnych zachodów słońca nad Pacyfikiem lub wieczorem niesamowity pokaz skoków do wody ze Skały Śmierci - La Quebrada (ok. 25 USD/ok). Nocleg w Acapulco.

   Dzień 10
   Po śniadaniu całodniowy wypoczynek w Acapulco - czas na kąpiele słoneczne i morskie. Dla chętnych, za dodatkową opłatą możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych, które zaproponuje pilot. Nocleg w Acapulco.

   Dzień 11
   Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Puebli. Po drodze wizyta w Cholula, gdzie zwiedzimy kościoł z czasów konkwisty, zbudowany na jednej z największych piramid świata. Przy dobrej widoczności można z niego zobaczyć słynną "parę wulkanów" Popocatapetl i Ixtacichuatl. Po południu zwiedzanie Puebli (lista UNESCO) - nazywanym "miastem aniołów" oraz jednym z najpiękniejszych kolonialnych miast Meksyku, gdzie odwiedzimy między innymi historyczne centrum, Plaza de Armas, stare miasto z kolonialnymi domami, kościół Santo Domingo oraz Kaplicę Różańcową. Kolacja i nocleg w okolicach Puebli. (Trasa ok. 400 km

   Dzień 12
   Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer z Acapulco na lotnisko w Mexico City (ok 360 km). Wylot do Warszawy (via jeden z portów europejskich).

   Dzień 13
   Przylot do Polski.

   Uwagi do imprezy
   - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
   - W Meksyku pokoje 3 osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).
   - Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień.
   - Prosimy pamiętać o tym, że Miasto Meksyk i Puebla położone są na wysokości ponad 2000 m n.p.m., należy więc zabrać ze sobą ciepłą odzież.
   -Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia.

   Świadczenia   Inne

   Tour Guide System

   Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

   META Description

   Obchody Wszystkich Świętych w indiańskich wioskach dookoła jeziora Patzcuaro - Mexico City i sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy - prekolumbijski Teotihuacan - kolonialne zabytki w Queretaro (UNESCO), Guanajuato i Morelii - sanktuarium motyli Monarcha - srebrne miasto Taxco - "miasto aniołów - Puebla - wypoczynek w Acapulco

   Wizy - informacje dla sprzedawców

   Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.

   Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.

   Wizy

   Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.

   Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.

   Meksyk, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Meksyk / hiszpański

   Czas lokalny
   Różnica czasu względem Polski to: -7 godzin w czasie letnim i -7 godzin w czasie zimowym.

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana. Przekraczanie granicy możliwe na podstawie paszportu. Wymagany minimalny okres ważności paszportu przy wjeździe do Meksyku wynosi 6 miesięcy.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień. Zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu, żółtej gorączce, cholerze oraz wściekliźnie. Szczepienia rutynowe: błonica, tężec i krztusiec.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter jest wymagany, 110 V, typ A, B

   Pieniądze

   Waluta
   peso meksykańskie , 1 MXN = 0.1994PLN, kurs NBP z dnia 2019-07-19

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Przykładowe ceny: obiad w restauracji ok. 100 MXN, woda ok. 10 MXN, kawa ok. 30 MXN, Coca-Cola/Pepsi ok. 12 MXN, piwo ok. 25 MXN.

   Napiwki
   W restauracjach przyjęło się zostawianie napiwków w wysokości 10–15% kwoty zamówienia, czasami napiwek dopisywany jest do rachunku. Warto też dać zwyczajowego dolara pokojówce, tragarzowi i przewodnikowi.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Opłata turystyczna to ok. 1 USD za pokój za noc.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   W Meksyku jest bardzo dobra komunikacja autobusowa. W mniejszych miastach kursują autobusy o niskim standardzie. Bilet lokalny w jedną stronę to ok. 6–10 MXN. W miastach Meksyk, Gudalajara i Monterrey możemy podróżować metrem. W niektórych miastach kursują też tzw. peseros, przypominające mikrobusy, w których opłata uzależniona jest od długości przejazdu. Za taksówkę w Meksyku zapłacimy ok. 30 MXN za rozpoczęcie kursu i ok. 9 MXN za 1 km podroży.

   Wynajem samochodów
   W Meksyku obowiązuje międzynarodowe prawo jazdy, mimo że samochody są często wypożyczane nawet po okazaniu polskiego dokumentu. Posiadanie tylko polskiego prawo jazdy może stanowić poważny problem w razie wypadku, zwłaszcza z udziałem innych pojazdów meksykańskich. Koszt benzyny to ok. 16 MXN za litr.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   Do Meksyku najlepiej jest zabrać dolary amerykańskie. Na miejscu wymienia się je na peso meksykańskie. W sklepach można płacić obydwoma walutami, lecz ten liczony w dolarach jest zawsze mniej korzystny. Pieniądze wymienimy na lotnisku, w kantorach po wyjściu ze strefy przylotów lub w banku. Poza dolarami w kantorach i bankach można wymieniać bez kłopotu euro i inne waluty, jak funty, jeny czy ruble. Warto przeliczyć otrzymane peso. Meksykańską walutę raczej bez problemu pobierzemy z bankomatów, używając kart VISA lub MasterCard. Kartą zapłacimy jedynie w ekskluzywnych sklepach, supermarketach i większych domach towarowych. Kupując pamiątki rynkach i ulicznych straganach, należy się targować. Zwykle udaje się w ten sposób kupić towar za 2/3 jego ceny. Dotyczy to zwłaszcza miejsc często uczęszczanych przez turystów i płatności gotówką. Należy przy tym pamiętać o szacunku dla sprzedającego. Pod względem sposobu bycia Meksykanie są narodem pogodnym, towarzyskim i spontanicznym. W Meksyku na porządku dziennym jest prawienie komplementów przy każdej możliwej okazji. Meksykanie w kontaktach z ludźmi zachowują się swobodnie, ale z dużym szacunkiem i dobrym smakiem. Uśmiech, patrzenie w oczy i częste wymiany grzeczności w tym kraju to absolutny standard. Pamiętajcie, że kiedy poprosicie Meksykanina o pomoc, należy mu podziękować, życząc miłego dnia słowami: „Buenas tardes”. Meksykanie nie są punktualni, podchodzą do czasu z dużym dystansem. Podczas wycieczek w głąb lądu należy pamiętać o stosownym stroju. Przywiązuje się tu dużą wagę do ubioru i zbytnia nagość będzie zdecydowanie nie na miejscu. Ze względów bezpieczeństwa zaleca się unikanie ciemnych uliczek i zostawianie otwartych samochodów. Należy też pilnować swojego bagażu, a drogi sprzęt przechowywać jedynie w bezpiecznych miejscach. W Meksyku jesteśmy narażeni na kradzieże, trzeba zachować szczególną ostrożność i troskę o cenne przedmioty. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia