Meksyk - dla Dużych i Małych Podróżników

oferta dostępna

Cena za osobę -8%89998 199

Razem (Szczegóły ceny)16 399

Masz kartę payback?
Dostaniesz 8199 punktów paybacksamolot

11:00:00

24.01.2020
06:30 Warszawa - Okęcie
12:50 Cancún

31.01.2020
14:50 CUN
07:35 WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kategoria

****

Opis oferty

 
Hotel 4* (kategoria lokalna), położony przy plaży, na miejscu bar, restauracja, basen i często ogród. Pokoje dla max 4 osób (zazwyczaj w pokoju 2 łóżka małżeńskie i nie ma możliwośći wstawienia dostawek), funkcjonalnie urządzone, klimatyzowane, z łazienką i często balkonem lub tarasem. Wyżywienie: All Inclusive (śniadania, obiady i obiadokolacje, przekąski oraz lokalne napoje w ciągu dnia). Przykłądowy hotel: Beachscape Kin Ha Villas & Suites

Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Cancun. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać. Przylot do Cancun, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, animatorem czasu wolnego dzieci, transfer do hotelu w Cancun lub na Riviera Maya, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu całodniowy wypoczynek w Cancun lub na Riviera Maya (All Inclusive) - czas na kąpiele słoneczne i morskie oraz animacje w języku polskim.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do portu w Cancun i przeprawa promem na karaibską Wyspę Kobiet (Isla Mujeres), krótki objazd wyspy melexami, następnie czas wolny na wypoczynek na plaży i możliwość snorkowania w płytkiej wodzie, lunch na plaży (wliczony w cenę). Powrót do hotelu w Cancun lub na Riviera Maya

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Tulum - stanowiska archeologicznego Indian Maya pięknie położonego nad turkusowymi wodami Morza Karaibskiego. Zwiedzanie atrakcji kolejką, w programie m.in. El Castillo, Świątyni Fresków, Świątyni Zstępującego Boga. Chwila odpoczynku i lunch (w cenie). Następnie przejazd do miasteczka Coba i zwiedzanie jednego z najbardziej okazałych i najmniej wyeksplorowanych archeologicznie miast Majów na Jukatanie: piramid Mul Nohoc (najwyższa na półwyspie) i Iglesia, świątynia Canjuto Las Pinturas oraz stelle. Zwiedzanie strefy rowerami lub tuk tukami. Następnie krótka wizyta w osadzie zamieszkiwanej przez potomków Majów, gdzie zobaczymy m. in szkołę i tradycyjne domy nah, posłuchamy języka Maya oraz ulepimy placki tortilli. Powrót do hotelu późnym popołudniem. (Trasa ok. 270- 320 km w zależności od położenia hotelu).

Dzień 5
Po śniadaniu całodniowy wypoczynek w Cancun lub na Riviera Maya (All Inclusive) - czas na kąpiele słoneczne i morskie oraz animacje w języku polskim.

Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Chichen Itza (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan, ścianę trupich czaszek, Świątynię Tysiąca Wojowników, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. Następnie wyprawa do jednej z wielu na Jukatanie "studni" krasowych - chętnych zapraszamy do kąpieli w kryształowo czystej wodzie cenote Ik Kil (prosimy mieć przygotowane ręczniki i stroje kąpielowe), lunch w cenie. W drodze powrotnej krótka wizyta w Valladolid, spacer po urokliwej starówce miasta, które w 2012 r. zostało włączone do meksykańskiego programu Pueblos Magicos (Magicznych Miasteczek), promującego miejscowości o bogatej kulturze i historii, naturalnym pięknie i szczególnej atmosferze. Odwiedzimy tam niewielką fabrykę czekolady. Po południu przejazd do Cancun lub na Riviera Maya i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 360 - 400 km w zależności od położenia hotelu).

Dzień 7
Po śniadaniu całodniowy wypoczynek w Cancun lub na Riviera Maya (All Inclusive) - czas na kąpiele słoneczne i morskie oraz animacje w języku polskim. Dla chętnych i za dodatkową opłatą
· całodzienna wyprawa do ekoparku Xcaret (cena ok. 130-150 USD/os z lunchem, dzieci do 3,99 lat gratis, dzieci 4-11,99 lat zazwyczaj 50% zniżki). To ogromny kompleks położony nad brzegiem Morza Karaibskiego z bezpiecznymi do pływania i snurkowania zatoczkami, podziemną rzeką, kanionem, parkiem wodnym ze zjeżdżalniami, jaskiniami. Można tu popływać z delfinami, pooglądać żółwie i egzotyczne motyle czy zrobić sobie zdjęcie z tukanem. Na miejscu znajdują się również restauracje, sklepy z pamiątkami, przebieralnie i prysznice, można wypożyczyć ręczniki, sprzęt do snurkowania czy wózek. dziecięcy. Więcej informacji na www.xcaret.com
· wieczorny pokaz w Xcaret (płatny dodatkowo ok. 90 USD/os) - idealny jako podsumowanie pobytu na Jukatanie - historia Majów i Meksyku opisana poprzez muzykę i taniec.

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju.Transfer na lotnisko w Cancun i powrót do Polski samolotem czarterowym LOT-u (rejs bezpośredni).
Dla Klientów pozostających na wypoczynek w Cancun lub Riviera Maya transfer do wybranego hotelu (możliwy transfer via lotnisko).

Dzień 9
Przylot do Polski.

Uwagi do imprezy
-Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
- W Meksyku pokoje 3 - osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).
- Sugerujemynie wymieniać pieniędzy na lotnisku w Cancun ze względu niekorzystny kurs wymiany. Pieniądze można wymienić w Cancun lub kolejnego dnia w banku lub kantorach na trasie przejazdu.
- Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia.

"

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Cancun, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelu zgodnie z programem (7 rozpoczętych dób hotelowych, All Inclusive), obiady w dniu 3, 4 i 5, transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, opiekę polskiego pilota/animatora na miejscu, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje:kosztów uczestnictwa w programie : ok. dorośli i dzieci powyżej 6 latok.160 USD/os dziecido 6 lat ok. 105 USD/os(napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, pokojówek, opłaty za przewodników w zwiedzanych obiektach, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów) - płatne obligatoryjnie jako pakietu pilota na miejscu. Cena nie obejmuje równieżopłaty turystycznej pobieranej w hotelach w stanie Quintana Roo (ok. 1 USD za pokój za noc) -płatne obowiązkowo na miejscu w recepcji hoteli.Cena nie obejmuje wycieczki do ekoparku Xcaret w dniu 7 oraz innych wycieczek lokalnychw Cancun/na Riviera Maya.

"

Inne

PRZYKŁADY ANIMACJI DLA CAŁEJ RODZINY(w dni wolne od zwiedzania)

Dzień meksykański, w trakcie którego uczestnicy nauczą się hiszpańskich słów i zwrotów, a także żywiołowego Guadalajara - tańca kapeluszy. Wszyscy poznają różnice i podobieństwa między polskimi a meksykańskimi zwyczajami i kulturą. Karnawał w stylu Veracruz. Wspaniała zabawa przy tworzeniu parady w stylu jednej z najsłynniejszych fiest karnawałowych. Uczestnicy zabawy stworzą stroje wzorowane na regionalnych. Finałem fiesty będzie kolorowa parada przed wszystkimi uczestnikami wyjazdu. • Poszukiwacze meksykańskiego skarbu. Niesamowita przygoda dla najmłodszych! Odkryjemy skarb skrywany w Meksyku od stuleci. Wyprawa nie będzie łatwa, bowiem na uczestników czeka wiele wyzwań. Dzień Majów i Azteków. Animacja dla każdego, kto pragnie przenieść się w czasie i poznać prekolumbijski Meksyk. Uczestnicy podczas dobrej zabawy wcielą się w archeologów i na piaszczystych plażach poznają prekolumbijskie życie i osiągnięcia dawnych kultur Bal duchów, czyli święto Dia de Los Muertos na wesoło! Znane na całym świecie makijaże, pokazy meksykańskiej mody, a wszystko to przy dźwiękach najlepszej lokalnej muzyki. Dzień podróżnika. Uczestnicy odbędą podróż dookoła Meksyku. Zwiedzą wodospad Cola de Caballo, odkryją tajemnice gór Tarahumara, a także wyspę Cozumel - wyspę jaskółek.Przelot:

Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie LOT CHARTERS Economy catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również nielimitowaną wodę mineralną. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie LOT CHARTERS Premium i LOT CHARTERS Business w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

META Description

Dorośli i dzieci, Mali i Duzi uwielbiają przygody! Zabierzemy Was do pasjonującego, zagadkowego świata piramid Majów oraz słodkiego świata czekolady. Pokażemy Wam tajemniczą dżunglę, odkryjemy podziemne jeziora, przemierzymy meleksami pełną cudownych plaż, raf koralowych i miejsc do snurkowania Wyspę Kobiet. Zwiedzimy miasta Majów Tulum, Coba i Chichen Itza spacerując, jeżdżąc kolejką, tuk tukami czy rowerami. Posłuchamy o przygodach Indian Maja i postaramy się rozwikłać ich największe zagadki - m.in. Jak "działa" ich tajemniczy kalendarz? Co mają wspólnego z gumą do żucia? Czy grali w piłkę nożną? Kim był Pierzasty Wąż? Czy król Pakal był Astronautą? Na koniec upieczemy przepyszną, prawdziwą tortillę w wiosce Majów. A przy tym będziemy się świetnie bawić podczas animacji oraz różnych zajęć tematycznych, quizów, gier muzycznych czy lekcji słownictwa organizowanych przez naszego pilota - animatora w jednym!

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Meksyku trwa od 01.11 do 31.03 w pozostałych terminach część atrakcji może być dostępna w ograniczonym zakresie lub nieczynna.

Wizy

Paszport musi byc ważny minimum 6 miesięcy.

Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi byc ważny minimum 6 miesięcy.

Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.

Informacje praktyczne


Stolica

Meksyk


Język

hiszpański


Czas lokalny

Różnica czasu względem Polski to: -7 godzin w czasie letnim i -7 godzin w czasie zimowym.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Przekraczanie granicy możliwe na podstawie paszportu. Wymagany minimalny okres ważności paszportu przy wjeździe do Meksyku wynosi 6 miesięcy.


Waluta

peso meksykańskie

Aktualny kurs to: 1MXN = 0.1987PLN, kurs NBP z dnia 2019-08-19


Ceny w hotelach i restauracjach

Przykładowe ceny: obiad w restauracji ok. 100 MXN, woda ok. 10 MXN, kawa ok. 30 MXN, Coca-Cola/Pepsi ok. 12 MXN, piwo ok. 25 MXN.


Napiwki

W restauracjach przyjęło się zostawianie napiwków w wysokości 10–15% kwoty zamówienia, czasami napiwek dopisywany jest do rachunku. Warto też dać zwyczajowego dolara pokojówce, tragarzowi i przewodnikowi.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień. Zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu, żółtej gorączce, cholerze oraz wściekliźnie. Szczepienia rutynowe: błonica, tężec i krztusiec.


Obowiązkowy podatek turystyczny

Opłata turystyczna to ok. 1 USD za pokój za noc.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter jest wymagany, 110 V, typ A, B


Komunikacja / transport publiczny

W Meksyku jest bardzo dobra komunikacja autobusowa. W mniejszych miastach kursują autobusy o niskim standardzie. Bilet lokalny w jedną stronę to ok. 6–10 MXN. W miastach Meksyk, Gudalajara i Monterrey możemy podróżować metrem. W niektórych miastach kursują też tzw. peseros, przypominające mikrobusy, w których opłata uzależniona jest od długości przejazdu. Za taksówkę w Meksyku zapłacimy ok. 30 MXN za rozpoczęcie kursu i ok. 9 MXN za 1 km podroży.


Wynajem samochodów

W Meksyku obowiązuje międzynarodowe prawo jazdy, mimo że samochody są często wypożyczane nawet po okazaniu polskiego dokumentu. Posiadanie tylko polskiego prawo jazdy może stanowić poważny problem w razie wypadku, zwłaszcza z udziałem innych pojazdów meksykańskich. Koszt benzyny to ok. 16 MXN za litr.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Do Meksyku najlepiej jest zabrać dolary amerykańskie. Na miejscu wymienia się je na peso meksykańskie. W sklepach można płacić obydwoma walutami, lecz ten liczony w dolarach jest zawsze mniej korzystny. Pieniądze wymienimy na lotnisku, w kantorach po wyjściu ze strefy przylotów lub w banku. Poza dolarami w kantorach i bankach można wymieniać bez kłopotu euro i inne waluty, jak funty, jeny czy ruble. Warto przeliczyć otrzymane peso. Meksykańską walutę raczej bez problemu pobierzemy z bankomatów, używając kart VISA lub MasterCard. Kartą zapłacimy jedynie w ekskluzywnych sklepach, supermarketach i większych domach towarowych.

Kupując pamiątki rynkach i ulicznych straganach, należy się targować. Zwykle udaje się w ten sposób kupić towar za 2/3 jego ceny. Dotyczy to zwłaszcza miejsc często uczęszczanych przez turystów i płatności gotówką. Należy przy tym pamiętać o szacunku dla sprzedającego. Pod względem sposobu bycia Meksykanie są narodem pogodnym, towarzyskim i spontanicznym.

W Meksyku na porządku dziennym jest prawienie komplementów przy każdej możliwej okazji. Meksykanie w kontaktach z ludźmi zachowują się swobodnie, ale z dużym szacunkiem i dobrym smakiem. Uśmiech, patrzenie w oczy i częste wymiany grzeczności w tym kraju to absolutny standard. Pamiętajcie, że kiedy poprosicie Meksykanina o pomoc, należy mu podziękować, życząc miłego dnia słowami: „Buenas tardes”. Meksykanie nie są punktualni, podchodzą do czasu z dużym dystansem. Podczas wycieczek w głąb lądu należy pamiętać o stosownym stroju. Przywiązuje się tu dużą wagę do ubioru i zbytnia nagość będzie zdecydowanie nie na miejscu.

Ze względów bezpieczeństwa zaleca się unikanie ciemnych uliczek i zostawianie otwartych samochodów. Należy też pilnować swojego bagażu, a drogi sprzęt przechowywać jedynie w bezpiecznych miejscach. W Meksyku jesteśmy narażeni na kradzieże, trzeba zachować szczególną ostrożność i troskę o cenne przedmioty.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz