Fiordy Express

  1. Norwegia
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  -5%3249
  3 064
  Oszczędzasz: 185 zł/os.
  Cena za wszystkich 6 128
  (Szczegóły ceny)
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  14-08-20203064 złNajtaniej! ( 4 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  3064 punktów PAYBACK
  WAW14Sierpnia 2020BGO
  Wylot
  Warszawa - Okęcie
  Przylot
  Bergen
  Długość lotu: 03:00:00
  WAW18Sierpnia 2020TRF
  Przylot
  Warszawa - Okęcie
  Wylot
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Więcej

   Opis oferty

   Udogodnienia w hotelu:

   Najpopularniejsze
   • Bez paszportu

   Opis organizatora:

   Kategoria

   Opis oferty

    
   Hotele *** (razem 4 rozpoczęte doby hotelowe) w dużych miastach hotele sieciowe najczęściej sieci Scandic poza dużymi miastami możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych.

   Pokoje: wygodne, 2-osobowe (możliwość dostawki UWAGA!!! pokoje z 3 osobnymi łóżkami na zapytanie) z łazienkami i wc, często z TV. Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.

   Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet) a za dopłatą obiadokolacje.

   Kategoria lokalna: ***/****

   Promy: lokalne - bez kabin i bez wyżywienia. Najczęściej fotele lotnicze.

   Program

   Dzień 1
   Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Bergen na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Bergen. Zakwaterowanie (doba hotelowa rozpoczyna się ok. 15) i nocleg. Obiadokolacja (fakultatywnie). Dla chętnych (za dodatkową opłatą) wyjazd do centrum Bergen: czas wolny, wjazd kolejką na wzgórze Fløyen, z którego rozpościera się piękna panorama na Bergen i fiordy (uwaga, wyjazd uzależniony od godzin przylotów i ilości chętnych). (Trasa ok.30 km).

   Dzień 2
   Po śniadaniu, wykwaterowanie i zwiedzanie Bergen z lokalnym przewodnikiem, w programie między innymi wizyta na Torget - barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhus i spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Krótki czas wolny. Następnie przejazd do Voss, skąd udamy się w ok. 2-godzinną podróż koleją, w tym słynną trasą kolejową - Flåmsbana, której pociągi pokonują odległość 20 km i ponad 860 m różnicy wysokości, żeby dotrzeć do ostatniej stacji, a towarzyszą temu zapierające dech w piersiach widoki. Po dojeździe do Flam - uroczej miejscowości położonej w dolinie wśród gór, czas wolny, a dla chętnych (za dodatkową opłatą) rejs widokowy po wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO fiordach: malowniczym Aurlandsfjordzie i wąskim Nærofjordzie oraz przejazd na jeden z najciekawszych punktów widokowych w Norwegii- Stegastein. To umieszczona 650 m nad wodą platforma widokowa zbudowana z drewna i szkła, "wypuszczona" 30 m w głąb fiordu - już sam podjazd górską drogą na Stegastein dostarcza niezapomnianych wrażeń. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Leardal (w drodze do hotelu przejazd najdłuższym tunelem drogowym świata Leardaltunel - 24,5km długości). Obiadokolacja (fakultatywnie). (Trasa ok. 200 km).

   Dzień 3
   Po śniadaniu, wykwaterowanie. Krótka przeprawa promowa z Fodnes do Manhaller przez najdłuższy i najgłębszy fiord Norwegii Sognefjord (ok 204 km długości i 1300 metrów głębokości). Następnie przejazd malowniczą drogą w kierunku największego lodowca na kontynencie europejskim - Jostadalsbreen. Przeprawa łodzią przez jezioro pod jeden z jęzorów lodowcowych. Po wizycie pod Nigardsbreen nasza trasa prowadzić będzie przez najwyższe pasmo górskie Norwegii - Joutunheim. Pojedziemy narodowym szlakiem turystycznym Sognefjell, który w najwyższym punkcie osiąga wysokość 1 434 m n.p.m. i prezentuje panoramę ośnieżonych szczytów górskich. Przyjazd do miasteczka Lom, gdzie zobaczymy jeden z unikatowych kościołów słupowych. Dojazd na nocleg do hotelu w okolicy Vinstra. Obiadokolacja (fakultatywnie).(Trasa ok. 400 km)

   Dzień 4
   Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd wzdłuż największego w Norwegii jeziora - Mjosa - do Oslo. Zwiedzanie stolicy Norwegii z lokalnym przewodnikiem - Park Frogner, będący jednocześnie muzeum rzeźby Gustawa Vigelanda, przedstawiający wszystkie stadia ludzkiego życia. Dalej przejazd do centrum miasta gdzie zobaczymy m.in: główną ulicę miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Storting, czyli budynki Parlamentu oraz Ratusz (budynki oglądane z zewnątrz) . Wizyta na Bygdøy - "półwyspie Muzeów", gdzie zwiedzimy unikalny skansen z budynkami z różnych regionów Norwegii i Muzeum Statku Fram. Następnie podziwianie panoramy Oslo ze skoczni Holmenkollen. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Sandefjord. Obiadokolacja (fakultatywnie).(Trasa ok. 350 km).

   Dzień 5
   Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe, dla klientów wylatujących wczesnym rankiem), wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do godz. 11.00). Następnie transfery na lotnisko Oslo - Torp. Dokładne godziny transferów poda pilot Rainbow na miejscu. Wyloty do Polski. (trasa ok. 30 km)

   Uwagi do programu
   - Program może ulec nieznacznym zmianom.
   - Kolejność zwiedzania może ulec zmianie lub odwróceniu.
   - Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

   Świadczenia

   Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), wszystkie przeprawy promami w Norwegii (bez kabin - najczęściej siedzenia lotnicze), zakwaterowanie w hotelach jw. (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (4), program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

   Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów uczestnictwa w programie zwiedzania (kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji, łodzi pod jęzor lodowcowy, miejscowych przewodników, opłat rezerwacyjnych, napiwków) - orientacyjny koszt to ok. 850 NOK/os. (płatne na miejscu). Fakultatywnie: wieczorny wyjazd do Bergen 22 Eur/os, Stegastein 20 Eur, rejs Aurlandsfjord/Nærofjord 32 Eur. Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych. Możliwość dokupienia 4 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w systemie rezerwacyjnym).

   META Description

   Nadmorskie Bergen - czyli stara Norwegia - targ rybny, drewniana zabudowa oraz malownicze góry • Flåmsbana - przejazd słynną trasą kolejową • Aurlandsfjord i Nærofjord - najpiękniejsze fiordy z listy UNESCO (opcjonalnie) • Sognefjord - najdłuższy i najgłębszy fiord Norwegii • Stegastein - szklana platforma w głębi fiordu (opcjonalnie) • Jostadalsbreen - największy lodowiec w Europie • przeprawa łodzią pod jęzor lodowca • Sognefjell - narodowy szlak turystyczny - najwyższe szczyty Norwegii • Mjosa - największe jezioro norweskie • Królewskie Oslo • Skocznia narciarska w Holmenkollen •

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz