Podróż Życia - de luxe

  1. PERU
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  18 695
  Razem (Szczegóły ceny)37 391
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  01-02-202018695 złNajtaniej! ( 14 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  18695 punktów PAYBACK
  WAW1Lutego 2020LIM
  Wylot 06:05
  Warszawa - Okęcie
  Przylot 19:15
  Lima
  WAW15Lutego 2020GIG
  Przylot 16:10
  Warszawa - Okęcie
  Wylot 21:50
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Kategoria

   Opis oferty

    
   Hotele/pousady o standardzie **** (14 rozpoczętych dób hotelowych)

   Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

   Program

   Dzień 1
   Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Limy (z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych).Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przylot do Limy, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu czas wolny na odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 50 km).

   Dzień 2
   Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot Cuzco, którego starówka wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto, położone w południowej części Peru na wysokości 3326 m n.p.m., zostało założone przez pierwszego władcę Inków Manco Capaca w XII wiekua w 1533 r zostało zdobyte przez oddziały Francisco Pizarro. W programie Plaza de Armas, katedra z pinakoteką gromadzącą arcydzieła kuzkeńskiej szkoły malarskiej oraz dawna świątynia słońca - Coricancha. Kolacja i wieczór z folkolorem. Nocleg.

   Dzień 3
   Śniadanie. Dzień wolny w Cusco. Czas na samodzielną eksplorację miasta lub możliwość wzięcia udziału w wycieczce fakultatywnej do Pisac (90 USD/os). Po południu przejazd na stację kolejową do Ollantaytambo, skąd pociąg zawiezie nas do Machupicchu pueblo (dawniej Aguas Calientes), urokliwej miejscowości, skąd ruszają wyprawy do Machu Picchu! Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

   Dzień 4
   Po śniadaniu czas na odkrywanie jednego z siedmiu cudów Świata (od 2007 r. wpisane na listę UNESCO). Odkryte dla świata w 1911 r., zagubione miasto Inków to niesamowite, skalne budowle, leżące na setce tarasów. Wielkość i piękno tego miejsca dają wyobrażenie o niezwykle bogatej kulturze inkaskiej. Zobaczymy skalną Świątynię Trzech Okien i Słoneczne Obserwatorium. Powrót do Cusco, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   Dzień 5
   Po śniadaniu przelot do La Paz, a następnie zwiedzanie jednego z najwyżej położonych miast na świecie (3200 - 4050 m n.p.m.). Mimo że La Paz nie jest stolicą Boliwii to mieści siedzibę prezydenta i Kongresu. Zobaczymy m.in.: kościół św. Franciszka i katedrę i punkt widokowy. O dreszcz emocji przyprawi nas wizyta na targu czarownic, gdzie można nabyć przeróżne talizmany i amulety. Transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 80 km). W cenie wieczór z folklorem boliwijskim.

   Dzień 6
   Po śniadaniu przelot do Uyuni i przejazd do największego solniska na świecie, Salar de Uyuni. Turyści z całego świata przyjeżdżają do Boliwii oglądać ten cud natury. Ta największa "solniczka" świata, leżąca na wysokości 3653 m. n.p.m, to niespotykanie płaska (różnica wzniesień to niecałe 41 cm), ogromna pustynia solna o obszarze ok. 10 000 km? i średnicy ok. 200 km. Salar znajduje się w sercu płaskowyżu Altiplano, otaczają go wulkany. Na solnisku znajduje się kilka wysp, w tym słynna wyspa 500 letnich kaktusów. Pustynię w porze suchej pokrywają charakterystyczne hexagony, przypominające plaster miodu, natomiast po deszczu pustynia staje się błękitno - białym lustrem z efektem fatamorgana. To absolutnie wyjątkowe i magiczne miejsce zaliczane jest do najpiękniejszych krajobrazów na ziemi. Wyjątkową pamiątką z Salaru są niewątpliwie zdjęcia z perspektywą. Zwiedzanie pustyni odbywa się jeepami. W pierwszej kolejności przejedziemy w kierunku Cmentarza Lokomotyw. To unikatowe miejsce, w którym rozkwit kolei przypadł na XIX - XX w. Był ściśle związany z odkrytymi w tym czasie bogatymi złożami minerałów oraz transportem ich z kopalni do portów na wybrzeżu Pacyfiku. Teraz znajduje się tu mały dworzec, terminal towarowy oraz blisko setka lokomotyw oraz wagonów porzuconych wiele lat temu. Następnie wiedziemy na solnisko i po drodze zobaczymy hotel prawie w całości wykonany z bloków soli, głównego surowca w okolicy oraz pomnik Dakaru. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 300 km).

   Dzień 7
   Po wczesnym śniadaniu (możliwy breakfast box na drogę) przejazd w kierunku granicy z Chile (najwyższy punkt, w jakim się znajdziemy w tym dniu położony jest na 4 850 m n.p.m.). Dzień ten będzie rajem dla fotografów. Na trasie zobaczymy liczne wulkany i laguny, z których każda zachwyca innymi kolorami, zatrzymamy się przy m.in. zielonej Lagunie Verde i przejedziemy obok białej Laguna Blanca. Kolejną z nich jest Laguna Colorada, jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Boliwii. Pigmentacja wód zależy od obecności różnych gatunków alg i skorupiaków. To słone i płytkie jezioro swoją popularność zawdzięcza charakterystycznej, intensywnie czerwonej barwie. Dodatkowo na jego tafli możemy zaobserwować liczne, kontrastujące, białe połacie boraksu. Ruta de las Lagunas słynie również z bardzo licznie występujących tu flamingów, skupiających się wokół kolorowych wód. Lagunę Coloradę zamieszkują głównie różowe flamingi krótkodziobe. Przerwa na lunch. Po drodze zobaczymy również Árbol de Piedra, niespotykaną formację skalną, wyrzeźbioną przez wiatr, wyglądem przypominającą drzewo o wysokości ok. 7 m. Zakwaterowanie w hotelu w San Pedro de Atacama, nocleg. (Trasa ok. 450 km). Miasto, położone na wysokości ok. 2440 m n.p.m. jest zieloną oazą na środku pustyni Atacama. Atacama jest uznawana za najbardziej suchy obszar świata, niektóre stacje meteorologiczne jeszcze nigdy nie zanotowały opadów deszczu! Surowy krajobraz pustyni był nie lada wyzwaniem dla uczestników rajdu Dakar, który wiódł przez Atacamę do Valparaiso.

   Dzień 8
   Śniadanie i przejazd do Parku Narodowego Los Flamencos, w którym znajduje się Valle de la Muerte (Dolina Śmierci) oraz Valle de la Luna (Dolina Księżycowa). Przejedziemy przez pasmo Cordillera de la Sal, gdzie można podziwiać wspaniałe, naturalne formacje solne o niesamowitych kształtach. Zwiedzanie rozpoczniemy od przystanku w Dolinie Śmierci. Feria barw jaką oferują najróżniejsze skały i padające na nie promienie słońca tworzą piękny obraz, który namalować może tylko natura. Następnie przejazd do Doliny Księżycowej, która nazwę swą zawdzięcza iście kosmicznemu krajobrazowi: wysuszone jeziora i spękana od braku deszczu ziemia, przypominają Księżyc. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 200 km). Dla chętnych wyjazd na solne Laguny Baltinache.

   Dzień 9
   Po śniadaniu wyjazd w kierunku Argentyny. Dotrzemy do miejscowości Purmamarca (2324 m.n.p.m), gdzie podziwiać będziemy mogli Wzgórze Siedmiu Kolorów. Ta przepiękna widokowo trasa jest również znana z rajdu Dakar. Przejedziemy wzdłuż wąwozu Quebrada de Humahuaca, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a jego tęczowa kompozycja zapewne utkwi nam w pamięci. Przejazd przez Andy i przekroczenie granicy. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w okolicach Salty.

   Dzień 10
   Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Salty którą nazywają “La Linda", czyli piękna, w szczególności dla tego, że malowniczo położona jest u stóp Andów. W pierwszej kolejności odwiedzimy Muzeum Archeologiczne Gór Wysokich MAAM, gdzie zobaczymy jedną z trzech doskonale zachowanych mumii dzieci złożonych w ofierze inkaskim bogom, które zostały odnalezione na szczycie wulkanu Llullaillaco. Następnie zobaczymy główny plac, kościół św. Franciszka oraz katedrę. Następnie przelot do Buenos Aires. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 30 km).

   Dzień 11
   Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Puerto Iguazu. Przejazd do parku i zwiedzanie brazylijskiej strony słynnych na całym świecie wodospadów Iguaçu, co w języku Indian Guaraní oznacza "wielką wodę". Spacer po szlaku, w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałe kaskady wody, spływające z różnych wysokości, jednakże głównym celem naszej wyprawy będzie spotkanie z największym wodospadem Iguaçu zwanym Garganta del Diablo - Diabelską Gardzielą, mającą ponad 70 m wysokości. Huk spadających z bazaltowej półki mas wody i wszechobecna mgiełka jest niezapomnianym przeżyciem. Na koniec winda zawiezie nas na górny poziom wodospadów i raz jeszcze będzie okazja do zrobienia kolejnych wyjątkowych zdjęć. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 30 km). W tym dniu, dla chętnych i jeśli czas na to pozwoli, zaoferujemy wizytę w parku ptaków (dodatkowo płatne ok. 35 USD/os) oraz latino show (ok 75 USD/os). Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   Dzień 12
   Po śniadaniu przelot do Rio de Janeiro a następnie zwiedzanie, jednego z najpiękniej położonych miast na świecie. Niesamowite widoki, favele komponujące się wśród wzgórz oraz wielokilometrowe plaże sprawiają, że Rio nazywane jest Cudownym Miastem. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado, gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38 m posąg Chrystusa Zbawiciela. W 2007 r. uznano go za jeden z siedmiu nowych cudów świata. Następnie przejazd na "czerwoną plażę" - Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pão de Açúcar (pol: Głowa Cukru, 396 m n.p.m.). Zakwaterowanie, kolacja i nocleg (Trasa ok. 50 km).

   Dni 13 - 14
   Czas na odpoczynek i kąpiele słoneczne na jednej ze wspaniałych plaż Rio de Janeiro - polecamy zwłaszcza 4,5 km Copacabanę lub elegancką Ipanemę. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne: wyspy tropikalne ok 75 USD/os., samba show ok. 100 USD/os., lot helikopterem ok 200 USD/os za 30 min). Pełną listę wycieczek opcjonalnych przedstawi na miejscu pilot wycieczki.

   Dzień 15
   Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow).

   Dzień 16
   Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

   Uwagi do programu
   - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
   - Prosimy o zabranie obuwia antypoślizgowego, repelentów oraz lekkiej kurtki przeciwdeszczowej na spacer po Iguaçu.
   - Na niektórych przelotach wewnętrznych w Argentynie obowiązuje limit bagażu głównego 15 kg. (możliwa dopłata na miejscu za nadbagaż 40 usd - 8kg)
   - UWAGA: dla obywateli Stanów Zjednoczonych, Krajów Azjatyckich, Kanady oraz Indii szczepienia na żółtą febrę są obowiązkowe

   Świadczenia

   Cena obejmuje: przelot samolotemrejsowym do Limy, powrót z Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przeloty wewnętrzne (możliwe loty z przesiadkami), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw. (14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch/lunch box), wieczór z folklorem boliwijskim, opiekę pilota w Brazylii, Argentynie, Chile, Boliwii i Peru, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

   Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wycieczek fakultatywnych dla chętnych (jak w opisie), zwyczajowych napiwków i innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjna opłata na miejscu)ok. 490USD/os (w tym bilety wstępu,napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców).

   Uwagi do programu

   UWAGA: dla obywateli Stanów Zjednoczonych, Krajów Azjatyckich, Kanady oraz Indii szczepienia na żółtą febrę są obowiązkowe

   Wizy - informacje dla sprzedawców

   Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcyod daty powrotu z Brazylii.
   Uwaga!Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

   Wizy

   Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcyod daty powrotu z Brazylii.
   Uwaga!Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

   META Description

   Machu Picchu • Cusco • Salar de Uyuni - 500 letnie kaltusy i fatamorgana• czerwona Laguna Colorada w Boliwii • Pustynia Atacama w Chile • Dolina Księżycowa i Dolina Śmierci • Salta Piękna" • wieczór z folklorem boliwijskim w cenie • wypoczynek w Rio de Janeiro"

   PERU, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Lima / hiszpański, keczua, ajmara

   Czas lokalny
   Różnica w czasie względem Polski to: czas letni -5 godzin, czas zimowy -6 godzin

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wizy nie są wymagane (maks. 183 dni pobytu). Konieczne jest okazanie paszportu ważnego min. 6 miesięcy od daty wjazdu. Przy wjeździe należy zaznaczyć ile dni zamierzamy przebywać na terytorium Peru – można bowiem dostać pieczątkę ważną tylko 90 dni i w przypadku dłuższego pobytu będzie trzeba zapłacić za każdą dodatkową dobę pobytu (ok. 1 USD/dzień).

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień. Jedynie w przypadku podróży z Peru do Brazylii wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze (istnieje możliwość zaszczepienia się na lotnisku w Limie, koszt ok. 15 USD)

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   W niektórych miejscach może być potrzebny adapter; 220 V; 50 Hz / typ A, typ B, typ C

   Pieniądze

   Waluta
   sol (PEN), 1 PEN = 100 centymów

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Zestawy lunchowe (przystawka lub zupa, danie główne, napój oraz czasem deser) – 5-10 PEN; pizza średniej wielkości – 15-25 PEN; ćwiartka kurczaka z chipsami – ok. 25 PEN; piwo w barze – 7-10 PEN.

   Napiwki
   Wskazane jest zostawianie napiwków w wysokości 10-15% lub zaokrąglenie rachunku do pełnej kwoty.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Nie ma obowiązującej opłaty za pobyt turystyczny.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   W większości regionów rozwinięta jest sieć autobusów międzymiastowych a także lokalne połączenia lotnicze. Przykładowe ceny: przejazd autobusem z Nazca do Arequipa (ok. 9 godz.) – od 45 do 90 PEN, przelot samolotem lokalnym z Limy do Cuzco – od ok. 390 PEN. W niektóre miejsca (np. Machu Picchu) można dojechać jedynie pociągiem, a w inne (region amazoński) – statkiem lub łódką. W miastach funkcjonuje transport publiczny oraz różnego rodzaju taksówki (najlepiej korzystać z tych autoryzowanych sieci). Przykładowa cena: taksówka z lotniska do centrum Limy – ok. 40-50 PEN.

   Wynajem samochodów
   Od ok. 110 PEN/dzień. Ze względu na zły stan dróg w górach oraz chaos na ulicach w mieście indywidualny wynajem samochodu nie jest zalecany. Koszt benzyny to 3,45 PEN/l, a oleju napędowego 2,93 PEN/l. Obowiązuje ruch prawostronny.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   Przy wjeździe do Peru otrzymujemy kartę wjazdową, którą należy zwrócić przy wyjeździe. W przypadku jej zgubienia i ewentualnej kontroli policji będzie trzeba zapłacić karę. Polecamy zabrać ze sobą dolary amerykańskie i wymienić je na miejscu na walutę lokalną w banku lub kantorze. Można również zabrać euro, jednak kurs jest mniej korzystny w porównaniu z dolarami. W większych miastach można płacić kartą, dostępne są również bankomaty. Na pozostałych terenach warto mieć zawsze przy sobie gotówkę. Za niektóre usługi turystyczne (zorganizowane wycieczki, bilety lotnicze) można płacić w dolarach amerykańskich. Warto mieć przy sobie dużo monet – przydadzą się w wielu sytuacjach gdy usłyszymy „No tengo cambio” („Nie mam wydać”) oraz na napiwki. Pieniądze są często podrabiane. Fałszywe monety (szczególnie o wartości 5 soli) można poznać po niewyraźnych ząbkach oraz liczbach, a banknoty po braku lub niewyraźnym znaku wodnym. Kantory mogą odmówić przyjęcia niektórych serii dolarów amerykańskich (serie rozpoczynające się od CB). Powszechne jest targowanie się niemal o wszystko – na targach, w biurach podróży, w taksówkach. Woda z kranu nie nadaje się do picia. Najlepiej mieć przy sobie wodę butelkowaną. Zawsze warto mieć przy sobie paszport. Możemy bowiem zostać poproszeni o jego ukazanie np. przy zakupie karty SIM, przy wsiadaniu do autobusu, itp. Znajomość języka angielskiego, szczególnie poza dużymi ośrodkami turystycznymi, nie jest powszechna. Znaczna część Peru położona jest na dużych wysokościach (3000-4000 m n.p.m.). Należy dlatego uważać na występowanie objawów choroby wysokościowej. Pomocne może być żucie liści koki lub picie herbaty z koki. Planując wycieczki po górach, należy pamiętać o zabraniu cieplejszej odzieży i bardzo wygodnych bytów trekkingowych. Ze względów bezpieczeństwa należy unikać samotnych spacerów oraz podróży pustymi autobusami po zmierzchu. Wartościowe przedmioty lepiej zostawić w sejfie, a podczas nocnej podróży między miastami należy uważać na swój bagaż podręczny. W czasie pory deszczowej (listopad-kwiecień) część dróg może być zablokowana przez lawiny błotne. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz