Carski Petersburg

oferta dostępna

Cena za osobę 4 201

Razem (Szczegóły ceny)8 402

Masz kartę payback?
Dostaniesz 4201 punktów paybacksamolot

02:00:00

22.09.2019
Warszawa - Okęcie
Sankt Petersburg

27.09.2019
LED
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kraj

ROSJA

Trasa zagraniczna

Sankt Petersburg (5) – Peterhof – Kronsztad – Carskie Sioło – Pawłowsk – Gatczyna

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Petersburga. Transfer do hotelu. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

Śniadanie. Przejazd przez Strelna, podziwianie arcydzieła rosyjskiej architektury – pałacu konstantynowskiego. Obecnie jedna z rezydencji prezydenta Rosji. Przyjazd do Peterhofu – letniej rezydencji Piotra I – jednego z najwspanialszych kompleksów pałacowo-parkowych na świecie. Zwiedzanie Parku Dolnego oraz Górnego – „Rosyjskiego Wersalu” z malowniczymi ogrodami oraz baśniowej urody fontannami i kaskadami. Zwiedzanie Pałacyku Mon Plisir – ulubionego Pawilonu Piotra Wielkiego, w którym pracował, mieszkał, a także przesłuchiwał swojego syna oskarżonego o spisek. Następnie przejazd przez Łomonosów – Oranienbaum –kompleks pałacowy i park z XVIII w. Dalsza podróż przez Kronsztadt – to arcydzieło sztuki obronnej, forty nadbrzeżne i sobór Morski. Powrót do Sankt Petersburga. Obiadokolacja, nocleg. Trasa

 ok. 200 km.

Śniadanie. Zwiedzanie Cmentarza Piskariowskiego – jednego z miejsc masowych pochówków w czasie blokady Leningradu, największy na świecie cmentarz ofiar II wojny światowej, cmentarz-muzeum. Przejazd do Carskiego Sioła – unikatowego zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową. Następnie, zespół pałacowo – parkowy w Pawłowsku jest jednym z najbardziej znanych tego typu kompleksów w okolicy Petersburga. Dziś zarówno pałac, jak i otaczający go ogród znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Następnie przejazd do Gatczyny, zwiedzanie Wielkiego Pałacu, który stanowił jedną z najważniejszych, oficjalnych rezydencji Romanowów. To właśnie tutaj połowę swojego życia spędził carewicz Paweł I Romanow, późniejszy car Paweł I, tutaj na stałe zamieszkał car Aleksander III, po tym, jak w zamachu w centrum Petersburga zginął jego ojciec, car Aleksander II. Zespół pałacowo – parkowy w Gatczynie objęty jest ochroną UNESCO. Powrót do Sankt Petersburga. Obiadokolacja. Czas wolny lub dla chętnych wieczorny program – przedstawienie folklorystyczne

rosyjskie pieśni i tańce ludowe oraz „rosyjski poczęstunek”. Powrót do hotelu, nocleg. Trasa: ok. 150 km.

Śniadanie. Zwiedzanie carskiego Petersburga

Pałac Mienszykowa – wspaniałej rezydencji Gubernatora Petersburga, pierwszego Generalissimusa armii rosyjskiej. To tu Piotr wydawał swoje przyjęcia, ponieważ sam mieszkał w skromnej drewnianej chacie wybudowanej mu przez żołnierzy. Szczęśliwie Domek Piotra zachował się i można będzie zobaczyć jak car mieszkał przez pierwsze lata w Petersburgu. Wizyta w Ogrodzie Letnim oraz zwiedzanie Pałacu Letniego, jaki Piotr wybudował jako swoją rezydencję już po ślubie z Katarzyną I. Czas wolny lub dla chętnych wizyta w Kunstkamera – to muzeum osobliwości, pierwsze w Rosji muzeum założone przez Piotra Wielkiego. Powstało na bazie kolekcji dziwów natury przywiezionej przez cara z Holandii. Kolejna wycieczka fakultatywna: zwiedzanie Muzeum Rosyjskiej Wódki. Obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg. Trasa: ok. 50 km.

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta

Pałac Zimowy z jednym z największych na świecie artystycznych i kulturalno-historycznych muzeów Ermitażem. Po zwiedzaniu ekspozycji w Ermitażu – zapoznamy się z wystawą Impresjonistów. Po południu spacer po Newskim Prospekcie – kościół Katarzyny Sieneńskiej (miejsce pierwszego pochówku Karola Stanisława Augusta Poniatowskiego), katedra Kazańska, sobór Zmartwychwstania Pańskiego, pomnik Katarzyny II, Teatr Puszkiński, uliczka Rossiego – najkrótsza w mieście, Plac św. Izaaka, sobór św. Izaaka (wnętrza) – unikalny pomnik architektury, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec. Obiadokolacja. Nocna wycieczka oraz rejs statkiem „Zwodzone mosty Petersburga” (fakultatywnie) – wywierający ogromne wrażenie widok otwieranych mostów przez Newę. Słynna panorama otwartego mostu Pałacowego z Twierdzą Pietropawłowską w tle jest jednym z symboli Petersburga. Powrót do hotelu. Nocleg. Trasa: ok. 70 km.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy rosyjskich specjałów. Transfer na lotnisko. Wylot do kraju. Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

Całość trasy

ok. 520 km.
Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE

przelot samolotami rejsowymi
opłaty lotniskowe i paliwowe
5 noclegów w hotelu*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
5 śniadań i 5 obiadokolacje
opiekę polskojęzycznego rezydenta/pilota
ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
TFG (10 zł)

DODATKOWO PŁATNE

pakiet do realizacji programu 250 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, opłaty administracyjne, przejazdy komunikacją miejską, transfery, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

przedstawienie folklorystyczne

50 EUR (fakultatywnie)

Kunstkamera

15 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)

Muzeum Rosyjskiej Wódki

25 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)

nocna wycieczka „Zwodzone Mosty Petersburga”

30 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)

dopłata do pokoju 1-osobowego

750 zł

dopłata do wizy rosyjskiej

400 zł

30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do PBPO dokumenty niezbędne do uzyskania wizy

1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy;
2) 1 zdjęcie (wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometryczne – twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy);
3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Godziny przelotów mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
4. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne i administracyjne oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) jest obligatoryjnie płatny u Pilota wycieczki we wskazanej walucie i jest ściśle związany z ilością uczestników na wycieczce. Cena pakietu dotycząca realizacji programu jest kalkulowana przy grupie min. 20 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości Podróżnym minimum 5 dni przed wycieczką w formie trwałego nośnika (e-mail, list). Powyższa zmiana nie upoważnia Podróżnego do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Pakiet nie jest rozliczany, a Podróżny otrzymuje dowód zakupu pakietu od Pilota imprezy.
5. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
6. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
7. Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Informacje praktyczne


Stolica

Moskwa


Język

rosyjski


Czas lokalny

Czas zróżnicowany zależnie od regionu kraju. Różnica czasu Moskwy do czasu polskiego to: +2 godziny w czasie zimowym i +1 godzina w czasie letnim.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wymagana wiza. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy po planowanej dacie opuszczenia Rosji. Z obowiązku wizowego zwolnieni są uczestnicy zorganizowanych wycieczek turystycznych, przybywający do portu w Petersburgu na promach. Uczestnicy takiej wycieczki mogą przebywać na terytorium Rosji bez wiz w okresie do 72 godzin pod warunkiem mieszkania na promie lub statku albo w innym miejscu wskazanym w programie wycieczki. Warunkiem niezbędnym jest również posiadanie ważnego paszportu oraz przedłożenie władzom portu listy pasażerów promu lub statku wraz z programem wycieczki. Uczestnicy wycieczek mogą przebywać na terenie Rosji tylko w miejscach wskazanych w programie. Wniosek wizowy można wypełnć online na stronie: https://visa.kdmid.ru/PetitionChoice.aspx. Opłata za wizę turystyczną na 30 dni wynosi 153 zł.


Waluta

rubel, 1 RUR = 100 kopiejek


Ceny w hotelach i restauracjach

Przykładowe ceny w restauracjach: posiłek dla 2 osób ok. 2 000 rubli, piwo ok. 100 rubli, Coca-Cola/Pepsi (0,33 l) ok. 50 rubli, woda (0,33 l) ok. 30 rubli, kawa ok. 130 rubli.


Napiwki

Oczekiwane w restauracjach, wysokość napiwku zależy od jakości obsługi. Za obsługę hotelową można podziękować drobnym prezentem: pocztówką z Polski, kwiatami lub czekoladkami.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.


Obowiązkowy podatek turystyczny

Brak.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany, 220 V; 50 Hz; typ C, typ C-2, typ F


Komunikacja / transport publiczny

Dobrze rozwinięta komunikacja, bilet w jedną stronę ok. 25 rubli. W Moskwie czy St. Petersburgu możemy skorzystać z metra. Za taksówkę zapłacimy ok. 12 rubli za 1 km i ok. 100 rubli za opłatę startową.


Wynajem samochodów

Koszt wynajęcia auta może być bardzo zróżnicowany i wynosić nawet 200–250 zł za dobę za mały samochód. Koszt benzyny ok. 40 rubli za litr.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Pieniądze można wymienić bez ograniczeń w bankach i kantorach, w niektórych z nich wymaga się okazania paszportu. Nie należy wymieniać gotówki poza kantorami i bankami, mimo lepszego kursu, z uwagi na duże prawdopodobieństwo otrzymania fałszywych banknotów. Bankomaty przyjmują karty płatnicze światowych sieci.

Należy wystrzegać się kupowania alkoholu w kioskach i przydrożnych straganach z uwagi na niewiadome pochodzenie i niebezpieczeństwo zatrucia, jak również spożywania jakichkolwiek napojów proponowanych przez nieznane osoby np. taksówkarza.

Rosjanie słyną z tzw. wschodniej gościnności. Typowy rosyjski stół dla gości będzie uginał się od potraw. Lubią biesiadowanie, nigdy nie pojawiają się w gościach bez podarunku. Za napój narodowy uważa się wódkę. Nie pija się jej nigdy bez powodu, zawsze z okazji wesela, pogrzebu, ślubu, narodzin, świąt narodowych i religijnych. Picie wódki jest tu pewnego rodzaju rytuałem. Nie wolno pić samemu. Pije się ze szklanek lub kieliszków i zawsze do dna. Alkoholu się nie zapija, ale zagryza np. ogórkiem, wędliną lub pierogami. Podczas toastu należy powiedzieć „Na zdorovie!”.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz