Carskie Święta i Sylwester w Rosji

  1. Rosja
  2. Wyc. Objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  5 160
  Razem (Szczegóły ceny)10 320
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  23-12-2019 ( 9 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  5160 punktów PAYBACK
  WAW23Grudnia 2019SVO
  Wylot
  Warszawa - Okęcie
  Przylot
  Moskwa
  Długość lotu: 02:00:00
  WAW1Stycznia 2020SVO
  Przylot
  Warszawa - Okęcie
  Wylot
  Moskwa
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Kraj

   ROSJA

   Trasa zagraniczna

   Sankt Petersburg (4) – Carskie Sioło – Peterhof – Nowogród Wielki (1) – Moskwa (4)

   Dzień 1

   Przelot do Sankt Petersburga, transfer do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

   Śniadanie. objazdowa wycieczka po mieście, m.in.

   Zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie z pałacem Mienszykowa i przystanią ze sfinksami, krążownik Aurora (z zewnątrz) – symbol rewolucji październikowej oraz nabrzeże Pałacowe z pałacem Marmurowym i pałacem Zimowym. Plac Senacki z pomnikiem Piotra I – Miedziany Jeździec. Powrót do hotelu. Świąteczna kolacja (płatna dodatkowo).  Nocleg. Trasa: ok. 50 km.

   Śniadanie. przejazd do peterhofu – letniej rezydencji piotra i – jednego z najwspanialszych kompleksów pałacowo-parkowych na świecie. zwiedzanie parku dolnego – „rosyjskiego wersalu”. przejazd do carskiego sioła – unikatowego zespołu pałacowo-parkowego. zwiedzanie pałacu katarzyny wielkiej wraz z bursztynową komnatą oraz wielką salą tronową. powrót do petersburga. dla chętnych zwiedzanie muzeum rosyjskiej wódki z degustacją. powrót do hotelu. obiadokolacja, nocleg. trasa

   Ok. 120 km.

   Śniadanie. dalsze zwiedzanie miasta, m.in.

   Pałac Zimowy z jednym z największych muzeów świata Ermitażem. Plac św. Izaaka, sobór św. Izaaka (wnętrza), Newski Prospekt – główna arteria miasta, katedra Kazańska, sobór Zmartwychwstania Pańskiego (wnętrza), Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów). Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. Trasa: ok. 50 km.

   Śniadanie. wykwaterowanie z hotelu i przejazd do nowogrodu wielkiego, gdzie zaczęła się historia państwa rosyjskiego. zwiedzanie miasta-muzeum bogatego w architekturę z xi-xvii wieku, m.in.

   Stary Kreml (na liście dziedzictwa światowego UNESCO) i sobór św. Sofii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 350 km.

   Śniadanie.  przejazd do moskwy. zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. trasa

   Ok. 550 km.

   Śniadanie. wycieczka objazdowa po moskwie

   Przejazd wybrzeżem Sofijskim – panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy. Przejazd na Plac Czerwony, spacer i zwiedzanie: Mauzoleum Lenina (z zewnątrz), GUM słynny moskiewski dom towarowy. Z zewnątrz: katedra Kazańska, Muzeum Historyczne, sobór Wasyla Błogosławionego z XVI w. z unikalną bajkowa architekturą (wstęp). Wycieczka metrem – zwiedzanie min. 5 wybranych najokazalszych stacji metra. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Dla chętnych wieczorny pokaz folklorystyczny w jednym z moskiewskich teatrów (dodatkowo płatny). Nocleg. Trasa: ok. 40 km.

   Śniadanie. dalsze zwiedzanie stolicy rosji

   Ulica Twerska z Placem Puszkina, Biały Dom, Teatr Wielki, Duma Państwowa, Plac Łubianka. Zwiedzanie Galerii Trietjakowskiej z największą na świecie kolekcją sztuki rosyjskiej. Wycieczka do Muzeum Kosmonautyki (dodatkowo płatna). Jest to nowoczesny obiekt, pełen interesujących eksponatów. Ekspozycja ułożona jest tak, aby móc poznać najważniejsze elementy historii podboju kosmosu, a że Rosjanie mają w tej dziedzinie niepodważalne osiągnięcia jest co oglądać: kilka makiet w naturalnych rozmiarach (np. stacji Salut), do których można wejść i poczuć się jak na orbicie. Jako uzupełnienie spacer po pobliskim parku VDNH i oglądanie Wostoka oraz kopii Burana. Powrót do hotelu.  Nocleg.  Trasa: ok. 80 km.

   Śniadanie. dalsze zwiedzania miasta

   Kremla – średniowiecznej twierdzy i siedziby carów, aktualnej siedziby Prezydenta Rosji. Sobory z unikalnymi freskami, ikonami, dzwonnica „Iwana Wielkiego”,  największy na świecie dzwon – Car-Dzwon. Zwiedzanie Skarbca Carów – jednego z najbogatszych muzeów świata z szatami koronacyjnymi i liturgicznymi, tronami, insygniami władzy, karetami, bronią, wyrobami jubilerskimi. Po południu przejazd wokół Kremla, Świątynia Chrystusa Zbawiciela, pomnik Piotra I, Wzgórze Wróblowe z piękną panoramą Moskwy, Uniwersytet im. Łomonosowa, zespół sportowy Łużniki, zespół „Góra Pokłonna”. Moskiewskie Centrum Biznesu - Moskwa  City. Powrót do hotelu. Indywidualne  przygotowania do nocy Sylwestrowej. Dla chętnych sylwestrowy bal w restauracji hotelowej do białego rana (płatny dodatkowo). Wyjazd na Plac Czerwony na huczne przywitanie Nowego Roku. Powrót do hotelu. Nocleg. Trasa: ok. 60 km.

   Dzień 10

   Późne śniadanie. Pożegnanie w Rosją. Transfer na lotnisko. Wylot do kraju.

   Całość trasy

   Ok. 1300 km.
   Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

   Cena imprezy obejmuje

   • przelot samolotem rejsowym
   • opłaty lotniskowe i paliwowe
   •  9 noclegów w hotelach*** w pokoju 2-osobowym z łazienką
   •  9 śniadań i 7 obiadokolacji
   •  ubezpieczenie Signal Iduna (KL 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
   •  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

   • pakiet do realizacji programu

   320 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty administracyjne, opieka polskojęzycznego przedstawiciela biura lub pilota, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki

   • program folklorystyczny

   50 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 10 osób)

   •  muzeum rosyjskiej wódki

   25 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)

   • dopłata do pokoju 1-osobowego

   1000 zł

   • dopłata do wizy rosyjskiej

   400 zł

   • bagaż rejestrowany do 23 kg

   240 zł

   • świąteczna kolacja

   220 zł

   • bal sylwestrowy

   500 zł

   Wizy

   30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do PBPO dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
   1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy;
   2) 1 zdjęcie (wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometryczne – twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy);
   3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

   Ważne informacje

   1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 16 osobach zgłoszonych. Przy mniejszej ilości osób program samolotowy będzie realizowany razem z grupą autokarową.
   2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.

   3. wycieczka będzie realizowana na miejscu w zależności od ilości uczestników w grupie

   Autokarem lub mniejszym autokarem.
   4. Godziny przelotów mogą ulec zmianie.
   5. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty administracyjne, transfery, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
   6. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
   7. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
   8. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

   Rosja, Wyc. Objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Moskwa / rosyjski

   Czas lokalny
   Czas zróżnicowany zależnie od regionu kraju. Różnica czasu Moskwy do czasu polskiego to: +2 godziny w czasie zimowym i +1 godzina w czasie letnim.

   Ogólne wymagania wjazdowe

   Wymagana wiza. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy po planowanej dacie opuszczenia Rosji. Z obowiązku wizowego zwolnieni są uczestnicy zorganizowanych wycieczek turystycznych, przybywający do portu w Petersburgu na promach. Uczestnicy takiej wycieczki mogą przebywać na terytorium Rosji bez wiz w okresie do 72 godzin pod warunkiem mieszkania na promie lub statku albo w innym miejscu wskazanym w programie wycieczki. Warunkiem niezbędnym jest również posiadanie ważnego paszportu oraz przedłożenie władzom portu listy pasażerów promu lub statku wraz z programem wycieczki. Uczestnicy wycieczek mogą przebywać na terenie Rosji tylko w miejscach wskazanych w programie. Wniosek wizowy można wypełnć online na stronie: https://visa.kdmid.ru/PetitionChoice.aspx. Opłata za wizę turystyczną na 30 dni wynosi 153 zł.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter nie jest wymagany, 220 V; 50 Hz; typ C, typ C-2, typ F

   Pieniądze

   Waluta
   rubel, 1 RUR = 100 kopiejek

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Przykładowe ceny w restauracjach: posiłek dla 2 osób ok. 2 000 rubli, piwo ok. 100 rubli, Coca-Cola/Pepsi (0,33 l) ok. 50 rubli, woda (0,33 l) ok. 30 rubli, kawa ok. 130 rubli.

   Napiwki
   Oczekiwane w restauracjach, wysokość napiwku zależy od jakości obsługi. Za obsługę hotelową można podziękować drobnym prezentem: pocztówką z Polski, kwiatami lub czekoladkami.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Brak.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Dobrze rozwinięta komunikacja, bilet w jedną stronę ok. 25 rubli. W Moskwie czy St. Petersburgu możemy skorzystać z metra. Za taksówkę zapłacimy ok. 12 rubli za 1 km i ok. 100 rubli za opłatę startową.

   Wynajem samochodów
   Koszt wynajęcia auta może być bardzo zróżnicowany i wynosić nawet 200–250 zł za dobę za mały samochód. Koszt benzyny ok. 40 rubli za litr.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   Pieniądze można wymienić bez ograniczeń w bankach i kantorach, w niektórych z nich wymaga się okazania paszportu. Nie należy wymieniać gotówki poza kantorami i bankami, mimo lepszego kursu, z uwagi na duże prawdopodobieństwo otrzymania fałszywych banknotów. Bankomaty przyjmują karty płatnicze światowych sieci. Należy wystrzegać się kupowania alkoholu w kioskach i przydrożnych straganach z uwagi na niewiadome pochodzenie i niebezpieczeństwo zatrucia, jak również spożywania jakichkolwiek napojów proponowanych przez nieznane osoby np. taksówkarza. Rosjanie słyną z tzw. wschodniej gościnności. Typowy rosyjski stół dla gości będzie uginał się od potraw. Lubią biesiadowanie, nigdy nie pojawiają się w gościach bez podarunku. Za napój narodowy uważa się wódkę. Nie pija się jej nigdy bez powodu, zawsze z okazji wesela, pogrzebu, ślubu, narodzin, świąt narodowych i religijnych. Picie wódki jest tu pewnego rodzaju rytuałem. Nie wolno pić samemu. Pije się ze szklanek lub kieliszków i zawsze do dna. Alkoholu się nie zapija, ale zagryza np. ogórkiem, wędliną lub pierogami. Podczas toastu należy powiedzieć „Na zdorovie!”. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz