Zamki Siedmiogrodu, bulwary Bukaresztu

  1. Rumunia
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  1 329
  Cena za wszystkich 2 658
  (Szczegóły ceny)
  Katowice
  21-09-2020 (6 dni/5 nocy)
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  1329 punktów PAYBACK
  21Września 2020
  Wyjazd
  Katowice
  Przyjazd
  Wyc. objazdowa
  Czas podróży: brak danych
  26Września 2020
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Udogodnienia w hotelu:

   Najpopularniejsze
   • Bez paszportu

   Opis organizatora:

   ***
   Rumunia/Rumunia

   Atuty

   - Największe atrakacje kraju - Transylwania i Bukareszt podczas jednego wyjazdu
   - Zwiedzanie kraju z lokalnym, polskojęzycznym przewodnikiem
   - W cenie tradycyjny wieczór rumuński z kolacją w formie bufetu i muyką na żywo

   W programie

   Dzień 1: Nocny wyjazd z Polski. Przejazd do Oradei - miasta słynącego z oryginalnej zabudowy w secesyjnym stylu. Znajduje się tu jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie Wschodniej, który specjalizuje się w naukach przyrodniczych i medycynie. Przykładem architektury barokowej, a jednocześnie największa tego typu budowlą w Rumunii jest okazała rzymskokatolicka Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W jej wnętrzu przechowywane są m. in. relikwie króla Władysława I. Podczas naszego spaceru zobaczymy m.in. Teatr Miejski, czy Pałac Króla Ferdynanda. Zakwaterowanie w hotelu Iris (lub innym, o podobnym standardzie), obiadokolacja, nocleg.
   Dzień 2: Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do miejscowości Kluż Napoka, znajdującego się w centrum Siedmiogrodu. To miejsce narodzin króla Węgier Macieja Korwina, którego pomnik znajduje się na placu węgierskim tuż obok XV w. kościoła św. Michała. Przejazd do Bazny, której symbolem jest kościół obronny z XIII wieku, zakwaterowanie w hotelu Casa Bazna (lub innym, o podobnym standardzie), wieczór rumuński z tradycyjnym jedzeniem i muzyką na żywo, nocleg.
   Dzień 3: Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Sighisoary, miejsca narodzin legendarnego Drakuli i miasta z najlepiej zachowaną średniowieczną zabudową, wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do Braszowa słynącego z legendarnego Czarnego Kościoła - największej budowli gotyckiej w tej części Europy. Będziemy mieli okazję zobaczyć pozostałości murów miejskich z Bramą Katarzyny, historyczny ratusz oraz okazałą cerkiew. Przejazd do miejscowości Predeal, zakwaterowanie w hotelu Cabana Schiorilor (lub innym, o podobnym standardzie), obiadokolacja, nocleg.
   Dzień 4: Śniadanie, przejazd do Bukaresztu, ze względu na rodzaj zabudowy i szerokie trakty zwieńczone Łukiem Triumfalnym zwanego Paryżem Bałkanów". To miasto, w którym stoi największy obiekt architektoniczny w Europie wpisany do księgi rekordów Guinnessa w kilkunastu kategoriach, tak zwany Pałac Ludów - budynek dzisiejszego parlamentu. Zobaczymy Stary Dwór Książęcy zbudowany przez Vlada Tepesa na Starym Mieście. Na Placu Rewolucji będziemy mieli okazję zobaczyć jedno z najbardziej reprezentatywnych miejsc Rewolucji 1989 roku. Powrót na obiadokolację i nocleg.
   Dzień 5: Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Sibiu - miasta artystów i domów z oczami", które można znaleźć na Dużym Rynku. Zobaczymy Kościół Ewangelicki w którym znajduje się grób syna Drakuli oraz Mały Rynek z XV- wiecznymi kamienicami i Most Kłamców. Przejazd do Arad, gdzie zboczymy główną arterię miasta, przy której mieszczą się główne zabytki i po której jeżdżą tramwaje. Zobaczymy Ratusz, Pałac Kultury, Czerwony Kościół czy Teatr Miejski. Zakwaterowanie w hotelu Iris (lub innym, o podobnym standardzie), obiadokolacja, nocleg.
   Dzień 6: Śniadanie, wykwaterowanie i powrót do Polski

   Hotel

   Zakwaterowanie w hotelach ***, każdy pokój posiada własną łazienkę

   Wyżywienie

   HB - śniadania i obiadokolacje
   Śniadania w formie bufetu, obiadokolacja serwowana - zupa, drugie danie i deser, woda w cenie. 
   Podczas pobytu jeden wieczór rumuński z kolacją w formie bufetu. 

   Kraj/region

   Rumunia jest górzystym krajem położonym nad Morzem Czarnym słynącym z legend, ciekawej architektury i pięknych krajobrazów. Stolicą jest Bukareszt stanowiący mieszankę stylów architektonicznych i kultur. Najsłynniejszym regionem kraju jest Transylwania ze względu na krążące legendy o okrutnych czynach i mieszkających tam wampirach, a jednocześnie warowana kraina pełna zamków i klasztorów.

   Cena zawiera

   -Nocleg oraz wyżywienie zgodnie z wykupioną ofertą,  
   -Transport do miejsca docelowego,
   -Bagaż (20 kg na osobę),
   -Opiekę pilota i polskojęzycznego przewodnika podczas pobytu,
   -Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
   -Podatek Vat,
   -Ubezpieczenie KL 30 000 EUR, NNW 3 000 EUR, bagaż 200 EUR

   Cena nie zawiera

   - Taksy klimatycznej, opłat za lokalnych przewodników, parkingów, biletów wstępu
   - Połączeń antenowych
   - Innych wydatków niezawartych w ofercie

   Obowiązkowe opłaty

   Obowiązkowo płatne u pilota - 75 EUR/osoba (taksa klimatyczna, opłaty za lokalnych przewodników, parkingi, bilety wstępu)

   Info dotyczące przejazdu

   Połączenia antenowe realizowane są przy minimum 6 uczestnikach na danej trasie.

   Ważne informacje

   Informacja dla podróżujących z dziećmi do 18 lat - Pisemna zgoda na podróż osoby małoletniej jest potrzebna. Dokument taki powinien zawierać termin pobytu dziecka na terenie danego kraju, dane osobowe i numer paszportu dziecka oraz dane osobowe i numer paszportu osoby, pod której opieką znajduje się dziecko na wycieczce. Taki sam dokument powinien mieć ze sobą jeden z rodziców, jeżeli drugi rodzic nie bierze udziału w podróży. (Za polakzagranica.msz.gov.pl)
   Zawarte w Serwisie informacje dotyczące imprez turystycznych REGO-BIS Sp. z o.o. Sp. Komandytowa nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, lecz są zaproszeniem do zawarcia umowy, o którym mowa w art. 71 Kodeksu cywilnego.

   Rumunia, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Bukareszt / rumuński

   Ogólne wymagania wjazdowe
   wiza nie jest wymagana

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   230 V

   Pieniądze

   Waluta
   nowy lej rumuński (RON), 1 RON = 100 bani

   Komunikacja

   Informacje

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz