Paradise Flycatcher Lodge

oferta dostępna

Cena za osobę 5 348

Razem (Szczegóły ceny)10 696

Masz kartę payback?
Dostaniesz 5348 punktów paybacksamolot

13:00:00

27.05.2020
Warszawa - Okęcie
Mahé

03.06.2020
SEZ
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Informacje praktyczne


Stolica

Victoria


Język

seszelski kreolski, francuski i angielski


Czas lokalny

Różnica czasu względem Polski to: +3 godziny w czasie letnim i +2 godziny w czasie zimowym.


Ogólne wymagania wjazdowe

Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobytach do 90 dni. Podróżni powinni mieć bilet powrotny oraz książeczkę szczepień. przy wjeździe może być potrzebne podanie adresu planowanego miejsca pobytu.


Waluta

rupia seszelska, 1 SCR = 100 cents


Ceny w hotelach i restauracjach

Za danie obiadowe trzeba zapłacić od 200 do 400 rupii, za najtańszą pizzę około 140 rupii, piwo lub sok owocowy to koszt 50–75 rupii. Za jedzenie typu street food zapłacimy 40–60 rupii, za 1,5 l wody 17 rupii, a za kokos na plaży 50–75 rupii.


Napiwki

Nie są wymagane.


Szczepienia

Szczepienie przeciwko żółtej febrze wymagane jedynie od osób powyżej 1 roku, które w okresie 6 dni przed przylotem na wyspy przebywały w strefie występowania tej choroby. W pozostałych przypadkach szczepienie jest zalecane, ale nie obowiązkowe.


Napięcie i rodzaj gniazdka

240 V; 50 Hzl; typ G


Komunikacja / transport publiczny

Można bez problemu korzystać z transportu lokalnego, większość miejscowości jest dobrze skomunikowanych a cena biletu to ok. 5 rupii. Przejazd taksówką będzie dość kosztowny, za krótki przejazd (5 km) taksówkarz może zażądać nawet 400 rupii.


Wynajem samochodów

Drogi utrzymane są w dobrym stanie. Obowiązuje ruch lewostronny. Honorowane jest międzynarodowe prawo jazdy, którym można posługiwać się przez trzy miesiące. Koszt wynajęcia samochodu to około 30 euro za dzień.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

W większych restauracjach i hotelach, za wynajem samochodu czy wycieczkę łodzią zapłacimy w euro. Rupie przydadzą nam się w sklepikach, kawiarniach, tańszych hotelach i na bazarach. Rupii nie da się wymienić na euro. Bankomat wydają tylko lokalną walutę, więc najkorzystniej jest wziąć na wyjazd gotówkę w euro i wymieniać jedynie małe sumy. Opłaty hotelowe można regulować, płacąc euro, dolarami lub kartami kredytowymi.

Jeśli planujemy podróżowanie między wyspami, mamy do wyboru wiele różnych środków transportu. Bez problemu możemy poruszać się autobusami. W podróży między większymi wyspami możemy skorzystać z samolotów, przykładowo przelot z Mahé na Praslin (trwa 15 min) kosztuje ok. 60 euro w jedną stronę, a także wodolotów, na podróż trwającą około godziny wydamy 40 euro, łodzi (z Praslin na La Digue kosztuje 10 euro), tego typu podróż może być dość emocjonująca z uwagi na fale. Turystom lubiącym aktywny wypoczynek polecamy też wynająć rower.

Mieszkańcy Seszeli to w większości (ponad 80%) wyznawcy religii rzymsko-katolickiej. Niezwykle wielką wagę na wyspach przywiązuje się do ochrony środowiska. Trzeba zwracać uwagę na liczne zakazy np. chodzenia po koralowcach.

Opieka medyczna na Seszele jest kosztowna. Za wizytę lekarską zapłacimy ok. 50 USD, a za dzień pobytu w szpitalu od 100 do 200 USD plus koszty ewentualnych zabiegów. Zaleca się wykupienie międzynarodowego ubezpieczenia zdrowotnego.

Ze względów bezpieczeństwa należy unikać tłumów, wieców politycznych i ulicznych demonstracji. Przez silne prądy morskie, niebezpieczne mogą być kąpiele w oceanie na ustronnych plażach. Na wyspach zdarzają się drobne kradzieże, ale nie odnotowuje się większych działań przestępczych. Warto jednak dokumenty i gotówkę przechowywać w hotelowych sejfach.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz