Południowa Szwecja i Dania

oferta dostępna

Cena za osobę 2 081

Razem (Szczegóły ceny)4 162

Masz kartę payback?
Dostaniesz 2081 punktów paybackautokar

15.06.2019
Płock
Dworzec PKS

SKANDYNAWIA

19.06.2019

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Bez paszportu

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kraj

SKANDYNAWIA

Program

Trasa zagraniczna: (prom 1) Ystad – Ales Stenar – Fotewikens – Malmö – Lund – ok. Helsinborg (1) – Helsingor – Fredensborg – Hillerod –  ok. Kopenhaga (1) – Kopenhaga – Ystad (prom 1)

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i przejazd zgodnie z rozkładem jazdy w kierunku Świnoujścia. Zaokrętowanie na promie. Wypłynięcie do Ystad ok. godz. 23:00. Zakwaterowanie w kajutach wewnętrznych. Na promie są restauracje, sklepy, bary i dyskoteki. Nocleg. Trasa: ok. 750 km.

DZIEŃ 2

Przypłynięcie do Szwecji ok. godz. 06:15. Śniadanie. Wyokrętowanie i przejazd do Ystad. Zwiedzanie miasta, m.in.: kościół Santa Maria Kyrka klasztor Franciszkanów oraz Pilgrandhuset – najstarszy skandynawski dom szachulcowy. Dalsza podróż do Ales Stenar – szwedzkiego Stonehedge, gdzie znajduje się kamienny krąg sprzed 1500 lat. Przejazd nabrzeżem do skansenu Fotewikens z czasów wikingów. Wyjazd do Malmö. Zwiedzanie miasta: spacer po starówce, Ratusz, kościół Św. Piotra, Turning Torso – najwyższy budynek mieszkalny w Skandynawii. Dalsza podróż do Lund – zwiedzanie najstarszej w Skandynawii katedry romańskiej z XII w. Spacer po parku uniwersyteckim. Przejazd do hotelu w okolicy Helsinborg, zakwaterowanie. Kolacja (fakultatywnie), nocleg. Trasa: ok. 220 km.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do duńskiego Helsingor. Zwiedzanie Zamku Hamleta (kazamaty, kaplica). Przejazd do Fredensborga – zwiedzanie (z zewnątrz) letniej rezydencji Królowej Małgorzaty II. Dalsza podróż do Hillerod i zwiedzanie zamku Frederiksborg (komnaty). Frederiksborg Slot – najpotężniejszy zamek Danii zajmuje trzy wyspy położone na malowniczym sztucznym jeziorze. Zamkowe wieże, wieżyczki, szczyty i pokryte patyną, miedziane dachy górują nad miastem Hillerød. Dwie największe atrakcje to złocona Ridder Kapellet (Kaplica Koronacyjna), gdzie w ciągu ostatnich dwóch wieków – gdy zamek był siedzibą królewską – odbywały się koronacje monarchów, oraz potężna Riddersalen (Sala Rycerska) z pięknie  dekorowanym wysokim sklepieniem. Przejazd w okolice Kopenhagi. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie). Nocleg. Trasa: ok. 150 km.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Zwiedzanie Kopenhagi, m.in.: Zamek Christiansborg, Parlament, kopenhaska giełda – Borsen,  Nyhavn, Pałac Królewski Amalienborg, fontanna bogini Gefion, pomnik Kopenhaskiej Syrenki, katedra. Czas wolny na deptaku kopenhaskim Strøget.  Spektakularny przejazd 16 km mostem Øresund łączącym Szwecję z Danią. Kolacja (fakultatywnie). Przejazd do bazy promowej w Ystad. O godz. 22:45 rejs nocny do Świnoujścia. Zakwaterowanie w kabinach 4 osobowych wewnętrznych. Wieczór rozrywki, dyskoteka, nocleg. Trasa: ok. 120 km.

DZIEŃ 5

Przypłynięcie do Świnoujścia ok. godz. 06:15. Przejazd na śniadanie we własnym zakresie. Powrót do poszczególnych miejscowości. Trasa: ok. 750 km.
Całość trasy: ok. 2000 km.
Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE

•    transport autokarem lub wygodnym busem
•    przeprawy promowe: Świnoujście – Ystad – Świnoujście
•    2 noclegi na promie w kajutach 4-osobowych wewnętrznych w łazienką i wc
•    2 noclegi w hotelach*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
•    4 śniadania
•    opiekę pilota
•    ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
•    TFG (10 zł)

DODATKOWO PŁATNE

•    pakiet do realizacji programu: 120 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, opłaty klimatyczne, opłaty za wewnętrzne przeprawy promowe, przejazd mostem Kopenhaga – Malmö, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATY OPCJONALNE

•    dopłata do pokoju 1-osobowego: 360 zł
•    dopłata do kabiny 1-osobowej: 560 zł
•    dopłata do kajuty 2-osobowej: 260 zł
•    dopłata do 3 obiadokolacji: 600 zł

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie: autokarem (klimatyzacja, dvd, wc, barek), mniejszym autokarem (klimatyzacja, dvd) lub wygodnym busem (dvd, klimatyzacja).
4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym autokarze.
5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus, samochód osobowy). Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
6. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
7. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 5 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
8. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
9. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne i administracyjne oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) jest obligatoryjnie płatny u Pilota wycieczki we wskazanej walucie i jest ściśle związany z ilością uczestników na wycieczce. Cena pakietu dotycząca realizacji programu jest kalkulowana przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości Podróżnym minimum 5 dni przed wycieczką w formie trwałego nośnika (e-mail, list). Powyższa zmiana nie upoważnia Podróżnego do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Pakiet nie jest rozliczany, a Podróżny otrzymuje dowód zakupu pakietu od Pilota imprezy.
10. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
11. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
12. Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz