Stambuł Wspaniełe Stulecie

oferta dostępna

Cena za osobę 3 063

Razem (Szczegóły ceny)6 126

Masz kartę payback?
Dostaniesz 3063 punktów paybacksamolot

02:30:00

09.11.2019
Warszawa - Okęcie
Antalya

16.11.2019
AYT
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kraj

TURCJA

Opis

DZIEŃ 1 Wylot
Lot do Stambułu (możliwość przesiadki w Antalyi). Trasfer do hotelu na nocleg.
DZIEŃ 2 Stambuł - niezapomniana magiczna metropolia
Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie miasta rozpoczniemy od rzymskiego Hipodromu. Następnie zobaczymy Błękitny Meczet z sześcioma minaretami i 260 witrażami, który jest najważniejszym sanktuarium islamu. Kolejny punkt programu to Pałac Topkapi, stojący na szczycie Sergalio Point, jednego z siedmiu wzgórz Stambułu. Są one położone pomiędzy Złotym Rogiem, Bosforem i morzem Marmara. W drodze na nocleg odwiedzimy Bazar Egipski zwany
również Bazarem Przypraw.
DZIEŃ 3 Fascynujący Bosfor - Troja - Ayvalik
Po śniadaniu na chętnych czeka rejs po Bosforze (ok 30 Euro). Następie udamy się na prom, którym popłyniemy w rejs pomiędzy wybrzeżami Europy i Azji ku drodze do Troi. Podczas przeprawy zobaczymy malownicze fortece, bajkowe pałace oraz wiele ciekawych fasad budynków. Następnie udamy się do Canakkale w Troi, gdzie toczyła się akcja "Iliady" Homera. Tam doświadczymy mistycyzmu miejsca, w którym Homer umiejscowił Wojnę Trojańską oraz ukazał legendarnych bohaterów "Odysei" oraz "Iliady". Przejazd do Ayvalik.
DZIEŃ 4 Pergamon - Kusadasi
Dziś czeka nas malownicza droga wzdłuż wybrzeża do monumentalnego Pergamonu. Odbędziemy tam spacer wzdłuż Akropolu, aby zobaczyć jeden z najbardziej stromych teatrów starożytności, fundamenty Ołtarza Zeusa, świątynię oraz pozostałości po niegdyś światowej sławy bibliotece Pergamonu. Należała ona w swoich czasach do największych w rejonie Aleksandrii. Kolejnym punktem wycieczki jest Kusadasi - tętniące życiem miasto portowe i kurort wypoczynkowy. Ma ono także bogatą historię związaną z położeniem na trasie wielu starożytnych szlaków handlowych. Nocleg w Kusadasi.
DZIEŃ 5 Efez - "Bawełniany Zamek" Pamukkale
Po śniadaniu udamy się do Efezu, jednego z największych odkryć archeologicznych na świecie. Zobaczymy Agorę, świątynię Domicjana, Nimfeum, bibliotekę oraz teatr. Następnie, przejedziemy do Pamukkale, zwanego również Bawełnianą Twierdzą. Widoczne z daleka, śnieżnobiałe tarasy i kaskady wapienne utworzone zostały poprzez spływającą ze źródeł termalnych wodę. Nasz kolejny przystanek to położone tuż obok starożytne uzdrowisko Hierapolis. Ujmuje pięknem doskonale zachowanego teatru i okolicznych zabudowań. Nocleg w Pamukkale.
DZIEŃ 6 Antalya
W drodze do Antalyi, odwiedzimy fabrykę dywanów, gdzie zaznajomią się Państwo z procesem produkcji (począwszy od produkcji materiałów: jedwab, bawełna i wełna - aż do gotowego produktu). Nocleg w okolicy Antalyi.
DZIEŃ 7 Antalya
Tego dnia zwiedzimy Antalyę, jedno z najpiękniejszych miast Tureckiej Riwiery. Przepiękne szczyty gór Taurus oraz bujnie rozwijająca się roślinność, charakterystyczna dla tego regionu, robią niesamowite wrażenie. Zobaczymy m.in. symbole miasta: Yivli Minera (żłobiony minaret), Kalekapisi (bramę obronną), wieżę zegarową oraz stare mury obronne miasta. Podczas przechadzki po mieście istnieje możliwość zrobienia zakupów, zwłaszcza biżuterii i galanterii skórzanej. Uwieńczeniem dnia będzie wizyta nad znanym wodospadem Karpuzkaldiran. Nocleg w Antalyi.
DZIEŃ 8 Powrót
Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski
*Program wycieczki jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Promocje oferty nie łączą się.
Paszport musi być ważny przez minimum 6 miesięcy od daty powrotu!

Cena zawiera

Przelot, program zwiedzania według oferty, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie, wyżywienie według zarezerwowanej oferty (BB - śniadania, HB - śniadania i obiadokolacje), opiekę polskojęzycznego rezydenta, opłaty lotniskowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, ubezpieczenie KL, NNW oraz bagażu oraz choroby przewlekłe.

Cena nie zawiera

Opłaty za wizę turecką, pakietu komfort - obiadokolacje i bilety wstępu według programu wycieczki 590 PLN od osoby, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 120 PLN od osoby, wycieczek opcjonalnych sprzedawanych na miejscu oraz ewentualnych opłat klimatycznych według lokalnych przepisów.

Informacje praktyczne


Stolica

Ankara


Język

turecki


Czas lokalny

Różnica w czasie względem Polski to: czas letni +1 godzina czas zimowy +2 godziny


Ogólne wymagania wjazdowe

Wymagana wiza.

Wjazd dla obywateli Polski na terytorium Turcji możliwy jest wyłącznie na podstawie paszportu i wizy.

Minimalna ważność paszportu do uzyskania wizy elektronicznej lub na lotnisku wynosi 180 dni od daty wjazdu do Turcji. Wymagana minimum jedna wolna strona w paszporcie.

Wiza turystyczna jest wydawana na okres 180 dni. Łączny pobyt nie może przekroczyć 90 dni w ramach 180 dni (możliwość wielokrotnego przekraczania granicy).

Możliwości uzyskania wizy:

- na stronie www.evisa.gov.tr wielokrotna wiza elektroniczna (e-wiza) – 20 USD/os., płatność możliwa wyłącznie kartą debetową/kredytową z systemem 3D Secure,

- na lotnisku po przylocie w punktach sprzedaży na przejściach granicznych (wklejka) – 30 USD/os. lub 25 EUR/os., płatne gotówką.


Waluta

lira turecka (TRY), 1 TRY = 100 kuruszy

Aktualny kurs to: 1TRY = 0.6875PLN, kurs NBP z dnia 2019-09-19


Ceny w hotelach i restauracjach

Kebab w bułce – ok. 3-4 TRY (z kurczakiem); od ok. 6 TRY (z baraniną/wołowiną); danie obiadowe – 6-12 TRY (droższe są dania z rybami i owocami morza); piwo – od ok. 10 TRY


Napiwki

Dawanie napiwków (bakszysz) jest ogólnie przyjęte, szczególnie w restauracjach (min. 10% wartości rachunku) i taksówkach. Warto raz na ok. 2 dni zostawić również napiwek obsłudze sprzątającej pokoje w hotelu.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień

Obowiązkowy podatek turystyczny

Nie ma wymaganych opłat za pobyt turystyczny

Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany, 220 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ F


Komunikacja / transport publiczny

dolmusze, czyli lokalne minibusy: ok. 9 TRY/15 km; taksówki (wyposażone w liczniki): ok. 8 TRY/1 km


Wynajem samochodów

Cena wynajmu małego samochody zaczyna się 160 TRY/dzień. Cena benzyny – ok. 6,60 TRY/l, oleju napędowego – ok. 5,09 TRY/l

Minimalny wiek kierowcy zależy od klasy wypożyczanego auta: najtańsze modele - 21 lat, auta klasy średniej – 24 lata, najdroższe – 27 lat. Czasem mogą wystąpić ograniczenia górnej granicy wieku (powyżej 75 lat). Prawo jazdy należy mieć od minimum roku lub dwóch lat w zależności od wypożyczalni. Konieczne jest okazania paszportu podczas wynajmowania samochodu.

Obowiązuje ruch prawostronny.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Polecamy zabranie euro lub dolarów amerykańskich i wymianę ich na lokalną walutę w kantorze. Wymiana waluty w banku może zająć więcej czasu ze względu na konieczność okazania paszportu.

W regionach turystycznych nie powinno być problemów z płatnością kartą i dostępnością bankomatów.

Targowanie się, szczególnie na targach i w lokalnych biurach podróży, jest ogólnie przyjęte i wskazane.

Przy zwiedzaniu meczetów należy przed wejściem zdjąć obuwie, kobiety nie mogą wchodzić z odkrytymi głowami i ramionami, w szortach. Również podczas podróżowania po wschodnich rejonach Turcji kobiety nie powinny mieć odsłoniętych nóg i ramion.

Kobiety poruszające się samotnie mogą być narażone na kłopotliwe zaczepki, również w dużych miastach.

W czasie Ramadanu od świtu do zmierzchu należy powstrzymać się od jedzenia w miejscach publicznych.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz