W Ogrodach Uzbekistanu

  1. UZBEKISTAN
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  -17%7199
  5 949
  Oszczędzasz: 1 250 zł/os.
  Cena za wszystkich 11 898
  (Szczegóły ceny)
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  08-07-20205949 zł ( 7 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  5949 punktów PAYBACK
  WAW8Lipca 2020TAS
  Wylot 12:40
  Warszawa - Okęcie
  Przylot 02:45
  TASHKENT
  WAW15Lipca 2020SKD
  Przylot 11:50
  Warszawa - Okęcie
  Wylot 07:15
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Region

   Uzbekistan / Uzbekistan

   Opis oferty:

   Taszkent • Kokand • Rishtan • Margilan • Buchara • SamarkandaZapraszamy na piękną podróż do bajecznej krainy. Kotlina Fergańska, nazywana ogrodem Uzbekistanu i spichlerzem Azji, leży między górami Tienszan i Ałaj. W programie są niezwykłe miasta na Jedwabnym Szlaku, skrywające tajemnice minionych wieków, na trasie zachwycają krajobrazy najbardziej zielonego regionu Uzbekistanu. Odkryj Samarkandę, miasto legendarnego Timura, tyrana o duszy artysty, gdzie do tej pory w budowlach dominują turkus i błękit - ulubione barwy władcy. Trasa w Uzbekistanie: ok. 1800 km.

   1. dzień.

   Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Taszkentu.

   2. dzień. taszkent

   Przylot do TASZKENTU w nocy. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg. Śniadanie. Ponad 2-milionowa stolica Uzbekistanu położona u stóp Tien-szanu, jest jednym z największych miast Azji Środkowej. Spacer po starej części miasta. Zwiedzanie: kompleks Chast Imam z grobowcem Hazrati Imama, madrasą Barak-Chana i meczetem Tila Sheikh. Przejście na bazar Chorsu - najsłynniejszy targ w mieście, z imponującą kopułą, zbudowany na kształt panteonu. Czas wolny. Przejazd do nowej części Taszkentu pod Pomnik Odwagi, zbudowany na pamiątkę trzęsienia ziemi w 1966 r. Następnie Plac Niepodległości - serce miasta z pięknymi fontannami. Transfer na stację kolejową. Przejazd pociągiem do Kokandu w Kotlinie Fergańskiej (ok. 4 godz.). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

   3. dzień. kokand - rishtan - margilan

   Śniadanie. Zwiedzanie KOKANDU, którego początki sięgają X w. Miasto leżące na Jedwabnym Szlaku, ważnym szlaku handlowym z Chin do Indii, było głównym ośrodkiem religijnym, gdzie znajdowało się ponad 300 meczetów. Wizyta w Pałacu Khudoyarkhan z XIX w., warowni i siedziby ostatniego chana, nazywanego perełką Kokandu. Następnie mauzoleum Modarikhan - rodzinny grobowiec chanów, meczet Djami z 98 misternie rzeźbionymi kolumnami i z 22-metrowym minaretem na dziedzińcu oraz madrasa Norbutabi - największe centrum religijne Kokandu. Przejazd do RISHTANU - jednego z największych w Azji Środkowej centrum wyrobu ceramiki. Charakterystyczną cechą tego ośrodka jest niepowtarzalny turkusowo-ultramarynowy kolor, odmienny od koloru ceramiki z innych ośrodków w Azji. Wizyta w warsztacie, poznanie techniki wyrobu i malowania ceramiki. Czas wolny. Przejazd do MARGILAN, jednego ze starożytnych miast Uzbekistanu leżących na Jedwabnym Szlaku, ważnego ośrodka międzynarodowego handlu. Wizyta w fabryce jedwabiu i zapoznanie z procesem ręcznego wyrobu materiału. Jedwabie wyrabiane w Margilan słynęły z jakości i były pożądanym materiałem na dworach władców na całym świecie. Przejazd na stację kolejową i do Taszkentu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

   4. dzień. buchara

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd pociągiem szybkobieżnym do BUCHARY (ok. 3 godz.), jednego z najstarszych miast w Azji Środkowej, wpisanego na listę UNESCO. Stare miasto jest jednym z najcenniejszych zespołów architektury islamu w Azji Środkowej, w skład którego wchodzi 140 obiektów. Buchara była najważniejszym miastem na Jedwabnym Szlaku. Zwiedzanie: madrasa Kukedash - największa XVI-wieczna szkoła teologiczna w mieście i jedna z największych w Azji Środkowej; madrasa Nadir Divan Begi - zbudowana jako karawanseraj, czyli miejsce odpoczynku dla karawan, a następnie przebudowana na szkołę; Magoki-Attori - meczet, najstarsza starożytna budowla Buchary; Poi Kalon - kompleks głównych meczetów z VIII w., położony w centrum antycznego miasta. Wizyta na bazarze z wyrobami lokalnych rzemieślników, gdzie szczególną uwagę przykuwa ręcznie wykonana biżuteria. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

   5. dzień. buchara

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Kontynuacja zwiedzania. Mauzoleum Samanidów - miejsce spoczynku Ismaila Samani, władcy rządzącego na przełomie IX i X w. Jest to najstarszy zabytek architektury islamskiej w Azji Środkowej. Następnie meczet Bolo-Hauz z XVIII w. i Ark Citadel - cytadela z V w. będąca siedzibą władców miasta. Przejazd do Sitorai Mokhi Khosa - letniej rezydencji ostatniego Emira Buchary. Powrót do Buchary. Czas wolny. Wieczorem pokaz folklorystyczny na dziedzińcu madrasy Nodir Devanbegi: pokaz regionalnych strojów, śpiewy i tańce ludowe. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   6. dzień. samarkanda

   Śniadanie. Przejazd do Samarkandy - Klejnotu Wschodu, miasta wpisanego na listę UNESCO, którym zachwycał się sam Marco Polo. Położona na Jedwabnym Szlaku, w minionych wiekach odgrywała doniosłą rolę jako ośrodek przemysłowy i naukowy. W XIV w. Samarkanda była jedną z największych stolic świata. Dzisiaj jest chętnie odwiedzana przez turystów podziwiających najstarsze zabytki Azji Środkowej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): degustacja lokalnych win. Kolacja, nocleg.

   7. dzień. samarkanda

   Śniadanie. Zwiedzanie SAMARKANDY rozpoczyna Registan, monumentalny plac, wyłożony palonymi cegłami i brukiem. Jego nazwa oznacza "piaszczyste miejsce". Kiedyś było to targowisko na skrzyżowaniu kilku ulic, które przekształciło się później w centrum życia publicznego. Plac jest uważany za najwspanialszy zespół architektoniczny Azji Środkowej. Otaczają go turkusowe budynki pokryte mozaikami. Znajdują się tu 3 madrasy - teologiczne szkoły muzułmańskie, które w średniowieczu były jednym z głównych centrów naukowych Wschodu. Czas wolny. Przejście do Gur-Emir, mauzoleum, gdzie pochowany jest wielki budowniczy miasta Amir Timur i jego synowie. Mauzoleum z 34-metrową kopułą jest repliką kopuły meczetu Umajjadów w Damaszku. Kopuła pokryta jest dachówkami w kolorach błękitu i turkusu, dominujących w zabudowie starego miasta. Następnie wizyta na Siyab, największym bazarze w mieście, nekropolia Shakhi Zinda, unikalny zespół starożytnych grobowców z XIV-XV w., meczet Bibi Khanum. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   8. dzień.

   Śniadanie lub pobranie suchego prowiantu. Wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Samarkandzie. Wylot do Polski.

   Świadczenia:

   7 noclegów w hotelach ***: 2 w Taszkencie, 1 w Kokand, 2 w Bucharze, 2 w Samarkandzie; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, w tym 1 suchy prowiant, 6 kolacji • przelot • przejazdy wg programu; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW.

   Uwagi:

   Obowiązkowe opłaty na miejscu: rezerwacje i bilety wstępu, lokalni przewodnicy, transfery i przejazdy pociągami wg programu - ok.: 170 USD; napiwki - ok. 3 USD/dzień.Opłaty fakultatywne: degustacja wina - ok.: 20 USD.Najpóźniej do 30 dni przed wylotem wymagane uzupełnienie danych paszportowych niezbędnych do rezerwacji biletów na przejazdy pociągami.Możliwość zamknięcia sprzedaży oferty na 30 dni przed wylotem (uzależnione od dostępności biletów na transfery wewnętrzne).

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz