Italia na wesoło

oferta dostępna

Cena za osobę 1 134

Razem (Szczegóły ceny)2 268

Masz kartę payback?
Dostaniesz 1134 punktów paybackautokar

02:10:00

13.07.2019
Tychy
ul. Generała de Gaulle'a 2, parking dla

18.07.2019

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Bez paszportu

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kraj

WLOCHY

Opis

Padwa - Italia in Miniatura - Oltremare - Rimni - Mirabilandia - San Marino - Wenecja
Padwa - sanktuarium Św. Antoniego
Italia w Miniaturze - park rozrywki
Oltremare - pokaz delfinów
Rimini - antyczny Łuk Augusta
San Marino - najstarsza republika Świata
Wenecja - rejs po Lagunie Weneckiej

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię. W trakcie przejazdu planowane są krótkie postoje.
2 dzień:
W godzinach porannych przyjazd do Padwy – słynnego miasta uniwersyteckiego, gdzie tworzył Dante Alighieri, nauczał Galileusz, studiowali znani Polacy: Mikołaj Kopernik i Jan Kochanowski. Zwiedzanie: Bazylika św. Antoniego – nawiedzenie grobu świętego oraz kaplicy relikwii, w której przechowywane są min. język, podbródek oraz struny głosowe św. Antoniego. Zobaczymy również Palazzo del Bo – historyczna siedziba Uniwersytetu Padewskiego założonego w 1222 r., Prato della Vale, Palazzo della Ragione oraz Bazylikę św. Justyny. Przejazd do hotelu w okolicy Rimini. Zakwaterowanie, kolacja*, nocleg.
3 dzień:
Śniadanie. Wycieczka do parku rozrywki Italia w Miniaturze. Italia in Miniatura została założona w 1970 roku a ideą jej założycieli było zebranie całego piękna i najważniejszych zabytków Włoch w wyjątkowym parku rozrywki. W centralnej części parku znajduje się ponad 270 makiet włoskich zabytków w miniaturze, kościołów, pałaców i placów oraz wiele atrakcji mechanicznych i tematycznych. A wszystko to w otoczeniu pięciu tysięcy naturalnych, miniaturowych drzew. Całkowita powierzchnia parku wynosi 85 000 m². Na park rozrywki można również spojrzeć z góry w czasie przejażdżki pociągiem, który porusza się z niewielką prędkością po jednej szynie, umocowanej na wysokości 6 m. Na młodych miłośników motoryzacji czeka interaktywne miasteczko, gdzie można poznać zasady ruchu drogowego siedząc za kierownicą miniaturowego samochodu. Niewątpliwą atrakcją jest również rejs łodzią po Canale Grande – Wenecji w miniaturze. Po kilku godzinach zabawy przejazd do przyrodniczego parku rozrywki Oltremare w Riccione specjalizującego się w dziedzinie ochrony poszczególnych gatunków zwierząt lądowych i morskich. Atrakcje są szczególnie skoncentrowane na tym, co dotyczy fauny oceanów, czyli na obecności gablot, akwariów, pokazów morskich i małych rezerwatów przyrody. Zainaugurowany w czerwcu 2004 r. Park jest wynikiem inwestycji o wartości ponad 80 milionów euro. Całkowita powierzchnia parku wynosi 110 000 m², z czego 77 000 m² to zieleń i 24 000 m² powierzchni krytej. Największymi atrakcjami parku są pokazy tresury delfinów, których ewolucje można obserwować z widowni lub przez wielką szybę pod wodą, Na koniec dnia udamy się na spacer po historycznej części Rimini, w którym znajdują się cenne pamiątki z epoki starożytnej min. Łuk Cesarza Augusta i Most Tyberiusza. Powrót do hotelu, kolacja*, nocleg.
4 dzień:
Śniadanie. Przejazd do parku rozrywki Mirabilandia, który jest największym włoskim parkiem rozrywki i drugim pod względem liczby odwiedzających. Na obszarze 40 ha (z czego 10 ha to obszar wodny) znajduje się ponad 40 atrakcji oraz bogate zaplecze usługowe. Park jest podzielony na siedem obszarów tematycznych, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci o wzroście powyżej 90 cm mogą się wyszaleć na kolorowych karuzelach i kolejkach górskich o fantazyjnych kształtach w części Bimboboli. Dla najmniejszych są przeznaczone labirynty i baseny z kolorowymi piłkami. Na amatorów ekstremalnych wrażeń czekają dwie największe atrakcje parku - kolejki górskie Katun i Ispeed. Pierwsza z nich, o długości 1200 m, ma zawrotną liczbę pętli i zakrętów. Niektóre z nich pokonuje się do góry nogami. Kolejka Ispeed została otwarta w 2009 r. Można na niej doświadczyć przyśpieszenia do 100 km/h w 2,2 sekundy i zakrętów, które pokonuje się z prędkością 120 km/h. Wodnymi atrakcjami są Autosplash - jazda cadillakiem po wodnej drodze, Rio Bravo - spływ dziką rzeką czy Niagara - zjazd po wodzie z wysokości 27 metrów. Poza wyżej wspomnianymi atrakcjami goście mają do dyspozycji liczne bary i restauracje i to zarówno takie, które sprzedają typowo włoskie jedzenie jak i Mc Donald’s, a poza tym sklepy z pamiątkami, miejsce na piknik i ogrody. Powrót do hotelu. Kolacja*, nocleg.
5 dzień:
Śniadanie. Przejazd do San Marino – zwiedzanie najstarszej republiki świata znajdującej się w obrębie państwa włoskiego, utworzonej w 301 roku przez kamieniarza Marinusa, którego imię dało nazwę państwu. Pieszy spacer wśród średniowiecznej architektury rozpoczniemy od najstarszej bramy prowadzącej do stolicy republiki - Bramy św. Franciszka. Następnie przejdziemy do Groty Kuszników i przed budynek parlamentu Republiki S. Marino. Dalej będziemy podziwiać Bazylikę del Santo, w której przechowywane są relikwie św. Marino i przejdziemy do wieży Guida, najstarszej części fortyfikacji otaczającej średniowieczną republikę. Czas wolny. Powrót do hotelu i popołudniowy odpoczynek nad morzem. Kolacja*, nocleg.
6 dzień:
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Wenecji na parking Tronchetto. rejs wynajętą łodzią po Lagunie Weneckiej. W czasie rejsu będziemy podziwiać z pokładu statku wyspy, m.in.: San Giorgio Maggiore, San Servolo, San Lazzaro degli Armeni, San Clemente, Lido Di Venezia, Murano. Po rejsie piesze zwiedzanie. Spacer rozpoczynamy od Placu św. Marka – zdaniem Napoleona Bonaparte „najpiękniejszego salonu świata”. Następnie zobaczymy Bazylikę św. Marka - sanktuarium skrywające jego relikwie i najcenniejsze dzieło jubilerskie zwane Pala d’Oro - Złotym Ołtarzem, sprowadzone z podbitego w 1204 roku Konstantynopola. Będziemy również podziwiać z zewnątrz Pałac Dożów oraz Most Westchnień. Wjazd windą na Campanillę (dzwonnicę św. Marka), z której rozpościera się widok na Lagunę Wenecką. Zwiedzanie Wenecji zakończymy spacerem malowniczymi uliczkami do Mostu Rialto, czas wolny. Wyjazd do Polski przez Austrię i Czechy z krótkimi postojami po drodze.
7 dzień:
Przyjazd do Polski w godzinach południowych.

Zakwaterowanie

4 noclegi w hotelu o standardzie *** w okolicy Rimini. Funkcjonalnie wyposażone pokoje 2, 3 os. z łazienkami.

Wyżywienie

4 śniadania kontynentalne, (*możliwość wykupienia 4 kolacji składających się z 2 dań na ciepło, deseru i wody mineralnej w cenie 35 EUR za osobę).

Transport

autokar z klimatyzacją, toaletą, video i barkiem.

Ubezpieczenie

Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Uwagi praktyczne

Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia kolacji najpóźniej w dniu dopłaty do całości imprezy.
Podana kwota na realizację program może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników.
W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona). Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych, Bielska Białej, Cieszyna. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy. Przejazd: Cieszyn – Padwa (ok. 980 km) - ok. 13 godz. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 3000 km.
Informacja o cenie:
Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: przewodnicy lokalni, taksy klimatyczne, wjazdy do miast, parkingi, Tour Guide, bilety wstępu do parków rozrywki. Koszt – ok. 105 EUR/os. 

Informacje praktyczne


Stolica

Rzym


Język

włoski


Czas lokalny

Nie ma różnicy pomiędzy czasem lokalnym a czasem letnim i zimowym w Polsce.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Przekroczenie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.


Waluta

euro, 1 EUR = 100 centów

Aktualny kurs to: 1EUR = 4.2989PLN, kurs NBP z dnia 2019-05-24


Ceny w hotelach i restauracjach

Cena pizzy (średnica 32 cm) zależnie od regionu to od 4 € do 17 €, ale najczęściej będzie to koszt około 8 €. Za słynne pasty Bolognese, Napolitano, Carbonara oraz z owocami morza zapłacimy od 8 € do 14 €. Cena dań z owocami morza waha się między 8 a 15 €. Butelka dobrego wina w restauracji to wydatek rzędu 12–16 €. Piwo 0,3 L i napoje gazowane kosztują średnio 3–5 €.


Napiwki

W niektórych restauracjach napiwek jest doliczany do rachunku. Zazwyczaj jest to 10 lub 15%. Niektórzy restauratorzy podają tę informację w menu. Jeśli koszt obsługi nie zostaje doliczony, to zwykle zostawia się napiwek w wysokości 10%.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.

Obowiązkowy podatek turystyczny

Podatek turystyczny pobierany jest bezpośrednio na rachunek hotelu. Im bardziej luksusowa kategoria hotelu, tym opłata jest wyższa. W miastach o największym napływie turystów podatek wynosi średnio od 1 do 5 euro dziennie za osobę. Dzieci do lat 10 są zwolnione z opłaty. Podatek naliczany jest zwykle do 10 dnia pobytu.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany; 230 V; 50 Hz / typ C, typ F, typ L


Komunikacja / transport publiczny

W większych miastach komunikacja publiczna działa sprawnie. Najczęstszym środkiem transportu jest autobus, przyjeżdżający często niepunktualnie i bez rozkładu. Koszt jednorazowego biletu 100-minutowego to 1,5 €. Popularnym środkiem transportu jest też taksówka.


Wynajem samochodów

Koszt wynajęcia samochodu jest uzależniony od standardu auta i okresu najmu. Przykładowo, rezerwując samochód wcześniej, za wypożyczenie samochodu średniej wielkości na 3 dni zapłacimy od 200 do 250 zł.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

W niektórych włoskich miastach, takich jak Genua, Mediolan, Neapol czy Rzym, możemy skorzystać z metra. Czasem spotkamy też tramwaje, jednak głównym środkiem transportu z reguły jest autobus. Niestety, autobusy we Włoszech nie są punktualne, często trudno znaleźć aktualny rozkład. Nie powinniśmy również liczyć na znajomość angielskiego u włoskich kierowców, chociaż większość z nich jest chętna do pomocy i bardzo serdeczna.

Jeśli planujemy podróż taksówką, zawsze należy sprawdzić oryginalne oznakowanie oficjalnych taksówkarzy w danym mieście. Na przykład w Rzymie szukajmy białych taksówek z oznaczeniem “Comune di roma NR_LICENCJI”. Zanim wsiądziemy do auta, koniecznie ustalimy oszacowaną cenę przejazdu. Opłata początkowa wynosi z reguły 3 do 4 €, opłaty za czas i kilometr różnią się w zależności od miasta.

Na wakacjach we Włoszech musimy być przygotowani na włoską przerwę w ciągu dnia: między 12:30 a 16:00 możemy mieć problem ze zrobieniem zakupów. W dużych centrach handlowych przerw nie ma. Po południu zamykane są restauracje. Zazwyczaj czynne są od ok. 12:00 do 15:00 i znowu otwiera się je około 19:00.

Wizytę w muzeum warto zaplanować na weekend – wówczas obiekty są najczęściej otwarte, a dla równowagi nieczynne lub otwarte krócej w poniedziałki.

Tutaj pija się "na okrągło" espresso, a cappuccino rano, do południa. Caffe latte robią sobie Włosi rano na śniadanie, zalewając ciepłe mleko w kubku kawą i to często moka.

Wchodzenie do kościołów we Włoszech w krótkich spodniach, w krótkiej spódniczce i w koszulce bez rękawów jest niemile widziane. Planując odwiedzanie miejsc kultu, należy włożyć ubranie zakrywające ramiona i kolana.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz