Wakacje w Polsce

  Bon turystyczny - jak wykorzystać? [Pytania i odpowiedzi o 500 plus na wakacje dla dziecka]

  Magdalena Łysik

  Wszystko co musisz wiedzieć o bonie turystycznym 500 i 1000 plus na wakacje w Polsce. Dowiedz się, jak aktywować bon turystyczny, dla kogo przysługuje i gdzie wykorzystać 500 plus na wakacje

  W związku z pandemią koronawirusa od 1 sierpnia 2020 roku podczas rezerwowania wakacji w Polsce możemy skorzystać z bonu turystycznego i opłacić nim wypoczynek dla dzieci. Podpowiadamy, jak aktywować bon turystyczny 500 plus na wakacje dla dziecka i jak go wykorzystać. Dowiedz się, komu przysługuje bon turystyczny 500 plus oraz na jakie wyjazdy z biurem podróży warto go zrealizować. Odpowiadamy na listę najczęściej zadawanych pytań o polskie bony turystyczne.

  Co to jest bon turystyczny? Najważniejsze informacje

  Bon turystyczny to jednorazowe świadczenie powstałe w związku z epidemią koronawirusa. Bon 500 plus przysługuje rodzicom na każde dziecko do 18 roku życia. Bon turystyczny wydawany jest w postaci 16-cyfrowego elektronicznego kodu do wykorzystania na usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. WAŻNE! Świadczenie należy wykorzystać na rzecz dzieci. Rodzice otrzymują jeden bon o łącznej wartości zależnej od liczby dzieci w rodzinie. Przykładowo: w rodzinie z 2 dzieci bez niepełnosprawności, rodzice otrzymają jeden kod o wysokości 1000 zł. Bonem turystycznym można płacić wielokrotnie aż do wykorzystania pełnej kwoty. Bon nie jest opodatkowany ani wliczany do wysokości dochodu w rodzinie. Bon 500 plus na wakacje można wykorzystać do 31 marca 2022 roku.

  Polski bon turystyczny należy wykorzystać na imprezy turystyczne i pobyt w hotelach na terenie Polski. Nie ma możliwości opłacenia bonem pobytu dzieci na zagranicznych wakacjach.

  Bon 500 plus – dla kogo przysługuje?

  Bon turystyczny 500 plus na wakacje przysługuje na każde dziecko urodzone do 31 grudnia 2021 roku, które do 18 lipca nie ukończyło 18 lat. Obejmuje więc także niemowlęta oraz dzieci, które urodzą się przed końcem 2021 roku. Świadczenie nie jest zależne od wysokości zarobków rodziców ani od miejsca zamieszkania, co oznacza, że bon 500 plus przysługuje także rodzicom pracującym za granicą.

  Kto dostanie bon turystyczny 1000 plus?

  Bon turystyczny 1000 plus przysługuje na każde dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności urodzone do 31 grudnia 2021 roku, które do 18 lipca nie ukończyło 18 lat. Do regularnego świadczenia rodzice dzieci niepełnosprawnych otrzymają dodatek 500 zł. W dalszej części artykułu odpowiemy także na pytanie, jak otrzymać dodatek do bonu dla dzieci niepełnosprawnych.

  Jak otrzymać i jak aktywować bon turystyczny 500 plus? Instrukcja krok po kroku

  Bon turystyczny zostanie wygenerowany po zarejestrowaniu się w systemie PUE ZUS – Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Nie musisz składać wniosku o bon 500 plus na wakacje, wystarczy go aktywować. Bon turystyczny znajdziesz w systemie ZUS PUE – po zalogowaniu się na swój profil na platformie, wybierz zakładkę „Ogólny” a następnie zakładkę „Polski Bon Turystyczny” i „Mój bon”. Później wystarczy już tylko podać numer telefonu lub adres e-mail, na które zostanie przesłany 16-cyfrowy kod vouchera. Poniżej przedstawiamy szczegółowe instrukcje przygotowane przez ZUS.

  Jak zarejestrować się na platformie ZUS PUE? – instrukcja Sprawdź

  Jak aktywować bon turystyczny? – instrukcja Sprawdź

  Jak otrzymać dodatek dla dzieci z niepełnosprawnością? – instrukcja Sprawdź

  Jak wykorzystać bon 500 plus na wakacje dla dziecka?

  FLY.PL znalazło się na liście podmiotów, które honorują płatność bonem turystycznym i gdzie można ten bon zrealizować. Aby wykorzystać bon turystyczny 500 plus na wakacje dla dziecka należy przy wyborze hotelu lub wycieczki realizowanej w Polsce, skontaktować się z obsługą klienta FLY.PL pod numerem 222550606. Następnie konsultant poprosi o podanie wygenerowanego wcześniej w systemie PUE ZUS 16-cyfrowego kodu vouchera. Następnie transakcję należy potwierdzić SMS-em, który zostanie wysłany na numer podany w systemie PUE ZUS.

  Na co wydać bon turystyczny?

  Bon turystyczny można wykorzystać wyłącznie na imprezy turystyczne z noclegiem: wycieczki, kolonie, obozy lub pobyt w hotelu z dojazdem własnym dla dzieci na terenie Polski. Wśród oferty FLY.PL z płatnością bonem turystycznym dostępne są wyjazdy nad morze oraz wczasy w polskich górach a także liczne weekendowe lub klikudniowe wycieczki do najciekawszych polskich miast, tzw. City Break w Polsce. Szczególną popularnością na wakacje z dziećmi cieszą się hotele z aquaparkami, które zapewniają mnóstwo zabawy dla dzieci w każdym wieku. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą FLY.PL na wczasy w Polsce.

  Bon turystyczny czy można zapłacić za rodzica?

  Bonem turystycznym nie możemy opłacić wyjazdu dla rodzica. Bon wakacyjny można wykorzystać wyłącznie na opłacenie imprezy turystycznej na rzecz dla dzieci. Przykładowo, jeśli oferta na wakacje dla 2 dorosłych i 2 dzieci wyniesie 3000 zł – 1100 zł za osobę dorosłą i 400 zł za dziecko – przy wykorzystaniu bonu turystycznego od kwoty całego wyjazdu zostanie odliczone 800 zł. Natomiast pozostałą cześć kwoty będzie można wciąż wykorzystać na przykład przy rezerwacji innego wyjazdu, chociażby rodzinnej wycieczki na weekend do wybranego miasta.

  Dlaczego warto zrealizować bon turystyczny we FLY.PL?

  FLY.PL to wyszukiwarka ofert renomowanych biur podróży. Oznacza to, że w jednym miejscu masz wszystkie oferty hoteli i wycieczek najlepszych polskich organizatorów i specjalistów od podróży: Itaka, Exim Tours, Ecco Holiday, Karpatia, Plus Wakacje, Premio Travel, Rego-Bis i wiele innych. Pozwala to na porównanie ofert różnych biur podróży i wybranie tej w najniższej cenie. W szczegółach ceny każdej wycieczki znajdziesz informację na temat kosztów rezerwacji miejsc dla dzieci.

  Polecane oferty biur podróży z bonem turystycznym

  Udostępnij

  Skopuj link

  FLY.PL