Fuerteventura – pomysł na urlop Last Minute

  Aktualności
  Joanna Malinowska
  Leć na urlop Last Minute na Fuerteventurę i odkryj najpiękniejsze plaże na Wyspach Kanaryjskich! Przedstawiamy największe atrakcje popularnej „Fuerty”

  Fuerteventura – „wyspa wiatru” i „plaża Wysp Kanaryjskich” – te dwa określenia znakomicie opisują Fuertę. Jest to raj dla miłośników sportów wodnych i aktywnego wypoczynku oraz wielbicieli wylegiwania się na plażach pokrytych złotym piaskiem. Najchętniej korzystają z tego osoby, które mają dość polskiej zimy. Naszym zdaniem Fuerteventura to znakomity kierunek na wakacje Last Minute na koniec lata i początek jesieni. Co warto wiedzieć przed wyjazdem? Przedstawiamy najważniejsze informacje przed podróżą na Wyspy Kanaryjskie!

  Fuerteventura – pogoda. Kiedy jechać na urlop?

  Fuerteventura jest najbardziej słoneczną, ciepłą i suchą wyspą z całego archipelagu Wysp Kanaryjskich. Wyjątkowy klimat zawdzięcza położeniu blisko wybrzeża Afryki. Fuerta wyróżnia się bardzo małym, rocznym wahaniem temperatury oraz największą na Kanarach liczbą słonecznych dni. Dzięki temu wyspa znakomicie nadaje się na urlop przez cały rok. W czerwcu, lipcu i sierpniu temperatury na Fuerteventurze są najwyższe, jednak uczucie upału jest łagodzone przez wiatr. Jest to najlepszy okres dla miłośników morskich i słonecznych kąpieli. Eksperci FLY.PL polecają natomiast wycieczki Last Minute we wrześniu i październiku. Możemy się wówczas spodziewać wysokiej temperatury i stosunkowo niewielkiego wiatru. Fuertę polecamy także na wczasy na Wyspach Kanaryjskich wiosną – szczególnie osobom lubiącym aktywny wypoczynek i brak wakacyjnego zgiełku.

  Fuerteventura – pogoda i klimat

  Warunki / Miesiące I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  Min. temperatura (°C)121213131516191918171513
  Maks. temperatura (°C)191920212324272726242119
  Temper. Min. (°C)181817171820212222222019
  Godziny słoneczne (h) 677891011118765
  Dni deszczowe 754210000457
  Wilgotność powietrza (%) 686764616363596266676866

  Fuerteventura – gdzie najlepiej jechać?

  Największym kurortem na Fuerteventurze jest Caleta de Fuste. Położone w wschodniej części wyspy miasto jest znakomitym wyborem na wakacje z dziećmi. Wszystko dzięki lokalizacji najbliżej lotniska oraz plażom, które nie są może tak piękne jak w innych częściach wyspy, ale są za to osłonięte od wiatru, prądów i mają łagodne zejście do wody. Najbardziej rozrywkowym kurortem Fuerty jest zlokalizowane na północy Corralejo. Wybór tej miejscowości polecamy przede wszystkim osobom młodym oraz wszystkim lubiącym zwiedzać. Świetną bazą wypadową do odkrywania atrakcji wyspy jest również położony na południu wyspy kurort Costa Calma. Miasteczko zlokalizowane jest w pobliżu słynnej plaży Sotavento, na którą wybrać powinni się wszyscy miłośnicy sportów wodnych. Wielbicielom aktywnego wypoczynku polecamy też wietrzną miejscowość Morro Jable na półwyspie Jandia – najbardziej na południe wysunięty kurort Fuerteventury.

  Co warto zobaczyć na Fuerteventurze?

  Największym skarbem i atrakcją wczasów na Fuerteventurzeplaże. Piaszczyste, długie, z świetnymi warunkami do uprawiania surfingu, kite'a i innych sportów wodnych. Najsłynniejsza jest plaża Sotavento. Na odcinku zwanym Playa Barca od lat odbywają się mistrzostwa windsurfingu. Warto się wybrać na Playa Cofete – najpiękniejszą plażę na wyspie. Duże wrażenie robi też plaża z czarnym piaskiem w pobliżu Ajuy. Symbolem Fuerteventury jest Park Krajobrazowy Wydm Corralejo – z ruchomymi piaskami i świetnym punktem widokowym na wyspę Lobos. Rodzinom z dziećmi polecamy wizytę w ogromnym ogrodzie zoologiczno-botanicznym Oasis Park, a osobom lubiącym zwiedzać wycieczkę po kanaryjskich miasteczkach, np. Pajara, Antiqua i La Oliva. Z Corralejo można popłynąć też w rejs na Lanzarote lub Lobos. Polecamy!

  Fuerteventura – mapa

  KLIKNIJ ABY AKTYWOWAĆ MAPĘ Kliknij aby aktywować mapę
  FLY.PL