Hurghada na urlop Last Minute. Krótki przewodnik

  Aktualności
  Beata Gizak
  Hurghada to znakomity pomysł na wyjazd Last Minute jesienią i zimą! Przedstawiamy krótki przewodnik z najważniejszymi informacjami i polecanymi atrakcjami egipskiego kurortu

  Najstarszy i najpopularniejszy kurort w Egipcie. Hurghada co roku przyciąga turystów pogodą, turkusowym morzem oraz kolorowymi rafami. Do tego szeroki wybór hoteli z niezwykle bogatą formułą All Inclusive oraz ogromne aquaparki uwielbiane nie tylko przez dzieci. Dlaczego jeszcze warto wybrać się do Hurghady na niezapomniany urlop Last Minute i z których atrakcji skorzystać podczas pobytu? Prezentujemy krótki przewodnik wakacyjny po egipskim kurorcie.

  Hurghada – kiedy jechać?

  Hurghada, jak cały Egipt, leży w strefie klimatu zwrotnikowego skrajnie suchego. Opady deszczu są bardzo rzadkie. W sezonie wakacyjnym możemy spodziewać się prawdziwych upałów. W lipcu i sierpniu temperatura powietrza przekracza 40°C, a wody wynosi ok. 30°C. Z tego względu szczególnie polecamy wycieczki do Hurghady jesienią, zimą i wiosną. Nawet w najchłodniejszym miesiącu – styczniu – temperatura powietrza w ciągu dnia nie spada zazwyczaj poniżej 23°C, a wody ok. 20°C. Jedynie wieczorami warto mieć przy sobie ubranie z długim rękawem, ponieważ często występuje chłodny wiatr.

  Hurghada – pogoda i klimat

  Warunki / Miesiące I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  Min. temperatura (°C)141416192325262725231916
  Maks. temperatura (°C)222325273032333432302724
  Temper. Min. (°C)222122232526272827272524
  Godziny słoneczne (h)7891011101010101088
  Wilgotność powietrza (%)535151525152545254555654

  Hurghada – co warto zobaczyć? Polecane atrakcje i wycieczki

  Egipt najchętniej wybierany jest na wakacje Last Minute przez miłośników plażowania, nurkowania i sportów wodnych. W okolicach Hurghady oraz pobliskich miejscowości – Makadi Bay, Soma Bay i Safaga – można spróbować snurkowania, nurkowania z akwalungiem, nauczyć się kite- i windsurfingu oraz całe dnie wygrzewać się na piaszczystych plażach. Ogromną atrakcją na wakacje z dziećmi są położone w regionie Hurghady znakomite aquaparki, z słynnym Jungle Aqua Park na czele.

  Osobom, które chcą poznać egipską kulturę i spróbować tutejszej kuchni, polecamy wybrać się do najstarszej części Hurghady – dzielnicy Dahar. Mieści się tam m.in. największy bazar w mieście. Bez problemu można wytargować atrakcyjne ceny na pamiątki, złotą biżuterię i aromatyczne przyprawy. W starej części Hurghady warto wybrać się także do jednej z świątyń, np. kościoła koptyjskiego. Polecamy również wycieczkę do luksusowego kurortu El Gouna. Zaprojektowany w formie wysepek porozdzielanych kanałami nazwany jest Egipską Wenecją. Znajdują się tu luksusowe hotele, pola golfowe i kasyno.

  Z położonych w regionie Hurghady hoteli organizowane są liczne wycieczki. Spośród bliższych polecamy rejs na Wyspę Giftun (idealne miejsce na snurkowanie i plażowanie) oraz safari jeepami lub wielbłądami po pustyni. Najpopularniejszą wycieczką całodniową jest Luksor i Dolina Królów (ok. 300 km) – starożytne miasto nazywane jest największym muzeum na świeżym powietrzu. Drugą popularną wycieczką jest Kair (ok. 450 km). Podczas całodniowej wyprawy można zobaczyć Piramidy i Sfinksa w Gizie, a także zwiedzić Muzeum Kairskie z słynną złotą maską Tutenchamona.

  FLY.PL