Macedonia, Ochryda

Macedonia na Wakacje 2019! Co warto zobaczyć?

Autor: Daniel Grębowski, Data publikacji:

Macedonia – kierunek dla odkrywców! Sprawdź, gdzie jechać na wakacje i dlaczego warto wybrać się do Ochrydy i stolicy kraju Skopje. Poznaj największe atrakcje tych miejsc!

Macedonia wciąż pozostaje tajemniczym krajem bez masowej turystyki, choć coraz częściej wybierana jest jako kierunek na wakacje 2019. Dlaczego warto się tam wybrać? W Macedonii poczujecie wyjątkowy bałkański klimat. Zachwyci Was lokalna kuchnia, moc ciekawych zabytków i dziewicza przyroda. Odkryj przepiękną Ochrydę i niesamowite Skopje. Skorzystaj z wycieczek objazdowych po Macedonii i wybierz wczasy inne niż wszystkie.

Atrakcje Ochryda – co warto zobaczyć w letniej stolicy Macedonii

Ochryda jest przepięknym miastem otoczonym przez zielone pasma gór. Znajduje się tam przepiękne Jezioro Ochrydzkie, które przypomina morze, ponieważ jest tak ogromne, że jego drugi brzeg ginie za horyzontem. Ochryda przypomina kurort nadmorski z szerokim wyborem atrakcji. Wczasy w Macedonii to dobry wybór dla miłośników sportów wodnych czy nurkowania. Ponadto brzegi jeziora skrywają wiele niesamowitych zabytków, m.in. Cerkiew św. Jana Teologa czy Monastyr św. Nauma. Znajduje się tam również wspaniała Twierdza Cara Samuela, skąd rozpościera się niesamowity widok na jezioro oraz miasto. Region Jeziora Ochrydzkiego wpisany jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Atrakcje Skopje – zobacz miasto historii, zabytków i wielu atrakcji

Skopje to miasto, w którym tradycja przeplata się z nowoczesnością. Te dwie sfery dzieli rzeka Wardar, którą przecinają niezwykłe mosty. Ze względu na burzliwą historię tego miasta znajdziemy tam relikty różnorodnych kultur – serbskiej czy bułgarskiej. Skopje skrywa wiele ciekawych zabytków od pełnego uroku Starego Miasta, twierdzy, łaźni tureckiej po Stary Targ, czyli kolorowy rynek w bałkańskim klimacie. Warto odwiedzić tu również Muzeum Archeologiczne oraz słynny Most Sztukize ze statuetkami macedońskich artystów. Skopje to dobry wybór na wycieczkę objazdową lub wyjazdy typu City Brak – w naszej ofercie znajdziecie kilka ciekawych propozycji, które pozwolą Wam poznać tę piękną krainę.

Zobacz galerię najpiękniejszych zdjęć z Macedonii

Najciekawsze oferty na Wakacje 2019 w Macedonii

Tourist (Ohrid)hotel 3-gwiazdkowy

1 554 

Macedonia, Macedonia Zachodnia

-26% 2108

7 dni od 23.09.2019 - Katowice

Filiphotel 4-gwiazdkowy

1 634 

Macedonia, Macedonia Zachodnia

-25% 2200

7 dni od 23.09.2019 - Katowice

Aqualinahotel 4-gwiazdkowy

1 745 

Macedonia, Macedonia Zachodnia

-16% 2100

7 dni od 03.06.2019 - Warszawa

Granithotel 4-gwiazdkowy

1 845 

Macedonia, Macedonia Zachodnia

-24% 2450

7 dni od 03.06.2019 - Warszawa

Mizohotel 4-gwiazdkowy

1 969 

Macedonia, Macedonia Zachodnia

7 dni od 16.09.2019 - Warszawa

Izgrev Spa & Aquaparkhotel 5-gwiazdkowy

2 064 

Macedonia, Macedonia Zachodnia

-22% 2650

7 dni od 03.06.2019 - Warszawa

Czarnogóra na wakacje 2019 [przewodnik]

Czarnogóra to prawdziwa „Bałkańska Czarna Perła”. Wymarzone miejsce na wakacje, które urzeknie każdego! Podpowiadamy, gdzie się zatrzymać i co zobaczyć w pięknej Czarnogórze.

aktywny wypoczynek, wakacje na Półwyspie Bałkańskim, zwiedzanie i wycieczki objazdowe

FLY.PL