Magiczne Wyspy Kanaryjskie – odkryj Teneryfę!

  Aktualności
  Maciej Strzelecki
  Wakacje to okazja, aby zwiedzić jedną z najpiękniejszych hiszpańskich wysp. Zapraszamy na wczasy na Teneryfę!

  Według legendy Teneryfa jest częścią mitycznej krainy, Atlantydy, którą opisał grecki filozof, Platon. Największa z Wysp Kanaryjskich, jak magnes przyciąga podróżników spragnionych egzotycznego wypoczynku oraz inspiruje artystów. Znajdziecie tu drzewa smocze, z których najstarsze liczy 3 000 lat, majestatyczny wulkan Teide i zachwycającą różnorodność przyrody – bujną zieleń na północy i piaszczyste wybrzeże na południu. Niezwykłe plaże z wulkanicznym piaskiem, idealne warunki do windsurfingu i znane na całym świecie parki rozrywki, Siam Park i Loro Park, które są gwarancją, że spędzicie niezapomniane wakacje.

  Podróżowanie to także odkrywanie nowych smaków, a znajdziecie tu pyszny likier bananowy, przetwory z kaktusa, miód palmowy i wyśmienite sosy mojo. Kanaryjska kuchnia to niezwykła różnorodność, bogactwo smaków i kolorów. Polecamy wam szczególnie danie, które się nazywa ropa vieja – przepyszny, prosty gulasz, który serwowany jest w każdej restauracji. Owoce morza i ryby to specjalność hiszpańskiej kuchni, jeśli nie próbowaliście jeszcze paelli, tu będziecie mieć tysiące okazji.

  Masca, niewielka wioska położona w pięknych górach Teno, która jest naszym ulubionym miejscem na wakacje na Teneryfie. Zaplanujcie całodzienną wyprawę, podziwiajcie malownicze widoki, wzniesienia, wąwóz, wyjątkową roślinność i odetchnijcie głęboko tym świeżym powietrzem. Tajemnice Teneryfy znajdują się również głęboko pod ziemią. 17 kilometrowa jaskinia La Cueva del Viento wypełniona jest tarasami, korytarzami i niespotykanymi zwierzętami, które tu znalazły swój dom. Jeśli kochacie przyrodę, odkryjcie Wąwóz Piekielny – o tym nic nie będziemy pisać, to miejsce musicie zobaczyć!

  Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy was, aby odkryć Teneryfę. Jeśli szukacie wycieczek, sprawdźcie ofertę na lato na Kanarach. Znajdziecie tu kameralne hotele, ekskluzywne obiekty z urozmaiconą formułą all inclusive oraz te, które oferują atrakcje dla najmłodszych – polskojęzyczne animacje, kręte zjeżdżalnie w aquaparku i tysiące szalonych zabaw w miniklubach. Kochacie spontaniczne i tanie wczasy? Sprawdźcie nasze oferty Last Minute.

  FLY.PL