Marsa Alam Egipt

Wakacje w Marsa Alam – zwiedzanie i nurkowanie

Autor: Marzena Jarnot, Data publikacji:

Najpiękniejsze plaże, niesamowita rafa koralowe i moc zabytków – sprawdź dostępne atrakcje na wakacjach w Marsa Alam w Egipcie

Wakacje w Marsa Alam to wspaniały wybór dla osób, które chcą odpocząć od zgiełku centrów turystycznych. Będzie to doskonały kierunek na wakacje dla amatorów nurkowania, gdyż znajdują się tam niemal dziewicze rafy koralowe, które skrywają tajemnice podwodnego świata żółwi, delfinów czy diugoniów. Możemy je łatwo spotkać, zanurzając się w głębiny Morza Czerwonego. Marsa Alam to również niesamowite plaże z białym piaskiem oraz nowoczesne hotele z urozmaiconą ofertą All Inclusive w Egipcie. Co powiesz na wizytę na pustynnym safari albo zwiedzenie Luksoru i Doliny Królów?

Galeria zdjęć z Marsa Alam

Zwiedzanie i atrakcje na wakacjach w Marsa Alam

Marsa Alam to doskonały wybór na aktywny wypoczynek i dobra baza wypadowa do zwiedzania Egiptu. Dużą atrakcją są wycieczki po pustyni do wiosek beduińskich (np. quadami lub wielbłądami) oraz do Parku Narodowego Wadi El Gamal. Na wakacjach w Marsa Alam warto zobaczyć Port Ghalib - luksusowy kurort z renomowanymi hotelami, centrami handlowo-rozrywkowymi, polami golfowymi oraz międzynarodowym portem morskim i klubami jachtowymi. Ciekawą atrakcją będzie też wizyta w El Quseir, czyli spokojnym historycznym miasteczku z najstarszym i niegdyś najważniejszym portem w tej części Egiptu. Absolutnym obowiązkiem zwłaszcza dla tych, którzy odwiedzą Egipt pierwszy raz, jest wycieczka do Luksoru i Doliny Królów.

Nurkowanie w Marsa Alam

Pobyt w Marsa Alam warto polecić miłośnikom nurkowania. W tym regionie wybrzeża Morza Czerwonego znajdują się najładniejsze plaże oraz przepiękne rafy koralowe. W Marsa Alam możecie spróbować swoich sił w snorkelingu. Szczególnie warto wybrać się w rejs na prawdziwie rajskie Wyspy Qulaan z białym piaskiem. W Marsa Alam istnieje możliwość nurkowania głębinowego, dlatego ten region polecamy też zaawansowanym płetwonurkom. Na wakacjach w Marsa Alam niezwykle warto zaplanować całodniowy rejs np. do „domu delfinów”, zatoki żółwi czy do podwodnych ogrodów, w których można zobaczyć diugonie, czyli krowy morskie.

TOP 10 Hoteli w Marsa Alam

Blue Reef Resorthotel 4-gwiazdkowy

2 109 

Egipt, Marsa Alam

-18% 2589

7 dni od 31.08.2019 - Katowice

Brayka Bay Resorthotel 4-gwiazdkowy

2 279 

Egipt, Marsa Alam

-10% 2539

7 dni od 25.05.2019 - Warszawa

Novotel Marsa Alamhotel 5-gwiazdkowy

2 289 

Egipt, Marsa Alam

-28% 3189

7 dni od 18.05.2019 - Katowice

LTI Akassia Beachhotel 5-gwiazdkowy

2 419 

Egipt, Marsa Alam

-10% 2689

7 dni od 18.05.2019 - Katowice

aktywny wypoczynek, nad morzem, wczasy nad Morzem Czerwonym, wczasy w Egipcie

FLY.PL