Wakacje na Zanzibarze

  Zanzibar koronawirus – czy można lecieć na wakacje do Tanzanii?

  Magdalena Łysik
  Egzotyczne wczasy na Zanzibarze - sprawdź, jakie zasady wjazdowe obowiązują na rajskiej wyspie i w całej Tanzanii

  Zaktualizowano: 15.06.2021 r.

  Sezon na Egzotykę trwa! Biura podróży przygotowały ciekawą ofertę egzotycznych kierunków, które przez obostrzenia związane z koronawirusem były chwilowo niedostępne. Już teraz możemy spędzić wakacje na Zanzibarze! Ta przepiękna wyspa Tanzanii to raj dla miłośników błogiego relaksu i natury. Nic dziwnego, że w tym sezonie Zanzibar okazał się prawdziwym wakacyjnym hitem!

  Otwarcie granic w Tanzanii – jakie zasady wjazdu obowiązują na Zanzibarze?

  Przestrzeń powietrzna dla lotów międzynarodowych jest otwarta od 18 maja 2020 r. Od tego dnia połączenia lotnicze na Zanzibar i do Tanzanii są realizowane, a na wczasy na Zanzibarze z biurem podróży latamy nieprzerwanie od listopada 2020 r.

  Od 4 maja 2021 r. wszyscy podróżni zobowiązani są do okazania po przylocie Na Zanzibar (i do Tanzanii) negatywnego wyniku testu RT-PCR na obecność COVID-19. Próbki do testu powinny być pobrane w ciągu 72 godzin przed przylotem do Tanzanii (czas liczony jest od pobrania wymazu). Dodatkowo osoby podróżujące z krajów o wysokiej liczbie zachorowań mogą zostać poproszone wykonanir szybkirgo testu („rapid test”) po przylocie, którego koszt wyniesie 25 USD.

  Każda osoba podróżująca do Tanzanii musi również wypełnić 24 godziny przed wjazdem do kraju formularz online (tzw. Travelers Surveillance Form) dostępny na stronie: https://afyamsafiri.moh.go.tz/. Po wypełnieniu formularza podróżny otrzyma stosowne potwierdzenie. Powiadomienie będzie zawierało unikalny kod (Unique Health Code - UHC), który należy okazać po przybyciu do Tanzanii. Dodatkowo, przy wjeździe należy wypełnić karty informacyjne dot. stanu zdrowia („health information cards”).

  źródło: https://www.gov.pl/web/tanzania/

  Czy można lecieć na Zanzibar i do Tanzanii z Polski?

  Tanzania nie jest objęta zakazem lotów. Nie ma ograniczeń w podróżowaniu na Zanzibar z Polski. Można latać z Polski do Tanzanii i na Zanzibar zarówno samolotami wyczarterowanych przez biura podróży, jak i połączeniami rejsowymi. Wyjazdy na Zanzibar z biurem podróży wznowiono na początku listopada.

  Procedury bezpieczeństwa na wakacjach na Zanzibarze i w Tanzanii

  Turyści mogą mieć badaną temperaturę na lotnisku po przylocie. W trakcie podróży obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Zaleca się zachowanie dystansu i częste odkażanie rąk. Turyści są zobowiązani do wypełnienia formularza lokalizacyjnego dostępnego na pokładzie lub w jakimkolwiek innym środku transportu.

  Szczegółowe zasady bezpieczeństwa na Zanzibarze

  Ogólne środki ostrożności

  1. Obowiązkowe zakrywanie ust oraz nosa w przestrzeni publicznej. Nie ma obowiązku noszenia maseczki na terenie hotelu/resortu.

  2. Zaleca się regularne mycie rąk pod bieżącą wodą z mydłem oraz ich dezynfekowanie.

  3. Obowiązuje dystans społeczny przynajmniej 1,5 metra.

  4. Przy wejściu do zamkniętych obiektów publicznych mierzona jest temperatura. Za temperaturę podwyższoną uznaje się temperaturę ciała powyżej 37,5oC.

  Zasady obowiązujące w hotelach na Zanzibarze:

  Recepcja

  1. Regularnie dezynfekowane stanowisko recepcji.

  2. Możliwie uproszczony check-in i check-out.

  3. Badanie temperatury ciała każdego z nowo przybyłych gości.

  4. Do dyspozycji gości będą dostępne dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk.

  5. W recepcji można ustalić kwestie serwowania posiłków np. podawane do pokoju.

  6. Zachęca się do płatności bezgotówkowych.

  Restauracje i bary

  1. Zmniejszenie dotychczasowej ilości stolików w celu utrzymania odpowiedniego dystansu między gośćmi.

  2. Posiłki będą serwowane przez kelnerów na życzenie gości.

  3. Menu będzie wyświetlane na ekranach lub rozpisywane na tablicach.

  4. Stoliki będą dezynfekowane po każdym z gości.

  Obsługa hotelowa

  1. Obsługa będzie wyposażona w niezbędne przedmioty ochrony osobistej takie jak maseczka, przyłbica, rękawiczki, płyny do dezynfekcji.

  2. Część hoteli zrezygnowała z codziennego housekeepingu. W recepcji istnieje możliwość zamówienia sprzątania.

  Przestrzenie wspólne, basen, fitness, SPA i inne atrakcje hotelowe

  1. Część hoteli zastrzega możliwość wyłączenia z działań obiektów typu SPA, siłownia i miniclub.

  2. Zajęcia odbywające się na świeżym powietrzu będą realizowane.

  3. Zostanie ograniczona liczba osób mogących korzystać z basenu w jednym czasie.

  4. Informacje o ograniczeniach i dostępnych atrakcjach będą dostępne w recepcji hotelowej.

  Źródła: Biuro Podróży Rainbow, https://www.gov.pl/web/dyplomacja/tanzania, https://www.gov.pl/web/tanzania/informacje-w-sprawie-przekraczania-granic-w-panstwach-akredytacji-placowki

  Kwarantanna po powrocie z zagranicy do Polski minimum do 31 sierpnia

  Zgodnie z aktualnym Rozporządzeniem Rady Ministrów do 31 sierpnia 2021 rokuobowiązuje 10-dniowa kwarantanna po powrocie do Polski.

  Z kwarantanny zwalnia negatywny wynik testu PCR lub antygenowego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego:

  • przed przylotem do Polski (nie starszy niż 48 godz.) LUB w Polsce maks. do 48 godz. po przekroczeniu granicy przy podróżach ze strefy Schengen;
  • w Polsce maks. do 48 godz. po przekroczeniu granicy przy podróżach ze strefy Non Schengen.

  Z kwarantanny, bez względu na kierunek podróży, zwolnione sąm.in. osoby zaszczepione przeciwko COVID-19ozdrowieńcy, którzy przebyli chorobę w ciągu ostatnich 6 miesięcy, a także dzieci poniżej 12 roku życia podróżujące pod opieką dorosłych zaszczepionych (min. 14 dni od podania pełnej dawki) lub posiadających negatywny wynik testu.

  Test antygenowy lub PCR zwalniający z kwarantanny można wykonać m.in. na wybranych lotniskach po przekroczeniu granicy oraz w laboratoriach poza lotniskiem w ciągu maksymalnie 48 godzin od przekroczenia granicy. Koszt takiego testu poza lotniskiem wynosi ok. 130 zł. Klienci FLY.PL otrzymają 10% rabatu na wykonanie testu w laboratoriach sieci Diagnostyka. Jak zastrzega rozporządzenie, państwo nie pokrywa kosztu testów. Ważne! Wynik testu wykonanego po przylocie musi zostać wprowadzony do systemu teleinformatycznego sanepidu przez laboratorium w okresie 48 godz. od przekroczenia granicy. 

  Szczegółowe informacje dostępne są w artykule: Kwarantanna po powrocie z zagranicy - ważne informacje

  Kontakt dla mediów
  Tel:
  22 255 06 24
  Mail:
  media@fly.pl
  Udostępnij

  Skopuj link

  FLY.PL