10 rzeczy, które zaskoczą was w Hiszpanii!

Autor: Ewa Michalak, Data publikacji:

Przygotuj się na gorące wakacje!

Hiszpania to kraj, który inspiruje wyjątkową kulturą, wielowiekową tradycją, unikalnymi świętami narodowymi i radością, którą czuć na każdym kroku! Właśnie tutaj, w ojczyźnie Picassa, możecie spędzić niezapomniane wczasy, delektować się sangrią i wyśmienitymi owocami morza, plażować, zwiedzać i poczuć prawdziwą fiestę. Niezależnie czy spędzicie wczasy na Costa Brava, Costa del Sol, Gran Canarii, Teneryfie, Majorce czy w Barcelonie, zapewniamy, że każde z tych miejsc skradnie wam serce! Pamiętacie jak w dzieciństwie jeździliście na wakacje do dziadków na wieś i całe dnie spędzaliście na beztroskiej zabawie? Właśnie tak będziecie się czuć w Hiszpanii – tutaj czas płynie wolniej, ludzie nieustannie się do siebie uśmiechają, a gwar rozmów słychać na każdej ulicy.

1. Policzki powinno się całować!

Hiszpańska gościnność znana jest na całym świecie, ale z pewnością zaskoczy wszystkich, którzy odwiedzają ten piękny kraj. W najmniejszym sklepie ludzie będą się do was uśmiechać i krzyczeć Buenos días. Na powitanie wszyscy całują się w policzek, a mężczyźni głośno przedstawiają swój zachwyt nad kobiecą urodą. Jesli planujecie samotne wczasy, tu na pewno spotkacie kogoś wyjątkowego. 

2. Pomidorowa wojna

Święto Pomidora, czyli La Tomatina, wyróżnia Hiszpanię na tle wszystkich innych krajów. Tysiące osób przyjeżdża w ostatnią niedzielę sierpnia do miasteczka Bunol, niedaleko Walencji, aby uczestniczyć w wielkiej bitwie. W zeszłym roku w zabawie wzięło udział 60 tysięcy ludzi, którzy obrzucili się 130 tonami pomidorów!

3. ¿Hablas español?

Język hiszpański jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie – posługuje się nim ponad 400 milionów ludzi na wszystkich kontynentach. Jeśli na liście waszych postanowień noworocznych znalazła się nauka nowego języka, polecamy hiszpański.

4. Wspaniałe dzieła Antoniego Gaudiego

Ten kataloński architekt pozostawił po sobie unikalne dzieła, które przyciągają do Hiszpanii turystów z całego świata. Sagrada Familia, wspaniały Park Güell i Casa Batlló to obowiązkowe miejsca, które powinniście zobaczyć w Barcelonie.

5. Wyśmienite tapas!

Hiszpania słynie z barów z przystawkami, które znajdziecie na każdej ulicy. Co ciekawe, nie ma drugiego kraju w Unii Europejskiej, który mógłby się poszczycić tak dużą liczbą barów – w Hiszpanii przypada 129 na 1 mieszkańca!

6. Surrealizm i Chupa Chups w jednym

Jeśli jest to jeden z waszych ulubionych lizaków, warto wiedzieć, że pochodzi on właśnie z ojczyzny Penelope Cruz i liczy sobie 58 lat, a popularne i rozpoznawalne na całym świecie logo tej marki stworzył sam Salvador Dali!

7. Wyjątkowe nazwiska

Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso – tak nazywa się Pablo Picasso! W Hiszpanii wszyscy noszą dwuczłonowe nazwisko, pierwsze po ojcu, a drugie po matce, jednak ten wybitny twórca kubizmu zaskoczy każdego.

8. Kulinarne inspiracje

Jedną z narodowych potraw, która wywodzi się z malowniczej Walencji jest paella, którą koniecznie powinniście skosztować podczas wakacji. Ryż, szafran, warzywa i wyśmienite owoce morza podawane na patelni to potrawa, która zainspiruje was do odtwarzania, po powrocie z wakacji, smaków, które nie pozwoliły o sobie zapomnieć.

9. Mañana, mañana, czyli na wszystko będzie czas!

Punktualność to pojęcie, które jest Hiszpanom zupełnie nieznane. Jeśli planujecie spędzić tu urlop, warto poczuć tutejszy rytm życia, który jest zdecydowanie wolniejszy, a nikomu się tu nie śpieszy. 15 minutowe spóźnienie to rzecz normalna i dotyczy wszystkich, dlatego przygotujcie się na relaks i beztroskę.

10. Lody o smaku dymu z kubańskich cygar

Dokładnie takie lody możecie skosztować w jednej z najlepszych restauracji na świecie, El Celler De Can Roca, która znajduje się w Gironie. Lokal działający od 1986 roku przyciąga gości z całego świata, którzy chcą skosztować niecodziennych dań. Jeśli będziecie wypoczywać w tej części Hiszpanii, warto zobaczyć restaurację, która otrzymała aż trzy gwiazdki Michelina.

Mamy nadzieję, że Hiszpania i jej mieszkańcy miło was zaskoczą! Na naszej stronie znajdziecie oferty na lato 2016 na rodzinne wakacje all inclusive, romantyczne wczasy we dwoje i spontaniczny wyjazd last minute z przyjaciółmi. Wyspy Kanaryjskie, wyjątkowa Barcelona, a może szaleńtwo na Ibizie? Wszystko znajdziesz na naszym portalu!

Nos vemos en España!

Zespół FLY.PL

 

Zobacz wszystkie oferty na Lato 2016 w Hiszpanii Sprawdź

FLY.PL