Dominikana Zima

  Dominikana – gorący urlop zimą!

  Aktualności
  Renata Wielgopolanin
  Poznaj Dominikanę! Odkryj rajskie krajobrazy i najpiękniejsze plaże, zobacz kolonialne zabytki. Prezentujemy najważniejsze informacje o Dominikanie – wymarzonym miejscu na egzotyczny urlop.

  Dominikana to jeden z najlepszych kierunków na egzotyczne wakacje! Relaks na przepięknych plażach, kąpiele w turkusowej wodzie, wysokiej klasy hotele, mnóstwo atrakcji i ciekawych miejsc – wycieczka do Dominikany to przepis na wczasy idealne, szczególnie zimą. Przedstawiamy krótki przewodnik po rajskiej Dominikanie.

  Dominikana – dlaczego warto jechać?

  Słoneczna pogoda, pocztówkowe krajobrazy, piaszczyste plaże i ciepłe morze – to najważniejsze powody, by wybrać się na wakacje do Dominikany. Do tego dodać należy roztańczoną, karaibską atmosferę i resorty All Inclusive uznawane za najlepsze na świecie. Karaiby to przecież kolebka wypoczynku typu „wszystko w cenie”. We wszystkich turystycznych regionach Dominikany - Punta Cana, La Romana i Puerta Plata znajdują się hotele na egzotyczne wakacje All Inclusive. Długa i bogata historia Dominikany sprawia, że podczas egzotycznych wakacji nie będą się tu nudzić także miłośnicy zwiedzania i odkrywania innych kultur.

  Dominikana - kiedy jechać?

  Warunki atmosferyczne pozwalają wybrać się na wakacje do Dominikany o każdej porze roku. My jednak zdecydowanie polecamy wybrać się na egzotyczne wakacje zimą. Uciekniesz od pluchy i niskich temperatur panujących w tym czasie w Polsce, złapiesz promienie słońca i wygrzejesz się na kolejne miesiące. Między styczniem a marcem średnie temperatury w dzień wynoszą 29-30°C, w nocy ok. 20°C, a temperatura wody sięga ok. 26°C. Początek roku to również najlepszy czas na obserwację humbaków w Zatoce Samana. Według WWF Dominikana to jedno z najlepszych miejsc na świecie do obserwacji wielorybów, a sama zatoka znajduje się na liście Klubu Najpiękniejszych Zatok!

  Dominikana – pogoda i klimat. Zaplanuj egzotyczny urlop zimą!

  Warunki / Miesiące I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  Min. temperatura (°C)202020212223232323222120
  Maks. temperatura (°C)292930303031313231313130
  Temper. Min. (°C)272627282929292930292827
  Godziny słoneczne (h) 6677666776106
  Dni deszczowe 7657111211111111108
  Wilgotność powietrza (%) 787375767778787879797979

  Dominikana – atrakcje

  Nurkowanie i sporty wodne

  Wycieczki do Dominikany cieszą się wielką popularnością przede wszystkim ze względu na białe, piaszczyste plaże oraz możliwość uprawiania wszelkich sportów wodnych. Koniecznie trzeba wybrać się na rejs na Wyspę Saona, z plażami piękniejszymi niż w regionie Punta Cana! Polecamy również odkrywanie podwodnego świata podczas nurkowania.  Inne popularne, „wodne” aktywności w Dominikanie to pływanie z delfinami, kajaki oraz narty wodne. W położonym w północnej części kraju kurorcie Puerto Plata króluje kite- i windsurfing.

  Dominikana – co zobaczyć?

  Podczas wakacji w Dominikanie, koniecznie trzeba zwiedzić stolicę kraju – Santo Domingo. Miasto to jest pierwszym, jakie powstało w Nowym Świecie. Tutaj znajduje się również najstarsza na terenie obu Ameryk katedra. Cała dzielnica kolonialna (Zona Colonial) jest wpisana na listę UNESCO. Do innych miast wartych uwagi należą m.in. San Cristóbal z XVI wieku oraz Santiago de los Caballeros. Miłośnikom natury polecamy wycieczkę do Parque Nacional Del Este, w którym znajdują się tysiące rzadkich gatunków flory i fauny. Odwiedzić można również plantacje kakao, rodzinne gospodarstwa uprawiające kawę oraz fabryki cygar.

  Atrakcji, z których można skorzystać podczas urlopu w Dominikanie jest dużo więcej! Zaplanuj wczasy Last Minute i spędź zimę w rytmach bachaty i merengue!

  Dominikana – mapa. Odkryj ciekawe miejsca w Dominikanie

  KLIKNIJ ABY AKTYWOWAĆ MAPĘ Kliknij aby aktywować mapę
  FLY.PL