zwiedzanie Grecji

Bezpiecznie w Grecji [reportaż z Attyki]

Autor: Krzysztof Małyska, Data publikacji:

Odwiedziliśmy Grecję i uspokajamy – można bezpiecznie i komfortowo spędzić tam urlop. Zarówno Attyka, jak i pozostałe części kontynentu oraz greckie wyspy zapraszają na wakacje

Grecja to jeden z najpopularniejszych kierunków na Lato 2018. Ze względu na to, że jest to kraj tak chętnie wybierany przez Polaków, sprawdziliśmy, jak wygląda aktualna sytuacja dla turystów w regionie dotkniętym lipcowymi pożarami. Czy warto jechać do Grecji po pożarach? Czy jest bezpiecznie? Odpowiadamy, pożary w Grecji się skończyły, można bezpiecznie spędzić tam wakacje.

Przepiękna Attyka okiem turysty

Attyka to kraina pięknych krajobrazów i niesamowitych zabytków starożytnego świata. Niestety w lipcu została dotknięta przez pożary, które przez wysoką temperaturę i bardzo silny wiatr szybko rozprzestrzeniły się na dużym terenie. Z biurem podróży Grecos Holiday udaliśmy się do Attyki, by zobaczyć, jak lipcowe wydarzenia wpłynęły na lokalną turystykę i komfort naszych Klientów. Nie ma niebezpieczeństwa w Grecji po pożarach. Sprawdziliśmy, pomimo tego, że w części regionu wciąż trwają prace porządkowe, nie mają one wpływu na wypoczynek osób przebywających na wakacjach w Attyce. Klienci udający się na wczasy w Grecji mogą być spokojni. Sytuacja jest w pełni opanowana i nie ma przeciwwskazań do podróżowania do Hellady.

Hotele w Grecji nieprzerwanie przyjmują gości

Wszystkie hotele w Grecji dostępne w ofercie FLY.PL są bezpieczne i przygotowane na przyjęcie gości. Grecja oferuje mnóstwo obiektów o zróżnicowanym standardzie zarówno na przepięknych wyspach greckich, jak i pełnym uroku kontynencie. Wizytacja w obiektach w pobliżu miejsc dotkniętych pożarem wypadła bardzo pozytywnie. Rozmawialiśmy z rezydentami oraz managerami hoteli w Attyce. Poświadczają oni, że hotele aktualnie dostępne w naszej ofercie nie ucierpiały i nieprzerwanie zapraszają na słoneczny urlop. Wśród odwiedzonych obiektów warto wyróżnić Golden Coast i Dolce Attica. Resorty znajdują się w przepięknej okolicy i są godne polecenia na wakacje w Grecji ze względu na dużą ilość atrakcji i bliskość do Aten.

Zwiedzanie Grecji bez utrudnień

Rozwiewamy wątpliwości, podróżowanie po Grecji odbywa się bez utrudnień. Wszystkie drogi są przejezdne a zabytki i miejsca atrakcyjne turystycznie otwarte dla zwiedzających. Dlatego na wakacjach w Grecji bez obaw można wypożyczyć samochód lub skorzystać z wycieczek fakultatywnych organizowanych przez biuro podróży. Podczas pobytu w Attyce warto wybrać się nad Kanał Koryncki, zwiedzić przepiękne Ateny ze wspaniałym Akropolem i ciekawą zmianą warty pod Parlamentem greckim, a także zobaczyć zjawiskowy zachód słońca na przylądku Sunion.

relacja z podróży

FLY.PL