Wspaniały Bangkok!

Autor: Daniel Grębowski, Data publikacji:

Wszystko, co musisz wiedzieć przed wyjazdem do Miasta Aniołów.

Egzotyczne wakacje zaplanowane, hotel wybrany, lektura przewodnika rozpoczęta i kilka dni dzieli nas od wyjazdu. Tajlandia z każdym rokiem zyskuje na popularności, urzeka tropikalną roślinnością, piaszczystymi plażami, buddyjskimi świątyniami i wyśmienitą kuchnią, która podbija serca gości z całego świata. Jakie niespodzianki czekają nas na miejscu?

Witamy w świecie Buddy

W europejskiej kulturze na powitanie podaje się rękę, w świecie Buddy składamy dłonie jak do modlitwy, dotykając nimi czoła i lekko kiwając głową. Tajowie nazywają to gestem wai, okazując tym samym szacunek rozmówcy. Religia jest ważnym elementem życia mieszkańców Tajlandii, dlatego spotkamy tu liczne świątynie i ołtarze – w ogrodach, budynkach czy na ulicach. W komunikacji miejskiej są wydzielone miejsca dla mnichów, co podkreśla jak ważna jest tu wiara, dlatego wszyscy, którzy kochają odkrywać orientalną kulturę, odnajdą tu raj! Pamiętajmy, że Rodzina Królewska jest darzona wielkim uznaniem. Nie powinniśmy opowiadać żartów na jej temta i szanować banknoty na których znajduje się wizerunek władcy. 

Wszystko na patyku

Nikogo nie zaskoczy stwierdzenie, że tajska kuchnia to kulinarna podróż, odkrywanie nieznanych dotąd kubków smakowych i doznań, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Po powrocie z urlopu większość turystów biegnie do najbliższego sklepu po trawę cytrynową, krewetki, grzyby shitake, mleczko kokosowe i stara się odtworzyć smaki, które nie pozwalają o sobie zapomnieć. Co więc należy zrobić? Delektować się urlopem i korzystać z kulinarnej różnorodności! Hotele oferujące wyżywienie w formule all inclusive pozwalają poszerzać kulinarne doznania, a wychodząc do centrum, na każdym rogu czeka na nas wyśmienita tajska zupa i niespodzianki nadziewane na patyki. Jedno jest pewne, z Bangkoku wrócimy z dodatkowym bagażem, i nie będą to walizki!

Boso, ale z głową

Bangkok to metropolia, którą wielu zna z popularnego filmu Kac Vegas. Sceny kręcone w hotelu Lebua at State Tower pozwalają podziwiać panoramę miasta z jednej z najwyżej położonych restauracji na świecie– wieżowce i tętniące życiem miasto, które mieni się tysiącem świateł. A co nas czeka niżej? Warto pamiętać, że Tajlandia to kraj, w którym ponad 90% społeczeństwa wyznaje buddyzm i powinniśmy uszanować obowiązujące tam tradycje. Z każdej strony otaczać nas będą świątynie i posągi Buddy, którego głowy nie powinniśmy dotykać. Wchodząc do miejsc sakralnych należy również pamiętać o tym, aby zdjąć buty. I na wszelką okoliczność, nie należy niczego wskazywać stopą.

Miejsca obowiązkowe

Zastanawiając się nad tym, co polecić Klientom, spytaliśmy się naszych pracowników, co ich najbardziej urzekło w Bangkoku. Jednogłośnie podjęliśmy decyzję, że jest to Wielki Pałac Królewski. Kompleks budynków, które służyły jako oficjalna rezydencja króla, zachwyci każdego bogatymi wnętrzami, labiryntami prowadzącymi do sypialni i magicznymi mozaikami, które przedstawiają życie Buddy. Wat Pho to kolejny obowiązkowy punkt wycieczki – największa i najstarsza świątynia w Bangkoku, w której znajdziemy ponad tysiąc wizerunków Buddy! Miłośnikom egzotycznych zwierząt polecamy wizytę w Świątyni Tygrysów, gdzie możemy je…pogłaskać! Przygotowani na emocjonującą podróż do Bangkoku?

Życzymy udanych wakacji w Tajlandii!
Zespół FLY.PL

 

Zobacz gorące oferty wyjazdów do Tajlandii Sprawdź

Ambassador Cityhotel 2-gwiazdkowy

2 624 

Tajlandia, Pattaya

7 dni od 20.06.2019 - Warszawa

APK Resort And Spahotel 3-gwiazdkowy

2 648 

Tajlandia, Phuket

7 dni od 19.06.2019 - Warszawa

Ibis Sathornhotel 3-gwiazdkowy

3 063 

Tajlandia, Bangkok

7 dni od 23.06.2019 - Warszawa

Mukdara Beachhotel 4-gwiazdkowy

3 107 

Tajlandia, Wybrzeże Andamańskie

7 dni od 19.06.2019 - Warszawa

wakacje w Bangkoku

FLY.PL