Bez wiz do USA – już od 11 listopada 2019 roku!

  Komunikaty
  Joanna Malinowska

  Polska dołącza do programu bezwizowego – polecimy do Stanów Zjednoczonych bez wizy!

  Ogłoszono oficjalną datę dołączenia Polski do programu bezwizowego (Visa Waiver Program) – już od poniedziałku 11 listopada podróże do Stanów Zjednoczonych będą bardziej dostępne dla turystów.

  Nowe wymagania wyjazdowe do USA

  Już od 11 listopada 2019 roku Polscy turyści mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych na podstawie ważnego paszportu i elektronicznej autoryzacji ESTA (Electronic System for Travel Authorization). Weryfikacji w systemie możemy dokonać online do 72 godzin przed przylotem do Stanów Zjednoczonych. Czas rozpatrywania wniosku szacowany jest na 48 godzin. Koszt wniosku wynosi zaledwie 14 dolarów. To nieporównywalnie mniejszy koszt – opłata za wizę wynosiła dotąd 160 dolarów. Zgoda na wjazd w systemie ESTA ważna jest przez 2 lata i umożliwia wielokrotne podróżowanie na okres do 90 dni.

  W systemie ESTA należy podać dane miejsca pobytu i osoby kontaktowej – w tych polach należy podać adres i kontakt do wybranego hotelu. W przypadku zmiany planów dane te można edytować w panelu.

  Osoby posiadające ważną wizę do USA nie muszą ubiegać się o autoryzację ESTA, mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych na postawie wizy.

  Program ruchu bezwizowego z reguły nie obejmuje osób, którym w przeszłości odmówiono wizy oraz osób, które po 1 marca 2011 roku podróżowały do Korei Północnej, Iranu, Iraku, Libii, Somalii, Sudanu, Syrii lub Jemenu. W przypadku nieotrzymania autoryzacji w systemie ESTA istnieje możliwość ubiegania się o wizę w ambasadzie amerykańskiej lub konsulacie.

  Wycieczki do Stanów Zjednoczonych z biurem podróży

  Niesamowita Floryda, zjawiskowe Hawaje oraz niezwykłe wycieczki objazdowe ze zwiedzaniem Nowego Jorku, Los Angeles czy Las Vegas – w ofercie biur podróży znajdziemy całe mnóstwo wyjazdów do Stanów Zjednoczonych zarówno na wypoczynek pod palmami, jak i odkrywaniem najsłynniejszych miast.

  Bez wątpienia po zmianach w systemie wizowym wakacje w USA zyskają na popularności. Aktualnie na wycieczkę do Stanów Zjednoczonych możemy polecieć z biurami podróży ITAKA, Ecco Travel, Premio Travel oraz Rainbow Tours. W ofercie znajdziemy wysokiej klasy hotele na Hawajach (w Honolulu i Waikoloa Village) oraz chętnie wybierane wczasy na Florydzie i wypoczynek przy słynnej Miami Beach. Dodatkowym atutem podróży do Stanów Zjednoczonych jest bogata siatka bezpośrednich i komfortowych połączeń lotniczych PLL LOT.

  Sprawdź oferty wycieczek do USA!

  FLY.PL