Chorwacja – gdzie jechać na wakacje?

Autor: Beata Gizak, Data publikacji:

Odkryj cudowną Chorwację – uwielbiany kierunek na Lato 2019! Sprawdź, gdzie warto pojechać na wakacje w Chorwacji. Przedstawiamy regiony, atrakcje i ciekawe miejsca

Chorwacja to wspaniały bałkański kraj często wybierany na rodzinne wczasy nad morzem. Te cudowne miejsce to krystalicznie czysta woda, majestatyczne gór oraz ciekawe miasta pełne zabytków i romantycznych uliczek. Oferta na wakacje w Chorwacji jest niezwykle bogata. Biura podróży oferują całe mnóstwo wycieczek do Chorwacji samolotem do wielu ciekawych miejsc. Dostępne są również oferty do Chorwacji autokarem czy też hotele i apartamenty z dojazdem własnym. Pozostaje pytanie, który region wybrać?

Polecane regiony na wakacje w Chorwacji

Dalmacja Północna Sprawdź

Dalmacja Północna obfituje w malownicze wybrzeże, zróżnicowane plaże – kamieniste, piaszczyste i żwirowe – i ciche zatoczki. Często wybierane miejsca na wakacje w tej części Chorwacji to pełne zieleni ciche miasteczko Św. Filip i Jakov, skrywające mnóstwo atrakcji Biograd, Vodice, zabytkowe „włoskie miasto” Szybenik oraz niesamowicie położony wśród gór Vinjerac. W okolicy można zwiedzić miasto Zadar z przepiękną starówką i wyjątkową atmosferą. Dalmacja Północna to również region blisko wspaniałych Parków Narodowych Paklenica i Kornati oraz Kanjonu Zrmanje.

Dalmacja Południowa Sprawdź

Dalmacja Południowa nazywana jest perłą chorwackiego wybrzeża. Jest to region często wybierany na wczasy w Chorwacji ze względu na piękne ukształtowanie terenu i niezliczoną ilość zabytków. To właśnie w tej części Chorwacji leży Dubrovnik – słynne miasto kultury i historycznych budowli.

Dalmacja Południowa to też położony u podnóża gór kurort Baska Voda. Miasteczko słynie z piaszczystych plaż otoczonych gęstym lasem sosnowym. Polecamy ten kurort miłośnikom sportów wodnych i folkloru, ze względu ma organizowane są tam np. wieczory rybackie.

Chętnie wybierana na wakacje w Chorwacji jest też malownicza Makarska to przepiękne miasteczko z wspaniałymi zatoczkami i promenadą otoczoną palmami i śródziemnomorską roślinnością. Brela natomiast słynie z ciągnących się kilometrami żwirowych plaż, krystalicznego morza i znanego z pocztówek krajobrazu wystającej z morza skały pokrytej zielonymi drzewami. W całej Dalmacji Południowej znajdziecie wysokiej klasy hotele z licznymi udogodnieniami i animacjami dla każdego.

Półwysep Istria Sprawdź

Półwysep Istria to najbardziej zielona część Chorwacji. Przepiękna laguna i niewielkie wysepki sprawiają, że wybrzeże wygląda niesamowicie. Znajdziecie tu żwirowe plaże i całe mnóstwo zabytków. Istria jest uważana za serce Chorwacji, ze względu na zachowane tam najstarsze tradycje i obyczaje, takie jak tradycyjne wino i wyroby z ziół. W tym regionie warto zobaczyć dobrze zachowane antyczne rzymskie budowle, takie jak amfiteatr w Puli, liczne bazyliki i łuk triumfalny.  Warto odwiedzić też przepiękną miejscowość Rovnij – ulubione miejsce artystów. Zdaniem wielu osób jest to najpiękniejsze miasto w całej Chorwacji.

Wyspa Brac Sprawdź

Wyspa Brac zdecydowanie różni się od pozostałej części Chorwacji. Bujna roślinność, góry, renesansowe zabytki oraz bardzo dobre warunki do uprawiania sportów wodnych. Wyspa Brac to raj dla amatorów windsurfingu. Koniecznie trzeba wspomnieć o przepięknych zatoczkowych plażach wyspy z najdrobniejszym piaskiem. To doskonałe miejsce na morskie kąpiele i beztroski wypoczynek. W naszej ofercie znajdziecie zarówno wycieczki z dojazdem własnym, jak i ciekawe propozycje na wczasy samolotem.

Wyspa Hvar Sprawdź

Wyspa Hvar to krystalicznie czyste morze z turkusową wodą oraz romantyczne zatoczki. Polecamy to miejsce na urlop w Chorwacji dla osób, które marzą o spokojnym wypoczynku na ustronnej plaży lub aktywnych wakacjach z mnóstwem atrakcji. Znajdziecie tu wspaniałe miasteczka, malownicze trasy rowerowe, bajeczną promenadę oraz całe mnóstwo ciekawych zabytków. Nie bez powodu Platon porównywał piękno wyspy Hvar z mityczną Atlantydą.

Chorwacja – Wczasy i Wakacje 2019

House Apoloniahotel 3-gwiazdkowy

1 469 

Chorwacja, Wyspa Pag

7 dni od 10.10.2019 - Poznań

House Cvetkahotel 4-gwiazdkowy

1 027 

Chorwacja, Wyspa Pag

7 dni od 10.10.2019 - Poznań

House Reginahotel 3-gwiazdkowy

1 088 

Chorwacja, Wyspa Pag

7 dni od 10.10.2019 - Poznań

House Jadrankahotel 3-gwiazdkowy

1 799 

Chorwacja, Wyspa Pag

-15% 2139

7 dni od 10.10.2019 - Poznań

Miran (Pirovac)hotel 3-gwiazdkowy

1 219 

Chorwacja, Dalmacja Północna

7 dni od 03.10.2019 - Poznań

Luna (Pag)hotel 4-gwiazdkowy

1 269 

Chorwacja, Wyspa Pag

7 dni od 10.10.2019 - Poznań

Jak zaplanować wakacje w Chorwacji? Dowiedz się więcej


nad morzem wakacje na Półwyspie Bałkańskim wakacje w Chorwacji

FLY.PL