Wczasy na Mauritiusie

Mauritius – 5 miejsc, które trzeba zobaczyć

Autor: Daniel Grębowski, Data publikacji:

Leć na luksusowe wakacje pełne niesamowitych atrakcji! Sprawdź, jak zaplanować niezapomniane wczasy na rajskiej wyspie Mauritius

Wczasy na Mauritiusie to gwarancja doskonałego wypoczynku na zachwycających plażach wśród zniewalających rajskich krajobrazów. Ten tropikalny raj poza luksusowymi hotelami i wyśmienitym rumem skrywa całe mnóstwo ciekawych miejsc, które trzeba zobaczyć. Przygotowaliśmy zestawienie 5 naszym zdaniem najciekawszych miejsc, które warto odwiedzić podczas egzotycznych wakacji na Mauritiusie.

1. Chamarel – cuda natury, kawa i rum

Chamarel to małe miasteczko, w którym ludność zajmuje się głównie uprawą trzciny cukrowej i ananasów. Jest to również miejsce słynące z plantacji kawy i rumu. Te lokalne specjały zachwycą niejedno podniebienie. Warto odwiedzić tu Rhumerie de Chamarel, w której można zobaczyć cały proces wytwarzania słynnego na Mauritiusie rumu. Podczas wędrówki przez plantacje trzciny cukrowej zobaczymy kolejne ciekawe miejsce, czyli wspaniałe wodospady Chamarel otoczony bujną zielenią i zapierającym dech w piersiach krajobrazem.

Największą atrakcją w Chamarel jest jednak Ziemia siedmiu kolorów. Tak nazywany jest cud natury znajdujący się w Parku Narodowym Chamarel w południowo-zachodniej części wyspy Mauritius. To niezwykłe zjawisko powstało w efekcie chłodzenia stopionej skały wulkanicznej w różnych temperaturach. Co ciekawe, piaski te mają niezwykłą właściwość oddzielania warstw, co oznacza, że nawet gdy zmieszamy różne kolory ze sobą, to po pewnym czasie warstwy te oddzielą się od siebie.

2. Laguna przy wyspie Ile Aux Benitiers i pływanie z delfinami

To co przyciąga turystów na wakacje na Mauritiusie to oczywiście rajskie wybrzeże – plaże z białym piaskiem i niezwykle lazurową wodą Oceanu Indyjskiego. Podczas relaksującego urlopu koniecznie trzeba wybrać się na wypad motorówką w okolice wyspy Ile Aux Beniteris, by zobaczyć niesamowitą lagunę. To doskonała okazja, by zobaczyć zabawę delfinów w ich naturalnym środowisku. To obowiązkowy punkt dla osób, których marzeniem jest pływanie z delfinami – konieczny będzie do tego sprzęt do nurkowania.

3. Rezerwat La Vanille – park krokodyli i żółwi olbrzymich

Rezerwat La Vanille to obszerny parku krokodyli, który słynie głównie z żyjących tu żółwi olbrzymich. Te niesamowite zwierzęta mierzą ponad metr długości, ważą do 250 kilogramów i żyją nawet 200 lat! Żółwie te można tam nakarmić czy pogłaskać. Koniecznie trzeba zobaczyć tu też aligatory, kajmany oraz tysiące tropikalnych motyli. Co ciekawe, w menu lokalnych restauracji można znaleźć takie frykasy jak burgery z krokodylego mięsa a w sklepiku luksusowe torebki z krokodylej skóry.

4. Ogród botaniczny Pamplemousses

Ogród Pamplemousses to obowiązkowy punkt wycieczki na Mauritius. Jest to wyjątkowy ogród botaniczny najbardziej okazały nie tylko na Mauritiusie, ale też największy na całej południowej półkuli. Zobaczycie tu niezwykłe egzotyczne rośliny, takie jak drzewa chlebowe z Filipin, drzewa cynamonowe, imponujące baobaby, krwawiące drzewa z Madagaskaru oraz ponad 80 gatunków palm. Wyjątkową atrakcją są też liczne stawy z kwiatami lotosu oraz największym na świecie gatunkiem lilii wodnych. Wizyta w tym ogrodzie będzie doskonałą atrakcją dla każdego, kto lubi egzotyczne podróże.

5. Świątynia Ganga Talao

Kolejnym miejscem, które trzeba zobaczyć podczas urlopu na Mauritiusie jest malowniczo położona świątynia Ganga Talao. Punkt, który najbardziej przykuwa uwagę to 33-metrowa statua Shivy, czyli hinduistycznego bóstwa. Świątynia zlokalizowana jest nad powulkanicznym jeziorem Grand Bassin, uznawanym przez wyznawców hinduizmu za święte. To miejsce, w którym poczujemy prawdziwy klimat wyspy i poznamy ciekawą kulturę jej mieszkańców, którzy składają tu ofiary z owoców i kwiatów boskim posągom.

Mauritius – wczasy i wycieczki Last Minute

aktywny wypoczynek egzotyczny wypoczynek rajskie wyspy słońce zimą urlop na wyspach zima pod palmami

FLY.PL