Wakacje w Izraelu
  Eilat wakacje wczasy

  Urlop w Izraelu – zwiedzanie i wypoczynek

  Aktualności
  Monika Czubacka
  Zaplanuj wakacje w Izraelu! Wybierz błogi wypoczynek lub zwiedzaj skarby Ziemi Świętej. Sprawdź dlaczego warto pojechać do Izraela z FLY.PL!

  Izrael to miejsce, które zaskakuje i oszałamia. Możemy tu wypocząć na plażach z księżycowym krajobrazem oraz poczuć mistyczny klimat Ziemi Świętej. Znajdziemy bogactwo zabytków, mieszankę kultur oraz niesamowite skarby natury. Wakacje w Izraelu to znakomity pomysł o każdej porze roku, szczególnie jesienią i zimą, kiedy na miejscu przywita nas słońce i przyjazne temperatury. Izrael to doskonały kierunek na weekendowy wyjazd, beztroskie wczasy oraz pełną wrażeń wycieczkę objazdową. Dowiedz się jak zwiedzać Izrael, gdzie jechać by wypocząć i jakie atrakcje możesz zobaczyć podczas wycieczki objazdowej.

  Zwiedzanie Izraela – podróż w czasie i przestrzeni

  Podróż do Izraela pobudza wyobraźnię i zmusza do myślenia. To miejsce wyjątkowe, które każdy powinien zobaczyć. Dzięki wycieczkom objazdowym do Izraela możemy odkryć główne atrakcje tego mistycznego kraju – największe zabytki oraz cuda natury. Wycieczka objazdowa organizowana przez biuro podróży to najlepszy sposób na zwiedzanie Izraela. W ofercie mamy już pełny plan wycieczki i o nic nie musimy się martwić. Wycieczki zorganizowane sprawniej przekraczają granice Ziemi Świętej i oferują wygodny sposób zwiedzania z przewodnikiem. W zależności od programu zobaczymy wiele atrakcji na mapie Izraela, a często również sąsiedniej Jordanii:

  • Jerozolima – miasto trzech religii. To tutaj znajduje się Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Pańskiego oraz słynna Ściana Płaczu. Warto poczuć niesamowity klimat miasta, zobaczyć niezapomniany krajobraz z Góry Oliwnej. Jerozolima to miejsce, które budzi wiele emocji, zdecydowanie warto się tu wybrać podczas urlopu w Izraelu.

  • Betlejem z Grotą Narodzenia Pańskiego, położone na terenie Autonomii Palestyńskiej.

  • Tel Awiw – kosmopolityczne miasto, z piękną plażą, długą promenadą, szalonym życiem nocnym i wielokulturowością. Podczas pobytu warto zobaczyć bogatą w zabytki Starą Jaffę.

  • Hajfa jest uznawana za najpiękniejsze miasto w Izraelu. Słynie z olśniewających ogrodów na górze Karmel.

  • Pustynia Negew zajmuje południową część Izraela. Można tu zobaczyć rzadkie formacje geologiczne – maktesze, w tym ogromny maktesz Ramon, a przede wszystkim słynny Czerwony Kanion.

  • Morze Martwe – kąpiel z niestandardowym widokiem w najniższym punkcie świata.

  • Amman – przyjazna stolica Jordanii z pięknym teatrem rzymskim oraz kolorowymi targowiskami.

  • Petra – jedna z największych atrakcji turystycznych na świecie, położona na terenie Jordanii. Rozległe ruiny starożytnego miasta wykute w skałach zostały wpisane na światową listę UNESCO.

  • Pustynia Wadi Rum – największa dolina w Jordanii pełna granitów i piaskowców. Miejsce, które robi ogromne wrażenie. Według niektórych Wadi Rum to najpiękniejsza pustynia na świecie.

  Eilat – wypoczynek nad Morzem Czerwonym

  Eilat (inaczej Ejlat, Elat) to kurort nad Zatoką Akaba, położony w oazie na skraju Pustyni Negew, najdalej wysunięty punkt Izraela. Miasto zlokalizowane jest w urokliwym miejscu, gdzie góry opadają stromo ku zatoce. Okolica zachęca do wypoczynku słoneczną pogodą o każdej porze roku. Jest to więc doskonały kierunek na urlop Last Minute dla tych, którzy chcą się wygrzać zimą. Znajdziemy tu rewelacyjne warunki do rodzinnego wypoczynku, mnóstwo atrakcji sportowych, kulturalnych oraz przyrodniczych. Możemy relaksować się na pięknych plażach z oznaczeniem Błękitnej Flagi, oglądać rafę koralową podczas rejsu łodzią ze szklanym dnem. Dla dzieci nie lada atrakcją będzie oceanarium, w którym zobaczymy m.in. żółwie morskie i rekiny, park Hai Bar Yotvata z dzikimi zwierzętami i ogród botaniczny.

  W okolicach Eilatu panują znakomite warunki do uprawiania sportów wodnych. Do wyboru mamy wiele szkółek oraz wypożyczalni sprzętu, można więc rozpocząć tu swoją przygodę z tym rodzajem aktywności. Eilat to świetna alternatywa dla wakacji w Egipcie, oferuje szeroki wybór hoteli, również z bogatą formułą All Inclusive. Kurort stanowi także bardzo dobrą bazę wypadową do zwiedzania izraelskich oraz jordańskich atrakcji. Podczas wczasów w Eilacie, polecamy wybrać się na jedną z wycieczek fakultatywnych np. do Petry lub Czerwonego Kanionu. Więcej informacji na temat Eilatu przedstawiamy w artykule: Eilat – gorąca zima w Izraelu.

  Morze Martwe – największe spa na świecie

  Morze Martwe to fascynujące miejsce, unikatowe w skali światowej. Jest jedną z największych atrakcji Izraela, księżycowe krajobrazy przyciągają tu co roku rzesze turystów. Położone na granicy Izraela, Jordanii i Palestyny, Morze Martwe charakteryzuje się bardzo wysokim zasoleniem, średnio ok. 26%, czyli prawie 10 razy więcej niż zasolenie oceanów. To właśnie dzięki temu osoby, które nie potrafią pływać mogą bez większego wysiłku dryfować na powierzchni wody. Morze Martwe jest uznawane za najniższy punkt na świecie. Woda w morzu jest bogata w liczne minerały, tj. siarka, jod, brom, fosfor, potas i wiele innych, a powietrze jest o 10% bogatsze w tlen i mikroelementy. Właściwości te dobroczynnie działają na ludzki organizm, łagodzą objawy chorób skóry, układu oddechowego, układu krążenia oraz wielu innych dolegliwości.

  W okolicy Morza Martwego mamy ponad 330 słonecznych dni w roku. Co ciekawe, pomimo silnego nasłonecznienia nasza skóra będzie tu bezpieczna, ponieważ ukształtowanie terenu i gruba warstwa ozonu tworzą naturalny filtr dla promieni UV. Nad Morzem Martwym znajdziemy wysokiej klasy obiekty, które gwarantują wypoczynek w niezwykłych okolicznościach przyrody. Kąpiele błotne i mineralne, masaże, relaks w salonach spa to jedne z wielu atrakcji podczas wakacji nad Morzem Martwym. To niezwykle ciekawe miejsce możemy również odwiedzić podczas wycieczki objazdowej po Izraelu. Zdecydowanie warto, tym bardziej, że z roku na rok Morze Martwe coraz bardziej wysycha i zmniejsza się jego powierzchnia.

  Wakacje w Izraelu – sprawdź oferty wyjazdów!

  FLY.PL