Zanzibar – egzotyczne wakacje w Tanzanii!

Autor: Daniel Grębowski, Data publikacji:

Marzysz o słońcu w środku zimy? Spędź egzotyczne wczasy na ciepłym Zanzibarze

Zanzibar to gwarancja słonecznej zimy 2018 w egzotycznym raju! Tropikalna wyspa położona nad lazurowym Oceanem Indyjskim, jednym z trzech najcieplekszych oceanów, to raj dla plażowiczów. Romantyczne lazurowe wybrzeże, plaże z piaskiem miękki jak puder, nastrojowe zachody słońca, soczyste owoce i odpoczynek w cieniu palm...Czy może być lepszy pomysł na spędzenie ferii zimowych? Jeśli marzycie o beztroskim urlopie, warto wybrać hotel z formułą All Inclusive. Nungwi, najpopularniejsza miejscowość na wyspie, to kolorowe stragany, bary i słynny rezerwat żółwi. Kochacie nurkować? Kiwengwa skradnie Wam serce!

Odkryj podwodny świat Zanzibaru

Wyjątkową atrakcją Zanzibaru jest bogactwo podwodnego świata. To prawdziwy raj dla fanów nurkowania oraz miłośników wodnych stworzeń. Zakładając maskę i płetwy, możemy zanurzyć się nie tylko w przepięknej lazurowej głębinie, lecz także podziwiać niezwykłą rafę koralową i wiele wspaniałych zwierząt, takich jak żółwie morskie czy skore do zabawy delfiny! Profesjonalne kluby nurkowe znajdują się głównie na północy Zanzibaru, na przykład w popularnej miejscowości Nungwi. W naszej ofercie znajdziecie hotele położone bezpośrednio przy plaży z rafą koralową oraz wyżywieniem w all inclusive!

Kiedy jechać na egzotyczne wakacje?

Turyści najcześciej odwiedzają Tanzanię w okresie od czerwca do września. Warto jednak wybrać się tam poza sezonem! Między grudniem a marcem pogoda wciąż jest cudowna, turystów mniej, a ceny zdecydowanie niższe. Średnie miesięczne temperatury powietrza na Zanzibarze wynoszą od 25°C w październiku do 28°C w styczniu. W ciągu dnia termometry wskazują często aż 35°C. Średnia temperatura wody nie spada poniżej 25°C, a często osiąga 29–30°C. Nie można wyobrazić sobie przyjemniejszej pogody na morską kąpiel! Jeśli planujecie spędzić rodzinne ferie zimowe na Zanzibarze, sprawdźcie najciekawsze wycieczki na egzotyczny urlop!

Zanzibar. Sprawdź pogodę i zaplanuj słoneczną zimę 2018!

Warunki / Miesiące I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Min. temperatura (°C)242425252323222222222324
Maks. temperatura (°C)323232302828272828303131
Temper. Min. (°C)282829292827262626272828
Godziny słoneczne (h) 887667888988
Dni deszczowe 65121713656571211
Wilgotność powietrza (%) 747479848479787776767878

Atrakcje turystyczne w Tanzanii. Co zobaczyć na Zanzibarze?

Będąc w Tanzanii, koniecznie trzeba odwiedzić Stone Town, czyli najstarszą dzielnicę Zanzibaru, która znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Można zetknąć się tam z mieszanką kultur i odkryć wyjątkowe historie miasta, które pamięta jeszcze okrutne czasy niewolnictwa. To niezwykle klimatyczne miejsce, które zasypia przy rumie i dźwiękach lokalnej muzyki. Zanzibar jest też nazywany Wyspą Przypraw. To właśnie tam znajdują się plantacje pieprzu, kardamonu, kurkumy, szafranu, czy trawy cytrynowej. Tanzania słynie także z wyśmienitej kawy, którą – tak jak przyprawy – kupicie od lokalnych handlarzy lub bezpośrednio od właścicieli plantacji.

Mapa Zanzibaru. Zaplanuj egzotyczną zimę 2018!

Dzika przyroda na wyciągnięcie ręki!

Podróżując do Afryki, warto skorzystać z wycieczek objazdowych. To raj dla odkrywców, obserwatorów i fotografów. Zobacz piękno naturalnej przyrody i dzikiego safari. Odkryj niezapomniane widoki bezkresnej sawanny. Podziwiaj egzotyczne gatunki roślin: wyjątkowych palm, akacji i baobabów. Szczególnie warto odwiedzić Parki Narodowe Tarangire, Serengeti i Manyara. Udaj się w podróż do naturalnej, nienaruszonej przez człowieka dziczy, Zobacz niezwykłe zwierzęta takie jak: antylopy, gnu, gazele, nosorożce, hipopotamy, słonie, zebry, bawoły afrykańskie, lwy, żyrafy, lamparty, gepardy, krokodyle czy małpy w ich naturalnym środowisku. Zachwyć się pięknem Afryki i przeżyj niezapomnianą przygodę z FLY.PL!

FLY.PL