Oferty first i last minute – co wybierają Polacy?

Autor: Daniel Grębowski, Data publikacji:

Gdzie Polacy w tym roku pojadą na wakacje? W jakich krajach warto kupować wczasy all inclusive? Czy warto rezerwować wczasy "first minute"? – odpowiada Marzena Jarnot Ekspert Wakacyjny Fly.pl

Gościem audycji Polskiego Radia na temat „Najnowszych trendów w branży turystycznej” była Marzena Jarnot. W wywiadzie Ekspert Wakacyjny Fly.pl podpowiada, dlaczego Polacy coraz częściej wybierają oferty first minute:

– Oferty "first minute" są po pierwsze tańsze. Po drugie, w lipcu i sierpniu, kiedy większość z nas wyjeżdża, nie ma ofert "last minute", czyli klient musi rezerwować to, co jest dostępne. Rezerwując wcześniej jest szeroki wybór kierunków, terminów, zakwaterowania, no i przede wszystkim duży pakiet dodatków - mówiła Marzena Jarnot z firmy Fly.pl.

Planując tegoroczne wakacje, większość Polaków wybiera sprawdzone, popularne od lat kierunki – Hiszpanię, czyli Wyspy Kanaryjskie i stały ląd. Znów popularne stają się Egipt i Turcja. Od kilku lat mocną pozycję ma Bułgaria. Nowością są kraje bałkańskie: Czarnogóra, Chorwacja i Macedonia. Coraz więcej klientów znudzonych wakacjami po raz enty w Grecji wybiera właśnie tamten kierunek. Rolę gra tu również niższa cena – wyjaśniła Marzena Jarnot.

O tym czy wakacje w Polsce kosztują tyle samo co za granicą? W jakich krajach warto kupować wczasy all inclusive? Jakie odległe kierunki są teraz najpopularniejsze? Na co skarżą się klienci biur podróży? – dowiecie się więcej, słuchając audycji Czwórki. Zachęcamy do wysłuchania wywiadu.

trendy wakacyjne wywiad z Ekspertem Wakacyjnym Fly.pl

FLY.PL