Madera – magia smaków Portugalii

Autor: Karina Wiosna, Data publikacji:

Wyspa wiecznej wiosny zaprasza na wakacje w raju!

Madera rozkocha w sobie każdego! Wypoczywał tu Józef Piłsudski, Władysław III Warneńczyk, Krzysztof Kolumb, księżna Sisi i noblista Ernest Hemingway. Słynne maderyjskie wino może poszczycić się 300-letnią tradycją, a 60% wyspy pokrywa zapierający dech w piersiach Park Narodowy – jak nie kochać Madery?

 

Funchal, stolica wyspy, pełna kolorowych kwiatów i unikatowych zabytków – to miejsce musicie odwiedzić. Ale o tym przeczytacie w przewodniku, dlatego my powiemy Wam o tym, co na Maderze koniecznie powinniście zjeść! Miłośnicy zdrowego odżywania poczują się tu jak w raju. Każdy targ to bogactwo soczystych, doprawionych słońcem owoców – marakuja, papaja, anona i najsmaczniejszy owoc świata, czyli czerymoja. Kochacie ryby? Specjalnością wyspy jest espada, ryba żyjąca w Oceanie Atlantyckim, podawana z…bananami!

Spacerując malowniczymi uliczkami wyspy, spotkacie restauracje, w których serwuje się szaszłyki, tkz. espetada. Nadziewane mięsem wołowym, owocami morza lub rybami, często zawieszane na specjalnych stojakach, kradną serca turystom z całego świata. Pamiętajcie, że produkuje się tu słynne wino Madera i przepyszne poncha. Portugalczycy słyną ze swojej gościnności i otwartości, dlatego z przyjemnością polecą Wam restauracje z najlepszą lokalną kuchnią. Pamiętamy również o tych, którzy chcą poleniuchować, dlatego przygotowaliśmy dla Was tysiące ofert wypoczynku w all inclusive! Kolacja na mieście albo w hotelu, czyli urlop tak, jak lubisz!

Życzymy Wam smacznych wakacji na Maderze i zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami!

Ter um bom descanso !

Zespół FLY.PL

FLY.PL